Zeman nebude vetovat zákon o platech ústavních činitelů

Praha - Prezident Miloš Zeman nebude vetovat zákon o platech ústavních činitelů, který počítá s růstem platů zhruba o tři procenta v příštím roce a dalším nárůstem v letech následujících.

Miloš Zeman, prezident ČR
doporučujeme

Zeman připomněl, že byl připraven vetovat původní dohodu sněmovních klubů, podle níž měly příští rok platy poslanců, senátorů a dalších činitelů růst o 14,4 procenta. V souvislosti s tím tehdy hovořil o nenažranosti.

Návrh, který má nyní na stole Senát, se mu ale zamlouvá výrazně lépe. "Dostal jsem od pana Jana Hamáčka návrh zákona, kde není 3,5 procenta, kde je 2,9 procenta, pokud mě paměť neklame, a tento zákon podepíši," řekl Zeman.

Prezident byl dotázán i na novelu zákona o dani z přidané hodnoty (DPH), kterou by měl brzy dostat na stůl. S vyjádřením osobního postoje k ní chce ale vyčkat, až Sněmovna schválí definitivní verzi. Do Sněmovny zákon s úpravami vrátil Senát. Babiš dnes vyjádřil přesvědčení, že koalice v dolní komoře podpoří senátní úpravy.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sněmovna vyloučila ruské a čínské firmy z dostavby elektrárny Dukovany

16.06.2021 13:00 Aktualizováno Stát pro stavbu nového bloku elektrárny Dukovany nebude moci využít nabídky firem z Ruska nebo z…

Prezident Zeman u soudu hájil privatizaci Mostecké uhelné

16.06.2021 12:17 Prezident Miloš Zeman dnes při svědecké výpovědi u soudu hájil prodej státního podílu v Mostecké…

Část opozice neprosadila jednání o konci pandemického stavu

16.06.2021 09:53 Sněmovní kluby ANO, ČSSD a KSČM dnes vetovaly snahu ODS podpořenou TOP 09 i KDU-ČSL, aby dolní…

Babiš ruší program, má zdravotní problémy

15.06.2021 22:17 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes absolvoval preventivní zdravotní vyšetření, kvůli kterému v pondělí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama