Vít Bárta řádí kvůli Babišovi: Musel se zbláznit, občané brečte, tohle neskousnu...

Praha - Ministr financí Andrej Babiš přijal v polovině listopadu rezignaci, kterou jeho hnutí ANO nabídl exministr dopravy Antonín Prachař. Ve čtvrtek 4. prosince bude na jeho místo jmenován Dan Ťok, což bývalý šéf Věcí veřejných a exministr na témže postu Vít Bárta nese velmi těžce.

Vít Bárta

Odchod Antonína Prachaře z postu ministra dopravy je podle Bárty logické vyústění jeho "ne příliš zdařilého působení v čele resortu." Když ale následně ministr financí Babiš oznámil jméno jeho nástupce Dana Ťoka, museli prý do Bárty štípnout, že nespí. Babiš se totiž podle exministra musel zbláznit.

"Bohužel sen to nebyl. Horší by to bylo snad už jen, kdyby se Babiš vytasil se šéfem Eurovie Borovkou. S každým, se kterým jsem dnes hovořil, včetně mě, si „ťokáme" na čelo, jak může vést ministerstvo dopravy šéf největší stavební firmy v zemi zmítané skandály od falšování účetnictví až po korupci. Odpověď je nicméně snadná. Skanska je totiž podobný moloch jako Agrofert a šéfové molochů, které si vzájemně nekonkurují, si, jak známo, rozumí," uvádí Bárta na svém webu.

Tvrdí, že část své politické kariéry zasvětil boji proti oligopolům, jakými podle něj Skanska a Agrofert jsou. "Mají své lidi všude, ovládají mnohdy nekalými praktikami trh a zdražují ceny koncovým spotřebitelům, a zatímco Agrofert má už působením Andreje Babiše na postu vicepremiéra „své jisté", Skanska si musela na tuto památnou chvíli počkat," dodává.

Nyní se podle něj dočkala. "Co na tom, že na post ministra dopravy ČR nastupuje ředitel ztrátové firmy, což o mnohém vypovídá, co na tom, že Skanska staví pro stát odhadem třetinu všech staveb, co na tom, že je to střet zájmů jako prase, však on už to nějak volič zkousne. Já to však zkousnout nedokážu," zuří Bárta.

Když Bárta v červnu roku 2010 nastoupil na ministerstvo dopravy, podařilo se mu podle jeho slov ušetřit finanční prostředky zlevněním staveb. "A právě takové firmy jako Skanska a Eurovia museli začít stavět za normální ceny, ale to pánům manažerům nevonělo. Počkejte si příští rok na výroční zprávu Skansky, bilance do minusu rozhodně nepůjde," tvrdí exministr.

"A co na to pan premiér Sobotka? Ten nebude odporovat, protože jeho přítel Radek Pokorný, neformální vládce Lidového domu, jak jej označuje politolog Jelínek, zastupuje Eurovii v arbitrážích kvůli D47. A Skanska a Eurovie se dokáží vždy domluvit. Ty občane ale breč..." uzavřel Bárta.

Volby by podle nejnovějšího průzkumu vyhrálo vládní hnutí ANO

24.06.2021 17:22 Aktualizováno Volby by nyní vyhrálo hnutí ANO se ziskem 24,5 procenta hlasů. Piráti a STAN by měli 22,5 procenta,…

Ministerstvo nemělo podle NSS pravomoc plošně zavřít herny

24.06.2021 14:58 Nejvyšší správní soud (NSS) potvrdil, že ministerstvo zdravotnictví na jaře nemělo pravomoc plošně…

Prezident Zeman bude v pondělí jednat v Lánech s vládou

24.06.2021 12:43 Prezident Miloš Zeman bude v pondělí jednat na zámku v Lánech s premiérem Andrejem Babišem (ANO) a…

Vztahy ČR a Ruska jsou na bodě mrazu. Musíme ale komunikovat, řekl Babiš

24.06.2021 12:08 České vztahy s Ruskem jsou v současnosti na bodě mrazu, nebylo by ale správné úplně přestat…

Piráti a Starostové zveřejnili protikorupční balíček. Obsahuje změnu…

24.06.2021 11:36 Do sta dnů po volbách slibuje koalice Pirátů a Starostů předložit změnu trestního řádu tak, aby…

Budou ještě ministři chodit do Sněmovny? Klouzavý mandát jim umožní více…

23.06.2021 21:56 Aktualizováno Poslanecká sněmovna schválila v pátek nejtěsnější možnou většinou 120 hlasů ze 157 přítomných…

Vládní zmocněnkyně Válková vyzvala k prioritnímu prošetření incidentu v…

23.06.2021 19:47 Vládní zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková vyzvala k prioritnímu a objektivnímu prošetření…

Sněmovna dala šanci dodatečnému zvýšení důchodů o 300 korun od ledna

23.06.2021 16:40 Sněmovna dala šanci vládnímu návrhu na dodatečné zvýšení důchodů od ledna o 300 korun nad zákonnou…

Kulhánek hovořil se zástupci parlamentních stran o vztazích s Ruskem

23.06.2021 16:33 Ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) po dnešním prvním jednání se zástupci všech parlamentních…

Hamáček opět podpořil policisty v případu zásahu v Teplicích

23.06.2021 16:20 Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) ohledně zákroku v Teplicích zopakoval podporu…

Související:

Právě se děje