Bakala a ČT se brání. Ovčáček prý říká nesmysly

Praha - Zásah České televize do projevu Miloše Zemana, při němž byla vystřižena negativní zmínka o podnikateli Zdeňku Bakalovi, může podle prezidenta souviset s tím, že Bakala doprovázel premiéra Bohuslava Sobotku na cestě po USA. Proti tomuto názoru se ale Bakala i Česká televize ostře ohrazují.

Český multimilionář Zdeněk Bakala
doporučujeme

Prezident byl podle Ovčáčka cenzurním zásahem České televize překvapen. "Nemůže vyloučit, že se to může souviset s tím, že Zdeněk Bakala nedávno letěl s premiérem Bohuslavem Sobotkou do USA," uvedl Zemanův tiskový mluvčí.

Česká televize z projevu prezidenta Miloše Zemana na konferenci "25 let svobodného podnikání" vystřihla část, v níž zmiňuje podnikatele Zdeňka Bakalu. "Jdeme po stoupající cestě, na které jsou některé zbytečné kameny. Tu Viktor Kožený, tu Zdeněk Bakala, tu mnozí další," uvedl Miloš Zeman na konferenci pražském Obecním domě 13. listopadu.

O akci informovala i Česká televize, v jejímž vysílání zazněla upravená část Zemanova projevu: "Jdeme po stoupající cestě, na které jsou některé zbytečné kameny. Tu Viktor Kožený, tu mnozí další," uvedl Zeman podle reportáže České televize.

"Jedná se o úplné nesmysly, a to jak spekulace ve věci zásahu ČT, tak i cesty do Washingtonu. Pan Zdeněk Bakala se navíc žádné vládní delegace neúčastnil. Ve Washingtonu byl na soukromé cestě jako dlouhodobý podporovatel odkazu Václava Havla. Vyjádření vnímáme jako opětovnou snahu zatahovat pana Zdeňka Bakalu do aktuálních politických přestřelek," sdělil ČTK Bakalův mluvčí Tomáš Pavlík.

Výroky odmítla také mluvčí České televize Alžběta Plívová. "Je to nesmyslné vyjádření, které nebudeme komentovat," řekla ČTK.

Kritiku z Hradu odmítl i Sobotka. "Myslím, že lidé dobře ví, že Českou televizi jako předseda vlády neřídím a ani ji řídit nemohu a nechci. Musí být veřejnoprávní a nestranná," sdělil ČTK premiér. "Na cestě do USA mě podnikatelé nedoprovázeli, charakter listopadové návštěvy byl totiž především politický a symbolický," dodal.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kauzu Babišova střetu zájmů převzal evropský žalobce

12.06.2021 21:01 Aktualizováno Nově fungující Úřad evropského veřejného žalobce (EPPO) převzal kauzu střetu zájmů premiéra Andreje…

Vláda zřejmě odmítne návrh zmrazit platy ústavních činitelů

12.06.2021 14:22 Návrh premiéra Andreje Babiše (ANO) zmrazit platy ústavních činitelů včetně soudců pro příští rok…

Babiš se odmítl omluvit Pirátům, kteří jej k tomu vyzvali v předžalobní…

12.06.2021 11:45 Premiér Andrej Babiš (ANO) se odmítl omluvit Pirátům, kteří jej k tomu minulý týden vyzvali v…

Pražský hrad bude před summitem NATO nasvícen modrou barvou

11.06.2021 17:12 Pražský hrad bude v neděli, v předvečer konání summitu NATO, nasvícen modrou barvou symbolizující…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama