Na Hrad nechci, tvrdí Sobotka. Pak rozcupoval Zemana

Praha - Ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš se na post prezidenta České republiky necítí, naopak si na něm dokáže představit současného předsedu vlády Bohuslava Sobotku. Ten ale na Hrad nechce.

Bohuslav Sobotka /ČSSD/, předseda vlády České republiky
doporučujeme

Premiér Sobotka je podle Babišova názoru politik, který by prezidenta mohl dělat. "A asi by ho dělal celkem dobře. Na rozdíl ode mne. Já bych možná zase dobře řídil většinovou koaliční vládu," řekl Právu Babiš.

S tím ale Sobotka zásadně nesouhlasí. "Premiérem bude ten, kdo v roce 2017 vyhraje volby a pak sestaví vládu. Soustředím se plně na to, abychom zlepšili sociální 
a hospodářskou situaci v naší zemi, a o kandidatuře na prezidenta neuvažuji. Pokud bude naše vláda úspěšná, má ČSSD nepochybně ambici vyhrát i příští volby do sněmovny," řekl Deníku premiér Sobotka.

Babiš také zavzpomínal na vulgarity prezidenta Miloše Zemana v pořadu Hovory z Lán. "Prezident by tak hovořit neměl, protože i moje děti o tom mluví a jako příklad je to špatné," uvedl. Tvrdí rovněž, že v dnešní době rozhodně rozděluje společnost.

S tímto názorem se ztotožňuje i Sobotka. "Potřebujeme nějakého postaršího zkušeného prezidenta s autoritou, který má čistou minulost, nebude pít, sprostě nadávat a rozdělovat národ," uvedl.

Sobotka má nyní téměř jisté, že bude pokračovat v roli předsedy ČSSD. Nemá vyzyvatele a hladce získal na čtyřech sobotních krajských konferencích nominace na šéfa. Okresních konference navíc podle Práva ukázaly, že velkou naději stát se Sobotkovou pravou rukou v roli prvního místopředsedy má ministr vnitra a dosavadní místopředseda ČSSD Milan Chovanec.

Nově se do vedení sociální demokracie může podle deníku dostat předseda Sněmovny Jan Hamáček, ministryně práce Michaela Marksová a náměstkyně pro legislativu a právo ministerstva zdravotnictví Lenka Teska Arnoštová.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš se odmítl omluvit Pirátům, kteří jej k tomu vyzvali v předžalobní…

12.06.2021 11:45 Premiér Andrej Babiš (ANO) se odmítl omluvit Pirátům, kteří jej k tomu minulý týden vyzvali v…

Kauzu Babišova střetu zájmů převzal evropský žalobce

12.06.2021 09:22 Nově fungující Úřad evropského veřejného žalobce (EPPO) převzal kauzu střetu zájmů premiéra Andreje…

Pražský hrad bude před summitem NATO nasvícen modrou barvou

11.06.2021 17:12 Pražský hrad bude v neděli, v předvečer konání summitu NATO, nasvícen modrou barvou symbolizující…

Stát plánuje pro neziskovky na rok 2022 dotace 8,5 miliardy

11.06.2021 16:36 Stát plánuje v příštím roce poskytnout neziskovým organizacím na prospěšné projekty 8,49 miliardy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama