Na Ropáka roku je 12 nominací, Babiš může vyhrát Zelenou perlu

Do ankety o antiekologický čin Ropák roku se letos sešlo 12 nominací, je mezi nimi například ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO) či generální ředitel Povodí Moravy Václav Gargulák. V anketě o antiekologický výrok Zelená perla postoupilo ze 44 výroků do finále 18, z toho čtyři z úst předsedy vlády Andreje Babiše (ANO). V tiskové zprávě to dnes uvedl předseda sdružení Dětí Země Miroslav Patrik. Sdružení ankety pořádá. Vítězové budou známi v pátek.

Andrej Babiš
doporučujeme

Návrhy lidé mohli posílat do 12. června. Titul Ropáka roku 2019 může získat například generální ředitel Povodí Moravy Václav Gargulák, a to za zodpovědnost při vypracováni studie o vlivu zvýšení hladiny Nových Mlýnů o 35 centimetrů na životní prostředí. Za podporu výstavby jezu u Děčína mají nominaci ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD), bývalý ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO) nebo předseda představenstva společnosti Vodní cesty Jan Skalický.

Nominováni byli například i ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálova (za ANO), ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO), hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) nebo hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk (ANO).

V anketě Zelená perla má nejvíce výroků, a to čtyři, předseda vlády Andrej Babiš (ANO), po dvou výrocích ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová, také jednatel firmy Evropská vodní doprava-sped Lukáš Hradský a předseda představenstva společnosti Vodní cesty Skalický.

O Ropákovi a Zelené perle rozhoduje komise, která má 103 členů. Loni cenu Ropák roku dostal za rok 2018 právě Jan Skalický, mimo jiné za prosazování výstavby plavebního kanálu u Přelouče. Zelenou perlu za antiekologický výrok za rok 2018 získal poslanec Jaroslav Foldyna (dříve ČSSD, nyní za SPD), a to za slova o slovenském vodním díle Gabčíkovo. V projevu na podporu výstavby jezu u Děčína v Poslanecké sněmovně uvedl: "Jeďte se podívat dneska do Gabčíkova, kam třetina Evropy jezdí na dovolenou. Je to tam nádherné."

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Co bude s Moravskou Amazonií? O soutoku rozhodne studie, řekl Brabec

14.07.2020 15:31 S rozhodnutím, zda ochránit přírodu na soutoku Moravy a Dyje vyhlášením chráněné krajinné oblasti …

Osm organizací odmítlo novelu mysliveckého zákona

14.07.2020 12:09 Osm nevládních organizací včetně lesníků, ochránců přírody nebo některých zemědělců odmítlo…

Češi vyměnili přes 63 tisíc kotlů, stát proplatil dotace za téměř sedm…

12.07.2020 10:33 Pět let od vyhlášení první výzvy takzvaných kotlíkových dotací stát dosud proplatil přes 63.000…

Lidé se zlobí na vládu. V Pošumaví se opět protestovalo proti jadernému…

11.07.2020 18:28 Zhruba 350 lidí dnes v Pačejově na Klatovsku protestovalo kvůli tomu, že jejich oblast Březový…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama