V projektu Sázíme budoucnost lidé vysadili přes milion stromů

V projektu Sázíme budoucnost lidé vysadili dosud přes milion stromů, do výsadby se zapojilo víc než 32.000 dobrovolníků. Nové stromy rostou na 2670 místech. V tiskové zprávě to dnes uvedl David Kopecký z Nadace Partnerství, která za zrodem iniciativy stojí. Projekt oficiálně začal v polovině předloňského září, cílem je vysadit za pět let deset milionů stromů mimo les.

Ilustrační foto
doporučujeme

Lidé vysadili dosud 1,064 milonu stromů. "Nejoblíbenější jsou mezi lidmi výsadby alejí s 1088 akcemi, populární jsou také solitéry, zelené oázy nebo sady. Nejvíce akcí najdeme ve Středočeském a Jihomoravském kraji," uvedla za nadaci Barbora Chmelová.

Nejčastěji lidé sázejí listnaté druhy, vévodí duby, lípy a javory. Nejaktivnější jsou města a obce s 1106 výsadbovými akcemi, následují veřejné instituce a spolky a neziskové organizace. Právě obce přitáhly na své výsadby také nejvíce dobrovolníků, celkem 10.817. Přes 10.000 lidí se podařilo zapojit i ve firmách.

Sázelo se například v Kosticích na Břeclavsku, kde rostou dvě nové aleje. "Už před rokem jsme díky financím z Nadace Partnerství vysadili alej do lužního lesa a v roce 2020 jsme pokračovali s výsadbou nové aleje na ulici U Stadionu, která je přístupovou ulicí ke sportovnímu areálu v severozápadní části obce," uvedla místostarostka Vladimíra Požgayová.

Kdo chce sázet letos, má možnost získat od nadace grant až 60.000 tisíc korun. Na větší projekty do 250.000 korun nabízí prostředky také stát prostřednictvím Státního fondu životního prostředí.

Témata: Stromy | EuroZprávy.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Další ohnisko ptačí chřipky v Česku je na Berounsku

09.04.2021 17:03 Veterináři potvrdili 33. letošní ohnisko ptačí chřipky, je v malochovu v obci Hodyně na Berounsku.…

Ministerstvo zemědělství odeslalo odpověď na Babišův střet zájmů

07.04.2021 13:55 Ministerstvo zemědělství dnes odeslalo odpověď na audit Evropské komise (EK) ohledně možného střetu…

Botanické zahrady volají o pomoc. Chtějí otevřít venkovní areály

05.04.2021 19:38 Unie botanických zahrad žádá vládu o vytvoření programu pomoci. Botanické zahrady jsou dlouhodobě…

Hasiči dokončili likvidaci chovu slepic zasaženého ptačí chřipkou v…

03.04.2021 16:29 Aktualizováno Hasiči dokončili likvidaci chovu slepic zasaženého ptačí chřipkou v Kosičkách na Královéhradecku.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama