Sranda ze Zemana? Výhružky smrtí

Praha - Kritika prezidenta Zemana za jeho nepravdy ohledně neandrtálců vyústila v něco nečekaného. Pracovníkům Hrdličkova muzea za tato slova je vyhrožováno smrtí.

Miloš Zeman, prezident České repubilky
doporučujeme

Pracovníci Hrdličkova muzea na svém Facebooku uveřejnili text, ve kterém vyvraceli Zemanova slova z vánočního projevu. Během něj prezident kritizoval své odpůrce, kteří se shromáždili během oslav výročí Sametové revoluce na pražském Albertově a hlasitě vyjádřili nesouhlas se Zemanovými přešlapy. Své kritiky Zeman přirovnal ke řvoucímu davu neandrtálců.

Vědci z Hrdličkova muzea, ale slova prezidenta vyvrátili s tím, že se neandrtálci dorozumívali řečí a ne řevem. Navíc kvůli svému malému počtu a velkému rozptýlení by ani nedokázali vytvořit dav. Tento s nadsázkou míněný text se ale stal terčem útoku, který přerostl až ve výhružky smrtí.

Text byl dokonce odstraněn z Facebooku. "Nikoliv však kýmkoliv ze správců, stránky se staly evidentně terčem útoku. V průběhu minulých hodin bylo zaměstnancům muzea telefonicky i mailem vyhrožováno fyzickou likvidací, z krátkého textu, který se věnoval popírání zjevných nepravd, které zaznívají ve veřejném prostoru, se stalo z ne zcela zjevných důvodů politikum," uvedli pracovníci muzea na Facebooku.

Následně se pod příspěvkem strhla tvrdá výměna názorů mezi Zemanovy sympatizanty a odpůrci o to, zda byl původní text opravdu jen nadsázkou, či vážně míněným politickým gestem, po jehož rozšíření na sociálních sítích se autoři měli zaleknout a vše měli začít zlehčovat.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Premiér Babiš se má omluvit senátorovi Wagenknechtovi

13.06.2021 20:06 Premiér Andrej Babiš (ANO) se má omluvit senátorovi Lukáši Wagenknechtovi (za Piráty) za výroky, že…

Expremiér Fischer nechápe, že vláda plánuje větší schodek než v roce 2020

13.06.2021 14:19 Bývalý premiér a ministr financí Jan Fischer nechápe, že vláda plánuje pro příští rok větší deficit…

Zásah na úřadu vlády byl podle zákona, stojí si Šlachta i po letech za svým

13.06.2021 14:10 Policie postupovala před osmi lety při zásahu v úřadu vlády, po němž padl Nečasův kabinet, podle…

Spor o Babišův střet zájmů by měl rozhodnout Evropský soudní dvůr, tvrdí…

13.06.2021 12:32 Spor o střet zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) by měl podle vicepremiéra Karla Havlíčka (za ANO)…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama