Zemanovo utrum? Sobotka prý nemá zkušenosti, Zaorálek formát

Praha - Poslanci TOP 09 předložili pozměňovací návrh ke státnímu rozpočtu na rok 2015, ve kterém navrhují snížení výdajů Kanceláře prezidenta republiky na tuzemské i zahraniční cestování ze 3 150 000 Kč o 1 500 000 Kč. To je ale podle expremiéra Jiřího Paroubka nesmyslné.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Prezident Zeman v Poslanecké sněmovně (2.9.2014)

Poslankyně Markéta Adamová společně s poslancem Jiřím Koubkem (oba TOP 09) předložili pozměňovací návrh ke státnímu rozpočtu na rok 2015, ve kterém navrhují snížení výdajů Kanceláře prezidenta republiky na tuzemské i zahraniční cestování. Původní částku 3 150 000 Kč navrhují snížit o 1 500 000 Kč.

"Prezident Miloš Zeman se při svých zahraničních cestách vyslovuje proti našim závazkům plynoucím z členství v mezinárodních institucích, NATO a Evropské unii, v souvislosti se situací na Ukrajině. Na zahraniční cesty se nechává zvát jedním z nejbližších spolupracovníků Vladimira Putina Vladimirem Jakuninem, či odlétá ze zahraniční oficiální návštěvy letadlem soukromé společnosti," uvedla poslankyně.

Psali jsme:  

Paroubek úvodem svého komentáře podotýká, že s prezidentem Zemanem v mnohém nesouhlasí a žádné osobní sympatie k němu nechová. Přesto podle něj není možné tvrdit, že by se "v zahraničí v souladu s vládou nesnažil hájit české národní zájmy, a to přesně v protikladu k politikům dvou bývalých pravicových vlád, kterým se díky příkladně špatné zahraniční politice povedlo ČR přivést do mezinárodní izolace, což České republice ku prospěchu skutečně nepochybně nebylo."

Domnívá se, že TOP 09 drží nyní pohromadě pouze silou červených karet a červených triček protizemanovského tažení. "Nicméně je směšné, že zrovna členové strany, která se díky svému předsedovi a bývalému ministru zahraničí v obou předcházejících pravicových vládách K. Schwarzenbergovi nejvýrazněji podílela na určování cesty české zahraniční politiky směřující do slepé uličky, nyní českou zahraniční politiku nejostřeji kritizují. Pouze tím ukazují, že skutečně absolutně netuší, o čem má zahraniční politika státu být," dodává.

Následnse ptá, kdo by měl podle nich prezidenta Zemana na zahraničních cestách zastupovat? "Premiér Sobotka v tomto ohledu nemá žádné zkušenosti a ministr zahraničí Zaorálek na to nemá formát..." podotýká Paroubek.

"Sám jsem jako český premiér uvedl, že pokud V. Klaus bude na zahraničních cestách jako prezident nadále veřejně prosazovat svůj euroskeptický názor, který je v rozporu s politikou vlády, nemusel by na tyto cesty dostávat peníze. Nikdy ale k takovému kroku nedošlo, neboť prezident Klaus své vystupování zmírnil. Věřím, že o peníze na zahraniční cesty nepřijde ani prezident Zeman," uzavřel.

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš na sjezdu zkritizoval své vlastní hnutí ANO

17.02.2019 11:46 Premiér a předseda ANO Andrej Babiš dnes v projevu na celostátním sněmu zkritizoval papalášství,…

ŽIVĚ: ANO povede do eurovoleb Charanzová

17.02.2019 10:30 Aktualizováno Lídrem hnutí ANO do voleb do Evropského parlamentu bude podle očekávání současná europoslankyně…

Vláda pod palbou: Dotační program k výstavbě bytů ni neřeší

17.02.2019 08:44 Vládní dotační program k výstavbě bytů a seznam několika opatření proti chudobě situaci lidí v…

Poslanci a senátoři projednají dvě dohody mezi EU se Singapurem

16.02.2019 19:22 Vláda předložila senátorům a poslancům k vyslovení souhlasu dvě dohody mezi EU, jejími členskými…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama