Stát vyplatil Randákovi 60 tisíc: Za excesy policie platí daňový poplatník, zlobí se advokát

Praha - V květnu tohoto roku vyzval člen správní rady Nadačního fondu proti korupci Karel Randák Ministerstvo spravedlnosti k náhradě škody, která mu vznikla neoprávněným trestním stíháním. Dle obžaloby měl zveřejnit informace o výši platu Jany Nagyové (dnes Nečasové). Soud ho obžaloby zcela zprostil, uvedl Nadační fond proti korupci na webu nfpk.cz.

Přidejte svůj názor

Karel Randák

Randák se rozhodl požadovat po státu pouze náhradu hotových výdajů, které v souvislosti s neoprávněně vedeným trestním řízením musel vynaložit. Náhradu vzniklé nemajetkové újmy nepožadoval.

„Ministerstvo nám nyní v zákonné lhůtě vyplatilo požadovanou částku ve výši cca 60.000 Kč. Náklady trestního stíhání zaplatí daňový poplatník, který s uvedeným sporem nemá co do činění. Byli bychom proto rádi, aby ministryně spravedlnosti využila své zákonné možnosti a ministerstvo požadovalo úhradu po konkrétních policistech, kteří při vyšetřování postupovali v rozporu s trestním řádem, a způsobili tím škodu," vyzývá ministryni Randákův obhájce Petr Kočí.

„Celé řízení bylo od samého počátku nesmyslné, spis obsahoval velmi podivné, nejspíše smyšlené, „důkazy". Domnívám se proto, že způsobenou škodu by měl zaplatit ze svého policejní kapitán Vlastimil Kokeš. Jen tak se zabrání tomu, aby se policie dopouštěla i v budoucnu zcela beztrestně podobných excesů a aby začali konečně nést konkrétní úředníci následky svých činů," dodává k věci sám Randák.

Podle obžaloby předala asistentka Nagyové Lenka Pikorová v roce 2011 dvě výplatní pásky své šéfky Randákovi, který je údajně poskytl internetovému deníku Insider. Z dokumentů vyplynulo, že současná Nečasova manželka Nagyová, o níž se už tehdy spekulovalo jako o premiérově milence, dostávala statisícové odměny. Jen za rok 2011 činily 1,22 milionu korun.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zakáže Česko zahalování obličeje na veřejnosti? SPD předložila novelu

17.11.2018 10:24 Hnutí SPD Tomia Okamury chce až na výjimky zakázat zahalování obličeje nebo jeho části na…

Ovčáček zuří: Na Národní třídě jsou fašouni. Za všechno může Kalousek, TOP…

17.11.2018 10:17 Atmosféra letošních připomínek 17. listopadu je mimořádně vyhrocená. Lidé na Národní třídě…

Dusno na Národní třídě: Lidé vypískali Hamáčka i Ťoka. "Hanba", křičeli na…

17.11.2018 09:10 Vyhrocená atmosféra dnes od rána provází pietní akty politiků u památníku 17. listopadu na Národní…

VIDEO: "Na co si to tady hraješ, ty estébáku?" Odpůrci si na Babiše…

17.11.2018 08:40 Premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš se dnes postaral o poprask, když krátce po půlnoci…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama