Komunisté prý mají zvláštní roli. Podívejte se jakou

Praha - Komunisté mají v této době podle europoslance za KSČM Miloslava Ransdorfa zvláštní odpovědnost. Mají být strážci ústavnosti, ale také přeměnit sociální zkušenost ve vědomý politický postoj.

Miloslav Ransdorf /KSČM/

Ransdorf se na svém webu zamyslel nad několika posledními událostmi. Zaujal ho například kandidát na eurokomisaře a nizozemský politik Timmermans, který apeloval na racionalismus a odpovědnost a tvrdí, že současný systém evropské integrace nemůže vydržet a pokud se do tří let výrazně nezmění, začne se rozkládat.

Europoslanec ale upozorňuje, i přesto, že byl jediný, kdo poukázal na nesoulad mezi správnými cíli a chybnými metodami, na jeho vystoupení novináři neupozornili. "Ostatně, vždyť česká média mají v Bruselu pouhé tři zástupce, zatímco chudičká Albánie, která ani není členem EU, jich tam má dvanáct. A Německo hodně přes sto," poukazuje Ransdorf.

Média se podle nněj místo toho věnovala tomu, co Vítězslav Jandák nazval kim-ir-senizace Václava Havla. "Na průčelí Národního muzea se „stkví" bigboard s Havlovou tváří a nápisem Havel navždy! Rád bych věděl, kdo je autorem tohoto počinu. Vždyť je to v bleděmodrém heslo Se Sovětským svazem na věčné časy. Oslavy výročí převratu (pardon, sametové revoluce) byly bouřlivé, ale myšlenkově zcela prázdné," píše komunista.

Následně se přesunul k českému prezidentovi Miloši Zemanovi, na kterého se zlobí o velmi nebezpečný muž, dřívější trockista a nynější patentovaný demokrat Carl Gershman, šéf Národní nadace pro demokracii z USA (National Endowment for Democracy). "Gershman byl mimořádně aktivní v majdanovském převratu, jehož tragické konce dobře známe (jen na okraj- po volbách do ukrajinského parlamentu byla opakovaně porušena ústava a opozice, která za zlého Janukovyče měla místopředsedu parlamentu a předsednictví v 13 z 29 výborů parlamentu, nedostane po říjnových volbách vůbec nic)," tvrdí Ransdorf.

Upozorňuje, že Carl Gershman by chtěl udělat majdan podobný tomu ukrajinskému v Praze, v Bratislavě i v Budapešti a záminkou pro "cílené nastolení bordelu" a pošlapání ústavy ČR se stal politický styl Miloše Zemana.

Europoslanec se domnívá, že komunisté mají nyní specifickou roli. "Podle mne mají komunisté v této době zvláštní odpovědnost. Nejen být strážci ústavnosti, ale také přeměnit onu sociální zkušenost ve vědomý politický postoj. Tomu jsme zatím hodně dlužni. Skepse občanů vůči politice zasahuje bohužel i demokraticky volené instituce. Setkávám se s mnoha lidmi, kteří byli proti komunistům, ale dnes by chtěli socialismus vrátit, samozřejmě bez jeho byrokratických omezení. Když nic jiného, je to podnět pro přemýšlení vedoucím činitelům KSČM," uzavírá Ransdorf. 

Volby by podle nejnovějšího průzkumu vyhrálo vládní hnutí ANO

24.06.2021 17:22 Aktualizováno Volby by nyní vyhrálo hnutí ANO se ziskem 24,5 procenta hlasů. Piráti a STAN by měli 22,5 procenta,…

Ministerstvo nemělo podle NSS pravomoc plošně zavřít herny

24.06.2021 14:58 Nejvyšší správní soud (NSS) potvrdil, že ministerstvo zdravotnictví na jaře nemělo pravomoc plošně…

Prezident Zeman bude v pondělí jednat v Lánech s vládou

24.06.2021 12:43 Prezident Miloš Zeman bude v pondělí jednat na zámku v Lánech s premiérem Andrejem Babišem (ANO) a…

Vztahy ČR a Ruska jsou na bodě mrazu. Musíme ale komunikovat, řekl Babiš

24.06.2021 12:08 České vztahy s Ruskem jsou v současnosti na bodě mrazu, nebylo by ale správné úplně přestat…

Piráti a Starostové zveřejnili protikorupční balíček. Obsahuje změnu…

24.06.2021 11:36 Do sta dnů po volbách slibuje koalice Pirátů a Starostů předložit změnu trestního řádu tak, aby…

Budou ještě ministři chodit do Sněmovny? Klouzavý mandát jim umožní více…

23.06.2021 21:56 Aktualizováno Poslanecká sněmovna schválila v pátek nejtěsnější možnou většinou 120 hlasů ze 157 přítomných…

Vládní zmocněnkyně Válková vyzvala k prioritnímu prošetření incidentu v…

23.06.2021 19:47 Vládní zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková vyzvala k prioritnímu a objektivnímu prošetření…

Sněmovna dala šanci dodatečnému zvýšení důchodů o 300 korun od ledna

23.06.2021 16:40 Sněmovna dala šanci vládnímu návrhu na dodatečné zvýšení důchodů od ledna o 300 korun nad zákonnou…

Kulhánek hovořil se zástupci parlamentních stran o vztazích s Ruskem

23.06.2021 16:33 Ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) po dnešním prvním jednání se zástupci všech parlamentních…

Hamáček opět podpořil policisty v případu zásahu v Teplicích

23.06.2021 16:20 Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) ohledně zákroku v Teplicích zopakoval podporu…

Související:

Právě se děje