Výročí Osvětimi v Praze: Světoví politici se nehrnou, nedorazí ani Juncker

Praha - Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker nepřijede na připomínku 70. výročí osvobození nacistického vyhlazovacího tábora v polské Osvětimi, která se uskuteční 26. a 27. ledna v Praze a v Terezíně.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Donald Tusk a Jean-Claude Juncker
doporučujeme

ČTK to dnes řekl náměstek ministra zahraničí Rudolf Jindrák, podle něhož Praha Junckerovu omluvenku ještě oficiálně neobdržela, informaci o jeho neúčasti už ale má. Místo šéfa komise se konference na Pražském hradě a pietních akcí má zúčastnit první místopředseda EK Frans Timmermans a eurokomisařky Věra Jourová a Elžbieta Bieńkowská.

Politickou reprezentaci budou tvořit převážně parlamentní předáci, kterých svou účast potvrdilo už přes dvě desítky, včetně předsedy Evropského parlamentu Martina Schulze. Kromě politiků dorazí představitelé Evropského židovského kongresu, který je hlavní organizátorem setkání, a významné osobnosti z oblasti práva, médií a akademické sféry.

Ti se první den, 26. ledna, zúčastní mezinárodního fóra na Pražském hradě, na němž budou debatovat o nárůstu antisemitismu a extremismu ve světě, a večer pro ně bude připravena slavnostní recepce v Obecním domě. Druhý den, který připadá na samotné 70. výročí osvobození Osvětimi, vystoupí dopoledne na Hradě hlavy států a další významní hosté. Odpoledne se uskuteční pietní shromáždění v Terezíně.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dostálová: Praha nesmí zveřejnit audit k Babišovi, podle Bruselu je důvěrný

03.04.2020 16:36 Hlavní město Praha podle Evropské komise (EK) není oprávněno zveřejnit závěry auditu, který EK…

Ruská ambasáda vyhrožuje: Demolice sochy Koněva nezůstane bez reakce

03.04.2020 16:15 Ruské velvyslanectví se ostře ohradilo proti odstranění sochy maršála Ivana Stěpanoviče Koněva v…

Známý kuchař píše Babišovi: Jste jen vysavač systému a bezcharakterní vůdce

03.04.2020 14:45 Živnostníci dávají jasně najevo, že opatření, které připravila vláda v čele s šéfkou státní kasy…

Praha 6 nechala odstranit sochu Koněva, z Hradu zní ostrá kritika

03.04.2020 14:28 Aktualizováno Radnice Prahy 6 dnes ráno začala odstraňovat sochu maršála Ivana Stěpanoviče Koněva v Bubenči.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy