Bursík dostal ostrý vzkaz. Prý podněcuje nenávist a vyhlašuje válku Rusku

Praha - Místopředseda vlády Mirka Topolánka a exministr školství Martin Bursík podle komunistického zastupitele města Náchoda Pavla Janečka podněcuje nenávist a vyhlašuje Rusku válku. Zastupitel mu proto poslal ostrý vzkaz.

Martin Bursík, předseda LES
doporučujeme

"Tvrdě se vymezuji proti veškerým nenávistným výrokům Martina Bursíka na adresu prezidenta republiky Miloše Zemana, který má silný mandát od lidí vykonávat funkci prezidenta. Martin Bursík pokračuje na fanatické vlně, a to proti Rusku a Číně, kde čeští podnikatelé získávají zakázky a vytváří se tak pracovní místa, která Česká republika nutně potřebuje," tvrdí Janeček.

Vychází při svém hodnocení z Bursíkových slov, který podle Janečka uvedl, že prezident Miloš Zeman je zrádce národa a kolaborant a agent Číny a Ruska. "Tímto způsobem sobě vlastním se vyjadřuje politický turista Bursík, který působil v Občanském fóru, u Svobodných demokratů, v Liberální straně národně sociální, v Unii pro Prahu, v KDU-ČSL, Straně zelených a Liberálně ekologické straně LES. Naposledy neúspěšně kandidoval do Senátu za TOP 09," dodává zastupitel.

Následně Janeček zmiňuje, že předmětem jeho komentáře nejsou ještě "Bursíkovy stamilionové restituce, problémy s dotacemi a formy pronájmu jeho nemovitostí, kde hravě působil jako pronajímatel i jako nájemce. Sám se navíc nechtěl nikdy dělit o majetek se svým bratrancem, a tak dokonce napadl pravidla restitucí."

Janeček má pro Bursíka jasný vzkaz. Měl by si prý raději řešit vlastní problémy, než podněcovat v lidech nenávist a otevřeně vyhlašovat válku Rusku. "I když tyto hlasité výkřiky mohou voliče na pravicovém politickém spektru stmelit a zakrýt tak opravdové problémy, tak nesmíme zapomínat na to, co zde jeho poslední strana (TOP 09) napáchala na obyčejných lidech," dodal.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sněmovna vyloučila ruské a čínské firmy z dostavby elektrárny Dukovany

16.06.2021 13:00 Aktualizováno Stát pro stavbu nového bloku elektrárny Dukovany nebude moci využít nabídky firem z Ruska nebo z…

Prezident Zeman u soudu hájil privatizaci Mostecké uhelné

16.06.2021 12:17 Prezident Miloš Zeman dnes při svědecké výpovědi u soudu hájil prodej státního podílu v Mostecké…

Část opozice neprosadila jednání o konci pandemického stavu

16.06.2021 09:53 Sněmovní kluby ANO, ČSSD a KSČM dnes vetovaly snahu ODS podpořenou TOP 09 i KDU-ČSL, aby dolní…

Babiš ruší program, má zdravotní problémy

15.06.2021 22:17 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes absolvoval preventivní zdravotní vyšetření, kvůli kterému v pondělí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama