Bude Babiš prezidentem? ...od ministra přišla reakce

Praha - Ministr financí Andrej Babiš by podle amerického novináře a komentátora Erika Besta měl velkou šanci na to, stát se prezidentem České republiky. To však ministr okamžitě popřel a Best následně přišel s nečekanou výzvou.

Přidejte svůj názor 31 komentářů

Andrej Babiš /ANO/, 1. místopředseda vlády pro ekonomiku vlády a ministr financí
doporučujeme

Monika Babišová řekla před rokem deníku MF Dnes, že pro svého partnera nevidí velkou politickou budoucnost. Dodala, že by byl nejšťastnější, kdyby kolem sebe měl schopné lidi aktivní v politice, s kterými by se mohl radit.

Jak ale upozornil komentátor, na sociální síti Twitter na falešném profilu Moniky Babišové se objevila zpráva, v níž stojí: "Andrej nemá rád lehké úkoly. Miloš mu ale cestu na Hrad pěkně usnadňuje." Falešná Monika následně dodala, že nejdříve bude Babiš skvělý premiér a nakonec vynikající prezident.

To donutilo Besta zamyslet se nad tím, jestli je tato situace reálná. "V očích řady lidí se to blíží realitě. Moudří pozorovatelé dokážou prohlédnout Babišovu masku člověka váhajícího usilovat o moc. Nyní se věc má tak, že Babiš je jediným představitelným kandidátem se stejně velkou šancí zvítězit v prezidentských volbách, ať budou přímé nebo nepřímé," přiznal na webu The Fleet Sheet Best.

Podotýká, že když „otcové zakladatelé" navrhovali českou ústavu, nikdy je nenapadlo, že by se českým prezidentem mohl stát cizinec. "Až se bude Ústava měnit, Babišovu cestu na Hrad by podle přání falešné Moniky bylo možno ztížit dodáním slov „rozený český občan" na patřičné místo," dodal Best.

Jeho zamyšlení si přečetl i Andrej Babiš, který vše okamžitě popřel s tím, že práce prezidenta by ho nebavila. "Ubezpečuji Erika Besta, že nikdy nebudu kandidovat na prezidenta. Náplň jeho práce by mě nikdy nebavila ani na ni nemám předpoklady," reagoval na sociální síti Babiš.

Best mu tato slova ale očividně nevěří. "Beru na vědomí ubezpečení Andreje Babiše, že nikdy nebude kandidovat na českého prezidenta," reagoval komentátor.

"Žádám ho, aby jako projev dobré vůle dal do úschovy pro něj symbolickou sumu - třeba 2 mld. Když bude kandidovat, propadnou státu," dodal uštěpačně Best. Na jeho výzvu zatím Babiš nereagoval.

Loading...
Vstupte do diskuze (31)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman pomník vlasovcům nechce: Praze pomohli, ale...

07.12.2019 10:24 Vlasovci sice pomohli v roce 1945 osvobodit Prahu, předtím se ale předtím spoluprací s nacisty…

Klaus si podal Českou televizi. Takhle prý přepisuje historii

06.12.2019 23:06 Aktualizováno Exprezident Václav Klaus se zaměřil na pořad Focus,který vysílá Česká televize. Tvrdí, že jeho…

Vláda kašle na klimatickou krizi? Jednání studentů s Babišem bylo vyhrocené

06.12.2019 17:41 Za neproduktivní označili zástupci celosvětového studentského ekologického hnutí Fridays for Future…

Prezident Zeman si přes Vánoce bere dovolenou, na leden plánuje ples

06.12.2019 16:04 Prezident Miloš Zeman si přes Vánoce vybere dovolenou, stráví ji na zámku v Lánech. Dovolenou bude…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama