Poletí Mynář z Hradu? Spekulace sílí

Praha - Už rok se táhne slib Vratislava Mynáře, že získá bezpečnostní prověrku, aby jako kancléř prezidenta republiky mohl navštěvovat i utajená jednání. Stále ji ale nezískal a nyní se opět objevila spekulace, že Mynář bude vyražen. Echo24 nyní tvrdí, že by ho měl nahradit bývalý šéf Úřadu vlády Radek Augustin (SPO).

Vratislav Mynář /SPOZ/
doporučujeme

Zítra to bude přesně rok, co Vratislav Mynář požádal Národní bezpečnostní úřad o bezpečnostní prověrku. Předtím několik měsíců sbíral podklady a sliboval, že žádost podá. Po roce se ale nic nezměnilo a Mynář prověrku od NBÚ nezískal. Spekuluje se, že za to mohou jeho styky s vlivnými ruskými podnikateli a politiky.

Podle serveru Echo24.cz již prezident Zeman delší dobu přemýšlí, kdo ho nahradí. V médiích se již objevilo jméno padlého primátora Brna Romana Onderky, který prohrál komunální volby a po dlouhých letech odešel z čela moravské metropole.

To je ale podle serveru kachna. O Radku Augustinovi se mluví, zvládl by to. Rozhodnutí ale bude čistě na prezidentovi. Intenzivně to řeší," řekl pro Echo24 zdroj blízký prezidentovi.

Radek Augustin v minulosti vedl Úřad vlády a v současné době je šéfem analytického úřadu při Kanceláři prezidenta republiky. Zároveň je aktivní ve Straně práv občanů (známějších pod názvem zemanovci), v níž vede olomouckou organizaci.

Spekulace o Mynářově konci se ale objevují v podstatě celý rok od doby, co podal žádost o prověrku. Je tak možné, že se ani současná informace o jeho konci nepotvrdí.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Cenu pro osobnost, která výrazně přispěla ke svobodě a demokracii, dostane…

14.06.2021 16:30 Česká a slovenská transatlantická cena pro osobnost, která výrazně přispěla ke svobodě a demokracii…

Ministerstvo chce omezit podíl agenturních pracovníků ve firmách

14.06.2021 14:58 Ministerstvo práce se chystá předložit návrh novely o zaměstnanosti, podle které by agenturní…

ČSSD podpoří zmrazení platů ústavních činitelů, dál kritizuje změnu výpočtu

14.06.2021 14:02 Vládní ČSSD podporuje zmrazení platů ústavních činitelů pro příští rok, jak jej navrhuje v…

Pražský magistrát propustí zhruba sedm procent zaměstnanců, kolem 160 lidí

14.06.2021 11:57 Pražský magistrát propustí do konce letošního roku sedm procent z celkem asi 2300 zaměstnanců, tedy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama