Senát odmítl vydal Pešáka (ODS) k trestnímu stíhání

Praha - Senát odmítl vydat svého člena Milana Pešáka (ODS) k trestnímu stíhání. Policie by ho chtěla stíhat kvůli tomu, že před čtyřmi lety jako zastupitel Prahy 11 hlasoval pro prodej pozemků na Chodově za údajně nevýhodnou cenu.

Ilustrační foto
doporučujeme

Pešák uvedl, že byl připraven i na souhlas Senátu se žádostí policie, aby byl stíhán spolu s dalšími 39 zastupiteli Prahy 11. Pro své vydání hlasoval spolu s Jiřím Dienstbierem (ČSSD), Václavem Láskou (za SZ) a Liborem Michálkem (za Piráty), ostatních 55 přítomných senátorů ale vydání nepodpořilo. 

Policie Pešáka a dalších 39 zastupitele viní z toho, že hlasováním pro prodej pozemků v červnu 2010 úmyslně způsobili městské části škodu ve výši zhruba 18,7 milionu korun.

"Chci zdůraznit, že jsme rozhodovali o výsledcích otevřeného výběrového řízení, v nichž ty pozemky byly nabízeny. Souhlasili jsme s prodejem za nejvyšší cenu, která v tomto výběrovém řízení byla dosažena," hájil se Pešák. Podotkl, že zastupitelé rozhodovali na základě materiálů připravených městskou částí, mezi něž patřil i znalecký posudek.

Na rozdíl od policie si senátor nedokázal vysvětlit, proč by měl hlasovat s úmyslem poškodit Prahu 11. Pešák trvá na tom, že jeho stíhání bylo motivováno politicky na základě podání opozičních zastupitelů. Připomněl také, že jeho stíhání už dokonce bylo načas chybně zahájeno, protože si vyšetřující neuvědomili, že mezi stíhanými zastupiteli je senátor.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kauzu Babišova střetu zájmů převzal evropský žalobce

12.06.2021 21:01 Aktualizováno Nově fungující Úřad evropského veřejného žalobce (EPPO) převzal kauzu střetu zájmů premiéra Andreje…

Vláda zřejmě odmítne návrh zmrazit platy ústavních činitelů

12.06.2021 14:22 Návrh premiéra Andreje Babiše (ANO) zmrazit platy ústavních činitelů včetně soudců pro příští rok…

Babiš se odmítl omluvit Pirátům, kteří jej k tomu vyzvali v předžalobní…

12.06.2021 11:45 Premiér Andrej Babiš (ANO) se odmítl omluvit Pirátům, kteří jej k tomu minulý týden vyzvali v…

Pražský hrad bude před summitem NATO nasvícen modrou barvou

11.06.2021 17:12 Pražský hrad bude v neděli, v předvečer konání summitu NATO, nasvícen modrou barvou symbolizující…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama