Hledá se hejtman: Novotný (ČSSD) podal rezignaci dřív

Karlovy Vary - Karlovarský hejtman Josef Novotný dnes na krajské konferenci ČSSD podal písemnou rezignaci na svou funkci k 31. lednu 2015. Na funkci náměstka hejtmana rezignoval Petr Navrátil, jehož konference zvolila krajským předsedou ČSSD.

Ilustrační foto
doporučujeme

Ačkoli Novotný, který je poslancem, oznámil odchod z funkce hejtmana už v polovině listopadu a ve čtvrtek na krajském zastupitelstvu svůj úmysl zopakoval s tím, že odejde k 11. únoru, stále ještě existovala možnost, že jej spolustraníci na konferenci podpoří. Nestalo se tak, a proto podal rezignaci, dokonce k dřívějšímu datu, než původně zamýšlel.

Pokud nebude svoláno mimořádné krajské zastupitelstvo, minimálně od 1. do 12. února 2015, kdy je plánované další zasedání krajských zastupitelů, povede kraj první náměstkyně Eva Valjentová (KSČM).

Na konferenci se nemluvilo o kandidátovi na hejtmana. Podle Čermáka tak připadá v úvahu 11 z 13 krajských zastupitelů za ČSSD. Jak dnes ČTK řekl Navrátil, koaliční jednání s komunisty už začala a ČSSD má vytvořen vyjednávací tým, složený ze zástupců všech okresů. Jasno by ohledně nového hejtmana chtěli mít sociální demokraté v Karlovarském kraji do zastupitelstva 12. února.

Novotný ještě nechal provést analýzu hospodaření kraje za rok 2014. Ze známých dat k 30. listopadu letošního roku vyplývá, že kraj v uplynulém období hospodařil šetrně a díky tomu nedošlo k úplnému vyčerpání naplánovaných rozpočtových výdajů. Navíc byly překročeny očekávané daňové příjmy. Hospodaření za uplynulé období proto zřejmě skončí přebytkem.

​„Podařilo se nám obezřetně přistoupit k predikci ministerstva financí týkající se očekávaných daňových příjmů. Zároveň jsme ale uskutečnili i naplánované investiční akce, začala stavba obchvatu Chebu, modernizace silnic v okolí Hroznětína, pokračovali jsme v obnově pavilonů sokolovské nemocnice. Další finance šly do oprav škol, na projekty nového vybavení laboratoří a počítačových učeben. Přispívali jsme na opravu památek, mimo jiné lázní v Kyselce, i na nákup hasičských cisteren v obcích nebo podporu kulturních akcí a sportu. Ze všech zatím známých údajů z našeho hospodaření vyplývá, že jsme v tomto roce dokázali hospodařit s přebytkem, což mě samozřejmě těší," uvedl dle serveru kr-karlovarsky.cz hejtman.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sněmovna vyloučila ruské a čínské firmy z dostavby elektrárny Dukovany

16.06.2021 13:00 Aktualizováno Stát pro stavbu nového bloku elektrárny Dukovany nebude moci využít nabídky firem z Ruska nebo z…

Prezident Zeman u soudu hájil privatizaci Mostecké uhelné

16.06.2021 12:17 Prezident Miloš Zeman dnes při svědecké výpovědi u soudu hájil prodej státního podílu v Mostecké…

Část opozice neprosadila jednání o konci pandemického stavu

16.06.2021 09:53 Sněmovní kluby ANO, ČSSD a KSČM dnes vetovaly snahu ODS podpořenou TOP 09 i KDU-ČSL, aby dolní…

Babiš ruší program, má zdravotní problémy

15.06.2021 22:17 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes absolvoval preventivní zdravotní vyšetření, kvůli kterému v pondělí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama