Na Hrad nechci, tvrdí Sobotka. Pak rozcupoval Zemana

Praha - Ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš se na post prezidenta České republiky necítí, naopak si na něm dokáže představit současného předsedu vlády Bohuslava Sobotku. Ten ale na Hrad nechce.

Přidejte svůj názor 12 komentářů

Bohuslav Sobotka /ČSSD/, předseda vlády České republiky

Premiér Sobotka je podle Babišova názoru politik, který by prezidenta mohl dělat. "A asi by ho dělal celkem dobře. Na rozdíl ode mne. Já bych možná zase dobře řídil většinovou koaliční vládu," řekl Právu Babiš.

S tím ale Sobotka zásadně nesouhlasí. "Premiérem bude ten, kdo v roce 2017 vyhraje volby a pak sestaví vládu. Soustředím se plně na to, abychom zlepšili sociální 
a hospodářskou situaci v naší zemi, a o kandidatuře na prezidenta neuvažuji. Pokud bude naše vláda úspěšná, má ČSSD nepochybně ambici vyhrát i příští volby do sněmovny," řekl Deníku premiér Sobotka.

Babiš také zavzpomínal na vulgarity prezidenta Miloše Zemana v pořadu Hovory z Lán. "Prezident by tak hovořit neměl, protože i moje děti o tom mluví a jako příklad je to špatné," uvedl. Tvrdí rovněž, že v dnešní době rozhodně rozděluje společnost.

S tímto názorem se ztotožňuje i Sobotka. "Potřebujeme nějakého postaršího zkušeného prezidenta s autoritou, který má čistou minulost, nebude pít, sprostě nadávat a rozdělovat národ," uvedl.

Sobotka má nyní téměř jisté, že bude pokračovat v roli předsedy ČSSD. Nemá vyzyvatele a hladce získal na čtyřech sobotních krajských konferencích nominace na šéfa. Okresních konference navíc podle Práva ukázaly, že velkou naději stát se Sobotkovou pravou rukou v roli prvního místopředsedy má ministr vnitra a dosavadní místopředseda ČSSD Milan Chovanec.

Nově se do vedení sociální demokracie může podle deníku dostat předseda Sněmovny Jan Hamáček, ministryně práce Michaela Marksová a náměstkyně pro legislativu a právo ministerstva zdravotnictví Lenka Teska Arnoštová.

Vstupte do diskuze (12)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sněmovna projedná osvobození restaurací od autorských poplatků

16.02.2019 11:06 Do Sněmovny se vrací záměr osvobození restaurací a některých dalších provozoven od autorských…

Vodičkův svaz v Praze narazil. Hřib odmítl zapůjčit sál, zdůvodnění je…

15.02.2019 17:48 Aktualizováno Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) odmítl převzít záštitu nad akcí Českého svazu bojovníků za…

Babiš si dělá srandu? Seznam budov pro "úřednícké ghetto" je neúplný,…

15.02.2019 14:17 Pražský primátor Hřib považuje seznam budov určených k vyprázdnění, který zveřejnil Úřad pro…

Babiš se sejde s Filipem. Komunisti stupňují kritiku vlády, Ťok si do nich…

15.02.2019 13:28 Aktualizováno Předseda komunistů Vojtěch Filip chce příští týden na schůzce s premiérem Anrejem Babišem (ANO)…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama