Žádní uprchlíci ze Sýrie? Přizdisráčství Česka, reaguje ...

Praha - Ministr vnitra Milan Chovanec /ČSSD/ dostal od vlády pověření odmítnout na českém území uprchlíky z válkou zmítané Sýrie. Někdejší šéf zelených Ondřej Liška to označil za přizdisráčství.

Ondřej Liška
doporučujeme

Ještě v neděli Milan Chovanec připouštěl, že by Česko mohlo přijmout několik tisíc uprchlíků ze Sýrie a spolu s dalšími zeměmi Evropské unie tak ulehčit státům, které sousedí se státem, který rozvrátila občanská válka. Nyní je ale vše jinak a Syřani se podle rozhodnutí vlády přijímat definitivně nebudou.

"Česko není ochotno přijmout uprchlíky ze Sýrie a oficiálně tak potvrzuje své přizdisráčtví. Už se těším, jak se Tomio Chovanec stane prvním místopředsedou ČSSD, evropská levice jedna báseň," zareagoval na to na Facebooku rozhořčený Ondřej Liška.

V podobném duchu se ostatně vyslovila celá Strana zelených, které Liška donedávna šéfoval. "Postoj české vlády, která odmítá přijmout svoji část odpovědnosti za osud nejohroženějších uprchlíků ze Sýrie a dalších zemí, je ostudný. Obzvláště šokující je postoj premiéra Sobotky a ministra Chovance, kteří se jinak rádi prezentují jako progresivně levicoví politici evropského formátu," uvedl například člen vedení strany Michal Berg.

Témata: Sýrie | Liška, Ondřej
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Spor o Babišův střet zájmů by měl rozhodnout Evropský soudní dvůr, tvrdí…

13.06.2021 12:32 Spor o střet zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) by měl podle vicepremiéra Karla Havlíčka (za ANO)…

Kauzu Babišova střetu zájmů převzal evropský žalobce

12.06.2021 21:01 Aktualizováno Nově fungující Úřad evropského veřejného žalobce (EPPO) převzal kauzu střetu zájmů premiéra Andreje…

Vláda zřejmě odmítne návrh zmrazit platy ústavních činitelů

12.06.2021 14:22 Návrh premiéra Andreje Babiše (ANO) zmrazit platy ústavních činitelů včetně soudců pro příští rok…

Babiš se odmítl omluvit Pirátům, kteří jej k tomu vyzvali v předžalobní…

12.06.2021 11:45 Premiér Andrej Babiš (ANO) se odmítl omluvit Pirátům, kteří jej k tomu minulý týden vyzvali v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama