Kalousek prý není idiot, má vždy pravdu

Praha - Odborářský zpravodajský web e-sondy upozorňuje, že bývalý ministr financí a místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek "není idiot". Má prý totiž vždy pravdu.

Miroslav Kalousek /TOP 09/, ministr financí
doporučujeme

Autor textu, hasič Vladimír Mühlfeit, upozorňuje, že záleží na tom, v čí prospěch má bývalý ministr financí Miroslav Kalousek změnit názor. "Například na tříprocentním růstu platů politiků našel alespoň jednu věc pozitivní: pochválil zaváděný platový automat navyšování platů politiků podle počátečního koeficientu 2,5 násobku průměrného platu v nepodnikatelské sféře," píše.

Následně autor upozorňuje, že se vlastně nejednalo automat, ale o autopilota. "Bodejť by automat nazval pravým jménem, když jej před osmi lety (a to prosím ve skromnějším vyčíslení) hasičům ve sněmovně zboural," podotýká.

Mühlfeit připomíná, že Kalousek tenkrát hřímal, že by to byla nemorální past na státní rozpočet. "Jak vidno, pan místopředseda TOP 09 podle bonmotu z doby, kdy ještě prezident vládl relativně vybraným jazykem, umí změnit názor, není tudíž idiot. On zkrátka umí," dodává.

"Je to, jako když v sedmdesátých letech anglický internacionál Gary Lineker pronesl bonmot, že fotbal je hra, při které hrají proti sobě dva týmy o jedenácti lidech, a nakonec vždy vyhraje Německo. Dnes platí, že ať se politici z levého i pravého spektra hádají kdo má pravdu, nakonec ji vždy má Kalousek," uzavírá.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš ruší program, má zdravotní problémy

15.06.2021 16:02 Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes absolvoval preventivní zdravotní vyšetření, kvůli kterému v pondělí…

Piráti ženou Babiše před soud, neomluvil se jim

15.06.2021 15:54 Piráti podají žalobu na premiéra Andreje Babiše (ANO) kvůli jeho výroku, že chtějí lidem zdaňovat…

Opozice přestane blokovat zákon o Dukovanech, upraví ho Senát

15.06.2021 13:23 Opoziční strany koalic Pirátů a Starostů a nezávislých (STAN) a Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09)…

Vondráček vyhlásil do poloviny července stav legislativní nouze

15.06.2021 10:40 Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) vyhlásil stav legislativní nouze na období od pondělí 14.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama