Hudeček se omluvil za slova o Brně a Ostravě. Politici zuří

Praha - Pražský primátor Tomáš Hudeček dnes pobouřil veřejnost i politiky, když při zahájení předvolební kampaně do komunálních voleb v Praze uvedl, že pokud si někdo myslí, že Česká republika se může dostat na evropskou úroveň rozvojem Brna nebo Ostravy, tak je na omylu. Za svá slova se následně omluvil, i přesto ale mezi ostatními politickými stranami vyvolal doslova bouři.

Tomáš Hudeček /TOP 09/, od 23. května 2013 je dočasně pověřen výkonem funkce primátora Prahy

TOP 09 dnes v Praze oficiálně zahájila kampaň pro letošní podzimní senátní a komunální volby. Strana se zaměří se především na přímý kontakt s voliči a omezí počty billboardů. Pražský primátor Tomáš Hudeček dnes také podotkl, že největší podporu si zaslouží právě hlavní město. Dodal také, že pokud si někdo myslí, že Česká republika se může dostat na evropskou úroveň rozvojem Brna nebo Ostravy, tak je na omylu. "Pouze podpora hlavního města může být jediným nástrojem pro to, abychom se dostali na evropskou úroveň," uvedl Hudeček. Po několika hodinách pražský primátor zveřejnil omluvu, v níž svá slova označil za neobratnost a chybu. 

Psali jsme:

Proti jeho slovům se postavil například někdejší pražský primátor Bohuslav Svoboda, který v reakci na Hudečkova slova podotkl: "Nevím, jestli to Tomáš Hudeček myslí vážně, pokud říká, že se Česká republika dostane na vyšší úroveň pouze tehdy, když bude podporovat hlavně Prahu. Je to další křečovitá snaha, jak zaujmout. Rád bych upozornil na to, že právě Miroslav Kalousek z TOP 09 společně s Petrem Gazdíkem ze STAN připravili Prahu o zhruba 700 mil. Kč ročně na změně systému rozpočtového určení daní."

"Také si dovolím poznamenat, že rodilý Pražák by Prahu nikdy nesrovnával s Brnem, Olomoucí či Krnovem a neplácal by podobné věty na veřejnosti. Jen člověk nejistý si svou prací a pozicí se může podobně pochybně vymezovat," dodal v tiskovém prohlášení Svoboda.

Místopředsedkyně KDU-ČSL a kandidátka na primátorku města Brna Klára Liptáková pro změnu pozvala Hudečka na Moravu. "Měl by se podívat mimo Prahu, aby viděl, kde žije 9/10 populace. Konec konců, ani Cyril s Metodějem nepřišli do Prahy. Co na to ostatní organizace TOP 09, neměly by se od výroku pana Hudečka distancovat?" ptá se.

Na Hudečkova slova na reagoval Facebooku také jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD), který uvedl, že si při jejich čtení vzpomněl na film Ještě větší blbec než jsme doufali. "Tomáši Hudečku, Česká republika opravdu není jen hlavní město Praha s jejími tunely na veřejné finance," napsal také," dodal s tím, že jeho i další hejtmany bude bude zajímat podrobné vysvětlení jeho dnešních výroků.

"Omlouvám se všem Pražanům - ale prosím věřte, že pan Hudeček nebyl Moravou vyslán za účelem zlikvidovat naše hlavní město. TOP 09 si tento omyl vybrala sama. Jsem velmi rád, že projekty primátora Prahy, sleduje Brno jen z povzdálí," uvedl v reakci na Hudečkova slova primátor města Brna Roman Onderka.

SPD chce mimořádnou schůzi kvůli postoji ministerstva zdravotnictví k…

23.07.2021 16:32 Hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) se pokusí vyvolat mimořádnou schůzi Sněmovny kvůli postoji…

Ministerstvo průmyslu předloží v pondělí vládě vodíkovou strategii

23.07.2021 15:24 Ministerstvo průmyslu a obchodu předloží v pondělí vládě ke schválení vodíkovou strategii ČR. Úřad…

Brno pošle Německu milion jako pomoc po ničivých záplavách

23.07.2021 10:39 Brno pošle do Německa milion korun jako pomoc po ničivých záplavách. Primátorka Markéta Vaňková …

Ministr zahraničí Kulhánek na přelomu července a srpna navštíví Egypt

23.07.2021 09:04 Ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) navštíví na přelomu července a srpna Egypt, kde bude jednat…

Zpěváka Nedvěda otrávili, byl zavražděn, tvrdí poslanec Volný

22.07.2021 22:08 Aktualizováno Poslanec Lubomír Volný prohlašuje, že zpěvák František Nedvěd, který před několika dny podlehl…

Lobbista Janoušek nastoupil do pankrácké věznice

22.07.2021 22:05 Aktualizováno Odsouzený lobbista Roman Janoušek nastoupil dnes do vězení. ČTK to potvrdila mluvčí Vězeňské služby…

Maláčová se zúčastní dalších kontrol firem

22.07.2021 19:35 Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) se chce v příštích týdnech účastnit dalších kontrol ve…

Senát dal zelenou korespondenční volbě prezidenta a poslanců

22.07.2021 15:44 Zavést pro Čechy žijící v zahraničí korespondenční hlasování při volbě poslanců a prezidenta má…

Benešová projedná stažení novely ke státním zástupcům s premiérem

22.07.2021 14:56 Aktualizováno Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) je vstřícná k návrhu nového nejvyššího státního…

Právo bránit sebe i jiné se zbraní bude v Česku ústavně zakotveno

21.07.2021 22:02 Aktualizováno Právo bránit sebe i jiné se zbraní za zákonných podmínek bude v Česku na základě rozhodnutí Senátu…

Související:

Právě se děje