Hejtman Hašek (ČSSD) má další funkci, bude radit Zemanovi

Brno - Prezident Miloš Zeman dnes zahájil třídenní návštěvu jižní Moravy. Na Krajském úřadě Jihomoravského kraje se setkal s krajskými zastupiteli, ale i starosty obcí s rozšířenou působností, řediteli škol nebo nemocnic. Při té příležitosti vychválil hejtmana Michala Haška.

Hejtman Michal Hašek /ČSSD/
doporučujeme

"Jsem rád, že můj přítel Michal Hašek považuje Jihomoravský kraj za nejúspěšnější. Je pravdou, že mi to říkají i ostatní hejtmani. Kraj ale máme hodnotit podle reálných výsledků. Mezi nimi spatřuji nejen dvousetmilionový přebytek v rozpočtu, ale také dalších 400 milionů na investiční výstavbu," sdělil Zeman.

Podle něj nejsou všechny kraje tak úspěšné. "Kraj, který rozdává peníze jen na sociální dávky, může být krátkodobě populární, pokud za ním ale nic nezůstane v podobě investic, popularita časem opadne," vysvětlil Zeman, který se seznámil s jihomoravskými projekty v dopravě, ale také například v sociální oblasti. "Aby mé blahopřání k úspěchu nebylo formální, rozhodl jsem se Michala Haška jmenovat svým poradcem pro regionální rozvoj. Lepší osobu na toto téma nelze najít," zdůraznil Zeman.

Blízký vztah Miloše Zemana a Michala Haška je známý. Loni po sněmovních volbách byl Hašek jedním z účastníků tajné schůzky s prezidentem v Lánech, po které následovala výzva předsedovi ČSSD Bohuslavovi Sobotkovi, aby rezignoval. Účastníci schůzky v čele s Haškem nejprve schůzku zapírali, nakonec ji ale přiznali. Následně opustili funkce v předsednictvu strany, Sobotka naopak rezignovat odmítl a stal se předsedou vlády.

Zdroj: YouTube
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kauzu Babišova střetu zájmů převzal evropský žalobce

12.06.2021 21:01 Aktualizováno Nově fungující Úřad evropského veřejného žalobce (EPPO) převzal kauzu střetu zájmů premiéra Andreje…

Vláda zřejmě odmítne návrh zmrazit platy ústavních činitelů

12.06.2021 14:22 Návrh premiéra Andreje Babiše (ANO) zmrazit platy ústavních činitelů včetně soudců pro příští rok…

Babiš se odmítl omluvit Pirátům, kteří jej k tomu vyzvali v předžalobní…

12.06.2021 11:45 Premiér Andrej Babiš (ANO) se odmítl omluvit Pirátům, kteří jej k tomu minulý týden vyzvali v…

Pražský hrad bude před summitem NATO nasvícen modrou barvou

11.06.2021 17:12 Pražský hrad bude v neděli, v předvečer konání summitu NATO, nasvícen modrou barvou symbolizující…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama