Policie kvůli otravě Bečvy provádí vyšetřovací pokus, do řeky vypustila fluorescein

Kvůli zářijové otravě Bečvy kyanidy provádí dnes vsetínští kriminalisté na řece vyšetřovací pokus. Pomocí netoxického fluoresceinu zjišťují a dokumentují chování neznámé látky v toku řeky. Na místě bude pořízen záznam využitelný pro potřeby soudního znalce. Policie to dnes uvedla na svém twitteru. Fluorescein je syntetická organická látka.

Do řeky Bečvy unikla neznámá látka. (20.9.2020)
doporučujeme

Kyanid vypustil 20. září do řeky dosud neznámý pachatel. Havárie postihla Bečvu pod Valašským Meziříčím na Vsetínsku po Přerov. Rybáři odvezli do kafilerie přes 40 tun ryb. Katastrofa vzbudila zájem veřejnosti, s postupujícím časem se objevují dohady, proč ani po dvou měsících není jasné, kdo do řeky kyanid vypustil.

Minulý týden o případu diskutovali poslanci. Opoziční zákonodárci poukazovali na to, že případ stále vzbuzuje mnoho otázek, debata však nevedla k žádnému závěru. V pondělí mluvčí policejního prezidia Kateřina Rendlová uvedla, že policie na kauzu neuvalila informační embargo, jak uváděla některá média. Policisté ale podle ní nemohou zveřejňovat informace z vyšetřování a vyvracet ani potvrzovat veřejná sdělení jiných.

Policie je také kritizována, že dosud není znám viník otravy Bečvy. "Policejní vyšetřování je nyní zcela závislé na výsledku znaleckého zkoumání. Lhůta na vypracování znaleckého posudku byla s ohledem na množství zkoumaného materiálu stanovena přizvanému znalci na tři měsíce a uplyne 20. prosince 2020. Z objektivních důvodů může být tato lhůta prodloužena," uvedla v pondělí Rendlová. Do doby, než budou policii známy výsledky znaleckého zkoumání, nelze podle ní ve věci očekávat žádný větší posun.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Konec uhlí v Česku: Komise doporučila rok 2038. Podle ekologů je to pozdě

04.12.2020 09:41 Aktualizováno Uhelná komise dnes doporučila ukončit využívání uhlí v České republice v roce 2038. O záměru bude…

Počty hrabošů v listopadu opět stouply, bylo 776 aktivních nor na jeden…

04.12.2020 08:21 Počty hrabošů stouply v listopadu meziměsíčně o 17 procent, na jeden hektar bylo 776 aktivních…

Vědci vidí konec uhlí v Česku různě, žádají rozvoj nízkoemisních zdrojů

03.12.2020 16:53 Podle jaderného fyzika Vladimíra Wagnera není konec uhlí v Česku před rokem 2033 reálný. Ekolog…

Sněmovna žádá vládu, aby zajistila vyšetření otravy Bečvy. Rezignaci…

03.12.2020 15:39 Aktualizováno Sněmovna žádá vládu, aby zajistila důkladné vyšetření dvojího úniku chemikálií z letošního září a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama