V politice se nehubne, stěžovali si na kila Zeman i Babiš

Praha - Do dlouhé řady politiků, kteří ve svých funkcích přibrali, se připojili prezident Miloš Zeman a ministr financí Andrej Babiš (ANO). Zeman přiznal kila navíc před dnešním Vánočním poselstvím, Babiš si postěžoval na Twitteru. Nejsou ale první, a pravděpodobně ani poslední politici, kteří v úřadu ztloustli.

Andrej Babiš napsal na Twitteru: Dcera mi nadělila pod stromeček One piece jump in, koupila ho na internetu, hezky kryje tuky co jsem nabral v politice.
doporučujeme

Známé jsou například proměny místopředsedy Senátu Zdeňka Škromacha (ČSSD). Ten nejprve téměř 30 kilo přibral, aby následně zhruba stejně tolik shodil. Pomohla mu k tomu údajně velmi přísná dieta. Sociálnědemokratický poslanec za Pardubický kraj Miroslav Váňa přibral prý ve sněmovních lavicích dokonce ještě o deset kilogramů více.

Babiš měl loni v červenci, tedy několik měsíců před volbami, 77 kilogramů. "Po roce sezení v Poslanecké sněmovně a na vládě vedle bufetu mám 92 kg. Začínám zase cvičit," předsevzal si dnes předseda ANO. Zhruba 15 kilogramů přibral prý během několika měsíců ve funkci také bývalý premiér Petr Nečas.

Prezident Zeman si kvůli kilům navíc musel při dnešním Vánočním poselství z lánského zámku nechat rozepnuté sako. "Ztloustnul jsem a oblek se nepřizpůsobí mé nové velikosti. Je to divné, ale je to tak," řekl před natáčením, které zajišťovala televize Nova.

Udržet se ve formě v politice ale mají problém i bývalí špičkoví sportovci. Nepodařilo se to ani hokejistovi a olympijskému vítězi z Nagana Jiřímu Šlégrovi. Ve Sněmovně po boku expremiéra Jiřího Paroubka reprezentoval LEV 21 a postupně u toho narostl o 15 kilogramů, a jak přiznal, nebylo to ve svalech. Nakonec se ale k původní formě vrátil, ve 43 letech je stále na soupisce extraligového Litvínova. To bývalý skokan na lyžích Pavel Ploc, momentálně poslanec za ČSSD, už má ke své skokanské váze daleko. Přibral prý zhruba dvacet kilogramů.

Opačným příkladem je ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Na podzim 2012 vážil 180 kilogramů, během roku ale dokázal téměř 60 kilogramů zhubnout. Aktuálně se jeho váha blíží 100 kilogramům. Jeho pokroky mohli lidé dokonce sledovat na webu hubnetesmilanem.cz.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vondráček vyhlásil do poloviny července stav legislativní nouze

15.06.2021 10:40 Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) vyhlásil stav legislativní nouze na období od pondělí 14.…

Cenu pro osobnost, která výrazně přispěla ke svobodě a demokracii, dostane…

14.06.2021 16:30 Česká a slovenská transatlantická cena pro osobnost, která výrazně přispěla ke svobodě a demokracii…

Ministerstvo chce omezit podíl agenturních pracovníků ve firmách

14.06.2021 14:58 Ministerstvo práce se chystá předložit návrh novely o zaměstnanosti, podle které by agenturní…

ČSSD podpoří zmrazení platů ústavních činitelů, dál kritizuje změnu výpočtu

14.06.2021 14:02 Vládní ČSSD podporuje zmrazení platů ústavních činitelů pro příští rok, jak jej navrhuje v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama