Bude Babiš prezidentem? ...od ministra přišla reakce

Praha - Ministr financí Andrej Babiš by podle amerického novináře a komentátora Erika Besta měl velkou šanci na to, stát se prezidentem České republiky. To však ministr okamžitě popřel a Best následně přišel s nečekanou výzvou.

Přidejte svůj názor 31 komentářů

Andrej Babiš /ANO/, 1. místopředseda vlády pro ekonomiku vlády a ministr financí

Monika Babišová řekla před rokem deníku MF Dnes, že pro svého partnera nevidí velkou politickou budoucnost. Dodala, že by byl nejšťastnější, kdyby kolem sebe měl schopné lidi aktivní v politice, s kterými by se mohl radit.

Jak ale upozornil komentátor, na sociální síti Twitter na falešném profilu Moniky Babišové se objevila zpráva, v níž stojí: "Andrej nemá rád lehké úkoly. Miloš mu ale cestu na Hrad pěkně usnadňuje." Falešná Monika následně dodala, že nejdříve bude Babiš skvělý premiér a nakonec vynikající prezident.

To donutilo Besta zamyslet se nad tím, jestli je tato situace reálná. "V očích řady lidí se to blíží realitě. Moudří pozorovatelé dokážou prohlédnout Babišovu masku člověka váhajícího usilovat o moc. Nyní se věc má tak, že Babiš je jediným představitelným kandidátem se stejně velkou šancí zvítězit v prezidentských volbách, ať budou přímé nebo nepřímé," přiznal na webu The Fleet Sheet Best.

Podotýká, že když „otcové zakladatelé" navrhovali českou ústavu, nikdy je nenapadlo, že by se českým prezidentem mohl stát cizinec. "Až se bude Ústava měnit, Babišovu cestu na Hrad by podle přání falešné Moniky bylo možno ztížit dodáním slov „rozený český občan" na patřičné místo," dodal Best.

Jeho zamyšlení si přečetl i Andrej Babiš, který vše okamžitě popřel s tím, že práce prezidenta by ho nebavila. "Ubezpečuji Erika Besta, že nikdy nebudu kandidovat na prezidenta. Náplň jeho práce by mě nikdy nebavila ani na ni nemám předpoklady," reagoval na sociální síti Babiš.

Best mu tato slova ale očividně nevěří. "Beru na vědomí ubezpečení Andreje Babiše, že nikdy nebude kandidovat na českého prezidenta," reagoval komentátor.

"Žádám ho, aby jako projev dobré vůle dal do úschovy pro něj symbolickou sumu - třeba 2 mld. Když bude kandidovat, propadnou státu," dodal uštěpačně Best. Na jeho výzvu zatím Babiš nereagoval.

Vstupte do diskuze (31)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sněmovna projedná osvobození restaurací od autorských poplatků

16.02.2019 11:06 Do Sněmovny se vrací záměr osvobození restaurací a některých dalších provozoven od autorských…

Vodičkův svaz v Praze narazil. Hřib odmítl zapůjčit sál, zdůvodnění je…

15.02.2019 17:48 Aktualizováno Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) odmítl převzít záštitu nad akcí Českého svazu bojovníků za…

Babiš si dělá srandu? Seznam budov pro "úřednícké ghetto" je neúplný,…

15.02.2019 14:17 Pražský primátor Hřib považuje seznam budov určených k vyprázdnění, který zveřejnil Úřad pro…

Babiš se sejde s Filipem. Komunisti stupňují kritiku vlády, Ťok si do nich…

15.02.2019 13:28 Aktualizováno Předseda komunistů Vojtěch Filip chce příští týden na schůzce s premiérem Anrejem Babišem (ANO)…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama