Praha začne rok 2015 s rozpočtovým provizoriem

Praha - Pražští radní dnes rozhodli o tom, že Praha začne příští rok s rozpočtovým provizoriem, které bude měsíčně činit dvanáctinu letošního rozpočtu. V tom byly výdaje nastaveny na 49,6 miliardy korun.

Ilustrační foto
doporučujeme

Kvůli magistrátu skončí v provizoriu i všechny městské části. Rozpočtové provizorium Prahy musí schválit pražští zastupitelé 18. listopadu. Praha tak bude od 1. ledna moci v rámci provizoria pouze platit chod Prahy, nebude smět investovat do nových staveb nebo projektů. Každou investici budou muset schvalovat jednotlivě rada a zastupitelstvo.

Důvodem provizoria jsou podle zástupkyně ředitele magistrátu pro sekci finanční a správy majetku Zdeny Javornické volby a výměna ve vedení Prahy. "Je důležité, aby měli čas se seznámit s chodem města a rozpočtem," řekla ČTK již dříve. Nový rozpočet by měl být schválen v únoru příštího roku.

V provizoriu skončí i městské části. Ty nemohou sestavit rozpočet dříve než magistrát. Například Praha 14 proto již na svém ustavujícím jednání zastupitelstva schválila finanční rezervu, ze které zaplatí faktury za investice do školek z letošního roku.

Zastupitelstva jednotlivých radnic budou nyní postupně svá provizoria schvalovat, některé je již schválily. Praha 5 pak má již připravený kompletní návrh rozpočtu, ten však bude schvalovat až po odhlasování toho magistrátního, do té doby bude hospodařit v provizoriu.

Témata: Praha | rozpočet
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kauzu Babišova střetu zájmů převzal evropský žalobce

12.06.2021 21:01 Aktualizováno Nově fungující Úřad evropského veřejného žalobce (EPPO) převzal kauzu střetu zájmů premiéra Andreje…

Vláda zřejmě odmítne návrh zmrazit platy ústavních činitelů

12.06.2021 14:22 Návrh premiéra Andreje Babiše (ANO) zmrazit platy ústavních činitelů včetně soudců pro příští rok…

Babiš se odmítl omluvit Pirátům, kteří jej k tomu vyzvali v předžalobní…

12.06.2021 11:45 Premiér Andrej Babiš (ANO) se odmítl omluvit Pirátům, kteří jej k tomu minulý týden vyzvali v…

Pražský hrad bude před summitem NATO nasvícen modrou barvou

11.06.2021 17:12 Pražský hrad bude v neděli, v předvečer konání summitu NATO, nasvícen modrou barvou symbolizující…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama