Filipův ruský výlet? Sněmovna nesouhlasila, ale vše zaplatí a Němcové nezbývá, než skřípat zuby

Praha - Předseda Sněmovny Jan Hamáček (ČSSD) dnes před poslanci z organizačního výboru vysvětloval okolnosti sporné cesty místopředsedy Vojtěcha Filipa (KSČM) do Ruska. Hamáček novinářům po skončení uzavřeného jednání řekl, že schválením cesty nepřekročil své pravomoci. Sněmovna se později od cesty distancovala.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Jan Hamáček /ČSSD/ vedle Vojtěcha Filipa /KSČM/

"Jsem přesvědčen o tom, že jsem nepřestoupil kompetence, které mám," uvedl před novináři Hamáček. Nikdo to podle něho nezpochybnil. Výbor podle něho debatu o této záležitosti ukončil, a to bez usnesení.

Členové výboru podle Němcové debatovali o okolnostech povolování cesty obšírně. Hamáčkovu obhajobu pokládá za chytristiku. Zahraniční aktivity většinou schvaluje výbor, pravomoc předsedy Sněmovny se vztahuje v podstatě na neodkladná rozhodnutí.

"Pan předseda první závěr řekl, že je člověk, který se rád poučí ze svých chyb, a že toto považuje za svou chybu. A že v budoucnu, pokud bude cítit nějaký podobný případ citlivosti, jako byla tato, určitě nebude postupovat stejně," řekla novinářům občanská demokratka Miroslava Němcová.

Hamáček v Událostech, komentářích uvedl, že za kritikou Filipovy cesty stála pouze snaha zdržet jednání Poslanecké sněmovny. "Kauza nevznikla kvůli cestě Vojtěcha Filipa do Moskvy, ale proto, že celá pravicová opozice, zejména TOP 09, potřebovala důvod, proč zbrzdit jednání sněmovny," uvedl.

Vstupte do diskuze (11)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš na sjezdu zkritizoval své vlastní hnutí ANO

17.02.2019 11:46 Premiér a předseda ANO Andrej Babiš dnes v projevu na celostátním sněmu zkritizoval papalášství,…

ŽIVĚ: ANO povede do eurovoleb Charanzová

17.02.2019 10:30 Aktualizováno Lídrem hnutí ANO do voleb do Evropského parlamentu bude podle očekávání současná europoslankyně…

Vláda pod palbou: Dotační program k výstavbě bytů ni neřeší

17.02.2019 08:44 Vládní dotační program k výstavbě bytů a seznam několika opatření proti chudobě situaci lidí v…

Poslanci a senátoři projednají dvě dohody mezi EU se Singapurem

16.02.2019 19:22 Vláda předložila senátorům a poslancům k vyslovení souhlasu dvě dohody mezi EU, jejími členskými…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama