Hudeček se omluvil za slova o Brně a Ostravě. Politici zuří

Praha - Pražský primátor Tomáš Hudeček dnes pobouřil veřejnost i politiky, když při zahájení předvolební kampaně do komunálních voleb v Praze uvedl, že pokud si někdo myslí, že Česká republika se může dostat na evropskou úroveň rozvojem Brna nebo Ostravy, tak je na omylu. Za svá slova se následně omluvil, i přesto ale mezi ostatními politickými stranami vyvolal doslova bouři.

Přidejte svůj názor 12 komentářů

Tomáš Hudeček /TOP 09/, od 23. května 2013 je dočasně pověřen výkonem funkce primátora Prahy
doporučujeme

TOP 09 dnes v Praze oficiálně zahájila kampaň pro letošní podzimní senátní a komunální volby. Strana se zaměří se především na přímý kontakt s voliči a omezí počty billboardů. Pražský primátor Tomáš Hudeček dnes také podotkl, že největší podporu si zaslouží právě hlavní město. Dodal také, že pokud si někdo myslí, že Česká republika se může dostat na evropskou úroveň rozvojem Brna nebo Ostravy, tak je na omylu. "Pouze podpora hlavního města může být jediným nástrojem pro to, abychom se dostali na evropskou úroveň," uvedl Hudeček. Po několika hodinách pražský primátor zveřejnil omluvu, v níž svá slova označil za neobratnost a chybu. 

Psali jsme:

Proti jeho slovům se postavil například někdejší pražský primátor Bohuslav Svoboda, který v reakci na Hudečkova slova podotkl: "Nevím, jestli to Tomáš Hudeček myslí vážně, pokud říká, že se Česká republika dostane na vyšší úroveň pouze tehdy, když bude podporovat hlavně Prahu. Je to další křečovitá snaha, jak zaujmout. Rád bych upozornil na to, že právě Miroslav Kalousek z TOP 09 společně s Petrem Gazdíkem ze STAN připravili Prahu o zhruba 700 mil. Kč ročně na změně systému rozpočtového určení daní."

"Také si dovolím poznamenat, že rodilý Pražák by Prahu nikdy nesrovnával s Brnem, Olomoucí či Krnovem a neplácal by podobné věty na veřejnosti. Jen člověk nejistý si svou prací a pozicí se může podobně pochybně vymezovat," dodal v tiskovém prohlášení Svoboda.

Místopředsedkyně KDU-ČSL a kandidátka na primátorku města Brna Klára Liptáková pro změnu pozvala Hudečka na Moravu. "Měl by se podívat mimo Prahu, aby viděl, kde žije 9/10 populace. Konec konců, ani Cyril s Metodějem nepřišli do Prahy. Co na to ostatní organizace TOP 09, neměly by se od výroku pana Hudečka distancovat?" ptá se.

Na Hudečkova slova na reagoval Facebooku také jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD), který uvedl, že si při jejich čtení vzpomněl na film Ještě větší blbec než jsme doufali. "Tomáši Hudečku, Česká republika opravdu není jen hlavní město Praha s jejími tunely na veřejné finance," napsal také," dodal s tím, že jeho i další hejtmany bude bude zajímat podrobné vysvětlení jeho dnešních výroků.

"Omlouvám se všem Pražanům - ale prosím věřte, že pan Hudeček nebyl Moravou vyslán za účelem zlikvidovat naše hlavní město. TOP 09 si tento omyl vybrala sama. Jsem velmi rád, že projekty primátora Prahy, sleduje Brno jen z povzdálí," uvedl v reakci na Hudečkova slova primátor města Brna Roman Onderka.

Loading...
Vstupte do diskuze (12)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Politolog Mrklas hodnotí pro EZ eurovolby: Jak ovlivní osudy jednotlivých…

27.05.2019 13:01 ROZHOVOR - Volby do Evropského parlamentu jsou za námi. V Česku v nich podle očekávání zvítězilo…

Státním zaměstnancům porostou platy? Odbory chtějí zvýšit platy o 10%

27.05.2019 12:52 Požadavky odborářů na zvýšení platů ve veřejném sektoru pro příští rok se budou blížit deseti…

Češi se stydí za Jágra? Hokejista opět čelí kritice, tentokrát kvůli…

27.05.2019 11:31 Aktualizováno Hokejista Jaromír Jágr opět čelí kritice kvůli fotce, která se objevila na sociálních sítích.…

Pirátská zastupitelka Gregorová se vzdá funkce kvůli zisku mandátu…

27.05.2019 10:51 Markéta Gregorová (Piráti) se vzdá mandátu zastupitelky Brna, protože ji voliči ve víkendových…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama