Bém promluvil o Janouškovi a jeho odsouzení

Praha - Odposlechy ze mě udělaly osla, z Janouška všemocného čaroděje. Takto komentuje bývalý primátor Pavel Bém důležitou epizodu svého života v rozhovoru pro Týden, jehož část zveřejnil server týdeníku.

Pavel Bém
doporučujeme

Pavel Bém se po svém odchodu ze sněmovny stáhl z veřejného života. Nyní ale vydává knihu K2 - Královna hor, jejíž je spoluautorem, a tak potřebuje získat co největší publicitu. Nejspíš proto poskytl rozhovor týdeníku Týden.

V něm se rozpovídal mimo jiné o svém příteli Romanu Janouškovi, s nímž podle mnohých ovládal Prahu. Odposlechy jejich telefonických hovorů v podstatě způsobily Bémův politický pád, on o nich ale mluví jako o karikatuře reality.

"BIS v roce 2007 za vlády Mirka Topolánka nahrála tisíce Janouškových rozhovorů. Ty někdo o dva roky později z tajné služby ukradl a nejspíše je prodal panu Bártovi. Pak z nich vybral, co se mu hodilo, sestříhal do kompromitující karikatury reality a prodal či vybártroval se sdělovacími prostředky. A zbytek už známe. Odposlechy způsobily senzaci, z Janouška udělaly všemocného čaroděje a ze mne osla, kterého někdo řídí," řekl v rozhovoru pro Týden Bém. Tvrdí o sobě, že se ovládat rozhodně nenechá.

Odsouzení Janouška za těžké ublížení na zdraví, které způsobil autem v opilosti, označil Bém za nespravedlnost. Trest 4,5 roku ve vězení je podle něj nespravedlnost. Za podobné dopravní nehody se v ČR prý většinou dávají podmíněné tresty.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Cenu pro osobnost, která výrazně přispěla ke svobodě a demokracii, dostane…

14.06.2021 16:30 Česká a slovenská transatlantická cena pro osobnost, která výrazně přispěla ke svobodě a demokracii…

Ministerstvo chce omezit podíl agenturních pracovníků ve firmách

14.06.2021 14:58 Ministerstvo práce se chystá předložit návrh novely o zaměstnanosti, podle které by agenturní…

ČSSD podpoří zmrazení platů ústavních činitelů, dál kritizuje změnu výpočtu

14.06.2021 14:02 Vládní ČSSD podporuje zmrazení platů ústavních činitelů pro příští rok, jak jej navrhuje v…

Pražský magistrát propustí zhruba sedm procent zaměstnanců, kolem 160 lidí

14.06.2021 11:57 Pražský magistrát propustí do konce letošního roku sedm procent z celkem asi 2300 zaměstnanců, tedy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama