Kandidáti na prezidenta? Halík a Švejnar jsou prý ze hry, tady je důvod

Praha - Ačkoliv je do prezidentských voleb ještě daleko, už nyní někteří uvažují o možné kandidatuře na post hlavy státu. Podle amerického novináře a analytika Erika Besta se ale katolický kněz Tomáš Halík a ekonom a profesor Jan Švejnar předem diskvalifikují.

Tomáš Halík
doporučujeme

Best připomíná, že někteří politici, jako Václav Havel nebo Václav Klaus, se do historie zapíšou snahou formovat společnost k obrazu svému. Jiní představitelé státu podle Besta ale žádnou jasnou ideologii nemají a místo toho se přizpůsobují potřebám okamžiku.

"To platí pro Bohuslava Sobotku, který je ve Washingtonu schopen vystupovat jako havlovec, a jen o pár dní později klidně odmítnout přistěhovaleckou politiku EU, jež je náhodou zrovna dost havlovská," uvádí na svém zpravodaji FS Final Word Best.

"Sobotka ale prý ví, že Češi na příliv Arabů nejsou připraveni. To ve včerejších Otázkách Václava Moravce neodradilo dva potenciální kandidáty na prezidenta, Tomáše Halíka a Jana Švejnara," zamýšlí se novinář a dodává, že se oba pustili do ostré obhajoby integrace uprchlíků, kterou Halík označil za biblický imperativ a Švejnar ji vztáhl k potřebě formulovat celkovou domácí strategii.

"Možná do příštích prezidentských voleb přijdou radikální změny, ale z dnešního pohledu se Halík a Švejnar podle všeho předem diskvalifikují, když se pokoušejí formovat společnost způsobem, který může brát za svůj jen „pražská kavárna"," udeřil Best.

Dodal, že Sobotka ví, že Češi budou muset přijmout více uprchlíků. "Ale bude dost chytrý na to, aby to v příhodném okamžiku svalil na EU," uzavřel novinář.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Expremiér Fischer nechápe, že vláda plánuje větší schodek než v roce 2020

13.06.2021 14:19 Bývalý premiér a ministr financí Jan Fischer nechápe, že vláda plánuje pro příští rok větší deficit…

Zásah na úřadu vlády byl podle zákona, stojí si Šlachta i po letech za svým

13.06.2021 14:10 Policie postupovala před osmi lety při zásahu v úřadu vlády, po němž padl Nečasův kabinet, podle…

Spor o Babišův střet zájmů by měl rozhodnout Evropský soudní dvůr, tvrdí…

13.06.2021 12:32 Spor o střet zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) by měl podle vicepremiéra Karla Havlíčka (za ANO)…

Kauzu Babišova střetu zájmů převzal evropský žalobce

12.06.2021 21:01 Aktualizováno Nově fungující Úřad evropského veřejného žalobce (EPPO) převzal kauzu střetu zájmů premiéra Andreje…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama