České vlády od roku 1992

Praha - Zveřejňujeme přehled a složení vlád samostatné České republiky od roku 1992.

Přidejte svůj názor

371

1. vláda Václava Klause (02.07.1992 - 04.07.1996, od 1. 1. 1993 vláda samostatné České republiky)

Václav Klaus (ODS) - předseda vlády České republiky (2. 7. 1992 - 4. 7. 1996)
Jan Kalvoda (ODA) - místopředseda vlády (2. 7. 1992 - 4. 7. 1996)
Ivan Kočárník (ODS) - místopředseda vlády a ministr financí (2. 7. 1992 - 4. 7. 1996)
Josef Lux (KDU-ČSL) - místopředseda vlády a ministr zemědělství (2. 7. 1992 - 4. 7. 1996)
Jindřich Kabát (KDU-ČSL) - ministr kultury (2. 7. 1992 - 17. 1. 1994) - demise
Pavel Tigrid (za KDU-ČSL) - ministr kultury (19. 1. 1994 - 4. 7. 1996)
Josef Zieleniec (ODS) - ministr mezinárodních vztahů (od 1. 1. 1993 ministr zahraničí) (2. 7. 1992 - 4. 7. 1996)
Vladimír Dlouhý (ODA) - ministr průmyslu a ministr obchodu cestovního ruchu (od 31. 10. 1992 ministr průmyslu a obchodu) (2. 7. 1992 - 4. 7. 1996)
Jindřich Vodička (ODS) - ministr práce a sociálních věcí (2. 7. 1992 - 4. 7. 1996)
Karel Dyba (ODS) - ministr pro hospodářskou politiku a rozvoj (zrušeno 31. 10. 1992 a zřízeno ministerstvo hospodářství) (2. 7. 1992 - 4. 7. 1996)
Jiří Skalický (ODA) - ministr pro správu národního majetku a jeho privatizaci (zrušeno 1. 7. 1996) (2. 7. 1992 - 1. 7. 1996)
Jiří Novák (ODS) - ministr spravedlnosti (2. 7. 1992 - 4. 7. 1996)
Igor Němec (ODS) - ministr státní kontroly (30. 6. 1993 ministerstvo zrušeno); po 30. 6. 1993 ministrem vlády (2. 7. 1992 - 4. 7. 1996)
Petr Piťha – (KDS) ministr školství, mládeže a tělovýchovy (2. 7. 1992 - 27. 4. 1994) - demise
Ivan Pilip (KDS, ODS) – ministr školství, mládeže a tělovýchovy (2. 5. 1994 - 4. 7. 1996)
Jan Ruml (ODS) - ministr vnitra (2. 7. 1992 - 4. 7. 1996)
Petr Lom (ODS) - ministr zdravotnictví (2. 7. 1992 - 22. 6. 1993) - demise
Luděk Rubáš (ODS) - ministr zdravotnictví (23. 6. 1993 - 10. 10. 1995)
Jan Stráský (ODS) - ministr zdravotnictví (10. 10. 1995 - 4. 7. 1996), ministr dopravy (min. zřízeno 30. 1. 1992) (2. 7. 1992 - 10. 10. 1995)
František Benda (ODS) - ministr životního prostředí (2. 7. 1992 - 4. 7. 1996)
Stanislav Bělehrádek (KDU-ČSL) - ministr bez portfeje (2. 7. 1992 - 30. 10. 1992), ministr pro hospodářskou soutěž (31. 10. 1992 - 4. 7. 1996)
Vladimír Budínský (ODS) - ministr dopravy (10. 10. 1995 - 4. 7. 1996)
Antonín Baudyš (KDU-ČSL) - ministr obrany (min. zřízeno 30. 1. 1992) (2. 7. 1992 - 21. 9. 1994)
Vilém Holáň (KDU-ČSL) - ministr obrany (22. 9. 1994 - 4. 7. 1996)


2. vláda Václava Klause (04.07.1996 - 02.01.1998, demise 30. 11. 1997)

Václav Klaus (ODS) - předseda vlády České republiky (4. 7. 1996 - 2. 1. 1998)
Josef Lux (KDU-ČSL) - místopředseda vlády a ministr zemědělství (4. 7. 1996 - 2. 1. 1998)
Jan Kalvoda (ODA) - místopředseda vlády a ministr spravedlnosti (4. 7. 1996 - 7. 1. 1997)
Ivan Kočárník (ODS) - místopředseda vlády a ministr financí (4. 7. 1996 - 2. 6. 1997)
Josef Zieleniec (ODS) - místopředseda vlády a ministr zahraničí (4. 7. 1996 - 23. 10. 1997)
Jaroslav Šedivý (ODS) - místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí (8. 11. 1997 - 2. 1. 1998)
Jiří Skalický (ODA) - místopředseda vlády a ministr životního prostředí (4. 7. 1996 - 2. 1. 1998)
Vladimír Dlouhý (ODA) - ministr průmyslu a obchodu (4. 7. 1996 - 2. 6. 1997)
Jiří Gruša (ODS) - ministr školství, mládeže a tělovýchovy (2. 6. 1997 - 2. 1. 1998)
Karel Kühnl (ODA) - ministr obchodu a průmyslu (2. 6. 1997 - 2. 1. 1998)
Tomáš Kvapil (KDU-ČSL) - ministr pro mísní rozvoj (12. 5. 1997 - 2. 1. 1998)
Vlasta Parkanová (ODA) - ministryně spravedlnosti (7. 1. 1997 - 2. 1. 1998)
Ivan Pilip (ODS) - ministr financí (2. 6. 1997 - 2. 1. 1998)
Jan Ruml (ODS) - ministr vnitra (4. 7. 1996 - 7. 11. 1997)
Jindřich Vodička (ODS) - ministr vnitra (8. 11. 1997 - 2. 1. 1998)
Martin Říman (ODS) - ministr dopravy (4. 7. 1996 - 2. 1. 1998)
Jaromír Schneider (KDU-ČSL) - ministr hospodářství (4. 7. 1996 - 2. 5. 1997)
Jan Stráský (ODS) - ministr zdravotnictví (4. 7. 1996 - 2. 1. 1998)
Jaromír Talíř (KDU-ČSL) - ministr kultury (4. 7. 1996 - 2. 1. 1998)
Jindřich Vodička (ODS) - ministr práce a sociálních věcí (4. 7. 1996 - 8. 11. 1997)
Stanislav Volák (ODS) - ministr práce a sociálních věcí (8. 11. 1997 - 2. 1. 1998)
Miloslav Výborný (KDU-ČSL) - ministr obrany (4. 7. 1996 - 2. 1. 1998)
Pavel Bratinka (ODA) - ministr bez portfeje (4. 7. 1996 - 2. 1. 1998)


Vláda Josefa Tošovského (02.01.1998 - 17.07.1998)

Josef Tošovský (nestr.) - předseda vlády (2. 1. 1998 - 17. 7. 1998)
Josef Lux (KDU-ČSL) - místopředseda vlády a ministr zemědělství (2. 1. 1998 - 17. 7. 1998)
Jaroslav Šedivý (ODS) - místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí (2. 1. 1998 - 17. 7. 1998)
Martin Bursík (KDU-ČSL) - ministr životního prostředí (27. 2. 1998 - 17. 7. 1998)
Jan Černý (býv. ODS) - ministr pro místní rozvoj (2. 1. 1998 - 17. 7. 1998)
Karel Kühnl (ODA) - ministr průmyslu a obchodu (2. 1. 1998 - 17. 7. 1998)
Michal Lobkowicz (ODA) - ministr obrany (2. 1. 1998 - 17. 7. 1998)
Vladimír Mlynář (ODA) - ministr bez porfeje, mluvčí vlády (2. 1. 1998 - 17. 7. 1998)
Petr Moos (nestr.) - ministr dopravy a spojů (2. 1. 1998 - 17. 7. 1998)
Vlasta Parkanová (ODA) - ministryně spravedlnosti (2. 1. 1998 - 17. 7. 1998)
Ivan Pilip (býv. ODS, US) - ministr financí (2. 1. 1998 - 17. 7. 1998)
Zuzana Roithová (KDU-ČSL) - ministryně zdravotnictví (2. 1. 1998 - 17. 7. 1998)
Jiří Skalický (ODA) - ministr životního prostředí (2. 1. 1998 - 20. 2. 1998)
Jan Sokol (nestr.)- ministr školství, mládeže a tělovýchovy (2. 1. 1998 - 17. 7. 1998)
Martin Stropnický (nestr.) - ministr kultury (2. 1. 1998 - 17. 7. 1998)
Cyril Svoboda (KDU-ČSL) - ministr vnitra (2. 1. 1998 - 17. 7. 1998)
Stanislav Volák (býv. ODS, US) - ministr práce a sociálních věcí (2. 1. 1998 - 17. 7. 1998)
Miloslav Výborný (KDU-ČSL) - ministr, předseda legislativní rady (2. 1. 1998 - 15. 6. 1998)


Vláda Miloše Zemana (22.07.1998 - 12.07.2002)

Miloš Zeman (ČSSD) - předseda (22. 7. 1998 - 12. 7. 2002)
Vladimír Špidla (ČSSD) - 1. místopředseda vlády a ministr práce a sociálních věcí (22. 7. 1998 - 12. 7. 2002)
Miroslav Grégr (ČSSD) - místopředseda vlády (od 30. 5. 2001) a ministr průmyslu a obchodu (22. 7. 1998 - 12. 7. 2002)
Jan Kavan (ČSSD) - místopředseda vlády (od 10. 12. 1999) a ministr zahraničních věcí (22. 7. 1998 - 12. 7. 2002)
Egon T. Lánský (ČSSD) - místopředseda vlády pro koordinaci resortů zahraničí, vnitra a obrany (22. 7. 1998 - 1. 12. 1999)
Pavel Mertlík (ČSSD) - místopředseda vlády (22. 7. 1998 - 12. 4. 2001), ministr financí (21. 7. 1999 - 12. 4. 2001)
Pavel Rychetský (ČSSD) - místopředseda vlády a předseda Legislativní rady vlády
(22. 7. 1998 - 12. 7. 2002)
Jaroslav Bašta (ČSSD) - ministr bez portfeje (22. 7. 1998 - 23. 3. 2000)
Karel Březina (ČSSD) - ministr (od 23. 3. 2000) a vedoucí Úřadu vlády ČR (23. 3. 2000 - 12. 7. 2002)
Jaroslav Bureš (ČSSD) - ministr spravedlnosti (2. 2. 2001 - 12. 7. 2002)
Jaromír Císař (ČSSD) - ministr pro místní rozvoj (22. 7. 1998 - 26. 4. 2000)
Ivan David (ČSSD) - ministr zdravotnictví (22. 7. 1998 - 9. 12. 1999)
Pavel Dostál (ČSSD) - ministr kultury (22. 7. 1998 - 12. 7. 2002)
Jan Fencl (ČSSD) - ministr zemědělství (22. 7. 1998 - 12. 7. 2002)
Bohumil Fišer (ČSSD) - ministr zdravotnictví (9. 2. 2000 - 12. 7. 2002)
Stanislav Gross (ČSSD) - ministr vnitra (5. 4. 2000 - 12. 7. 2002)
Václav Grulich (ČSSD) - ministr vnitra (22. 7. 1998 - 4. 4. 2000)
Miloš Kužvart (ČSSD) - ministr životního prostředí (22. 7. 1998 - 12. 7. 2002)
Petr Lachnit (ČSSD) - ministr pro místní rozvoj (26. 4. 2000 - 12. 7. 2002)
Otakar Motejl (ČSSD) - ministr spravedlnosti (1. 8. 1998 - 16. 10. 2000)
Antonín Peltrám (ČSSD) - ministr dopravy (22. 7. 1998 - 26. 4. 2000)
Jiří Rusnok (ČSSD) - ministr financí (13. 4. 2000 - 12. 7. 2002)
Jaromír Schling (ČSSD) - ministr dopravy a spojů (26. 4. 2000 - 12. 7. 2002)
Ivo Svoboda (ČSSD) - ministr financí (22. 7. 1998 - 20. 7. 1999)
Jaroslav Tvrdík (ČSSD) - ministr obrany (5. 4. 2001 - 12. 7. 2002)
Vladimír Vetchý (ČSSD) - ministr obrany (22. 7. 1998 - 4. 5. 2001)
Eduard Zeman (ČSSD) - ministr školství, mládeže a tělovýchovy (22. 7. 1998 - 12. 7. 2002)


Vláda Vladimíra Špidly (15.07.2002 - 04.08.2004)

Vladimír Špidla (ČSSD) - předseda vlády (15. 7. 2002 - 4. 8. 2004)
Stanislav Gross (ČSSD) - 1. místopředseda vlády a ministr vnitra (15. 7. 2002 - 4. 8. 2004)
Cyril Svoboda (KDU-ČSL) - místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí (15. 7. 2002 - 4. 8. 2004)
Pavel Rychetský (ČSSD) - místopředseda vlády (15. 7. 2002 - 4. 8. 2004) ministr spravedlnosti (15. 7. 2002 - 5. 8. 2003)
Petr Mareš (US-DEU) - místopředseda vlády pro výzkum a vývoj, lidská práva a lidské zdroje (15. 7. 2002 - 4. 8. 2004)
Bohuslav Sobotka (ČSSD) - ministr financí (od 30. 10. 2003 místopředseda vlády) (15. 7. 2002 - 4. 8. 2004)
Jaroslav Tvrdík (ČSSD) - ministr obrany) (15. 7. 2002 - 9. 6. 2003, demise 3. 6. 2003)
Miroslav Kostelka (ČSSD) - ministr obrany (9. 6. 2003 - 4. 8. 2004)
Jiří Rusnok (ČSSD) - ministr průmyslu a obchodu (15. 7. 2002 - 19. 3. 2003)
Milan Urban (ČSSD) - ministr průmyslu a obchodu (19. 3. 2003 - 4. 8. 2004)
Karel Čermák (nestr.) - ministr spravedlnosti (16. 9. 2003 - 15. 6. 2004)
Zdeněk Škromach (ČSSD) - ministr práce a sociálních věcí (15. 7. 2002 - 4. 8. 2004)
Milan Šimonovský (KDU-ČSL) - ministr dopravy a spojů (od 17. 12. 2002 ministr dopravy) (15. 7. 2002 - 4. 8. 2004)
Jaroslav Palas (ČSSD) - ministr zemědělství (15. 7. 2002 - 4. 8. 2004)
Marie Součková (ČSSD) - ministryně zdravotnictví (15. 7. 2002 - 14. 4. 2004)
Jozef Kubinyi (ČSSD) - ministr zdravotnictví (14. 4. 2004 - 4. 8. 2004)
Petra Buzková (ČSSD) - ministryně školství, mládeže a tělovýchovy (15. 7. 2002 - 4. 8. 2004)
Pavel Dostál (ČSSD) - ministr kultury (15. 7. 2002 - 4. 8. 2004)
Libor Ambrozek (KDU-ČSL) - ministr životního prostředí (15. 7. 2002 - 4. 8. 2004)
Pavel Němec (US-DEU) - ministr pro místní rozvoj (15. 7. 2002 - 4. 8. 2004)
Vladimír Mlynář (US-DEU) - ministr informatiky (15. 7. 2002 - 4. 8. 2004)


Vláda Stanislava Grosse (04.08.2004 - 25.04.2005)

Stanislav Gross (ČSSD) - předseda vlády (4. 8. 2004 - 25. 4. 2005)
Zdeněk Škromach (ČSSD) - 1. místopředseda vlády a ministr práce a sociálních věcí (4. 8. 2004 - 25. 4. 2005)
Martin Jahn (ČSSD) - místopředseda vlády pro ekonomiku (4. 8. 2004 - 25. 4. 2005)
Pavel Němec - místopředseda vlády a ministr spravedlnosti (4. 8. 2004 - 25. 4. 2005)
Milan Šimonovský (KDU-ČSL) - místopředseda vlády a ministr dopravy (4. 8. 2004 - 25. 4. 2005)
František Bublan (ČSSD) - ministr vnitra (4. 8. 2004 - 25. 4. 2005)
Karel Kühnl (US-DEU) - ministr obrany (4. 8. 2004 - 25. 4. 2005)
Bohuslav Sobotka (ČSSD) - ministr financí (4. 8. 2004 - 25. 4. 2005)
Cyril Svoboda (KDU-ČSL) - ministr zahraničních věcí (4. 8. 2004 - 25. 4. 2005)
Jiří Paroubek (ČSSD) - ministr pro místní rozvoj (4. 8. 2004 - 25. 4. 2005)
Petra Buzková (ČSSD) - ministryně školství, mládeže a tělovýchovy (4. 8. 2004 - 25. 4. 2005)
Milada Emmerová (ČSSD) - ministryně zdravotnictví (4. 8. 2004 - 25. 4. 2005)
Pavel Dostál (ČSSD) - ministr kultury (4. 8. 2004 - 25. 4. 2005)
Milan Urban (ČSSD) - ministr průmyslu a obchodu (4. 8. 2004 - 25. 4. 2005)
Jaroslav Palas (ČSSD) - ministr zemědělství (4. 8. 2004 - 25. 4. 2005)
Libor Ambrozek (KDU-ČSL) - ministr životního prostředí (4. 8. 2004 - 25. 4. 2005)
Vladimír Mlynář (US-DEU) - ministr informatiky (4. 8. 2004 - 25. 4. 2005)
Jaroslav Bureš (ČSSD) - ministr a předseda Legislativní rady vlády (4. 8. 2004 - 25. 4. 2005)


Vláda Jiřího Paroubka (25.04.2005 - 04.09.2006, vláda podala demisi 16. 8. 2006)

Jiří Paroubek (ČSSD) - předseda vlády (25. 4. 2005 - 16. 8. 2006)
Bohuslav Sobotka (ČSSD) - 1. místopředseda vlády a ministr financí (25. 4. 2005 - 16. 8. 2006)
Zdeněk Škromach (ČSSD) - místopředseda vlády a ministr práce a sociálních věcí (25. 4. 2005 - 16. 8. 2006), pověřen řízením ministerstva zdravotnictví (12. 10. 2005 - 4. 11. 2005)
Pavel Němec (US-DEU) - místopředseda vlády a ministr spravedlnosti (25. 4. 2005 - 16. 8. 2006)
Milan Šimonovský (KDU-ČSL) - místopředseda vlády a ministr dopravy (25. 4. 2005 - 16. 8. 2006)
Martin Jahn (ČSSD) - místopředseda vlády pro ekonomiku (25. 4. 2005 - 31. 12. 2005)
Jiří Havel (ČSSD) - místopředseda vlády pro ekonomiku (3. 1. 2006 - 16. 8. 2006)
Cyril Svoboda (KDU-ČSL) - ministr zahraničních věcí (25. 4. 2005 - 16. 8. 2006)
Karel Kühnl (US-DEU) - ministr obrany (25. 4. 2005 - 16. 8. 2006)
František Bublan (ČSSD) - ministr vnitra (25. 4. 2005 - 16. 8. 2006)
Milan Urban (ČSSD) - ministr průmyslu a obchodu (25. 4. 2005 - 16. 8. 2006)
Petr Zgarba (ČSSD) - ministr zemědělství (25. 4. 2005 - 10. 11. 2005) Jan Mládek - ministr zemědělství (16. 11. 2005 - 16. 8. 2006)
David Rath (ČSSD) - ministr zdravotnictví (4. 11. 2005 - 16. 8. 2006)
Petra Buzková (ČSSD) - ministryně školství, mládeže a tělovýchovy (25. 4. 2005 - 16. 8. 2006)
Milada Emmerová (ČSSD) - ministryně zdravotnictví (25. 4. 2005 - 12. 10. 2005)
Libor Ambrozek (KDU-ČSL) - ministr životního prostředí (25. 4. 2005 - 16. 8. 2006)
Pavel Dostál (ČSSD) - ministr kultury (25. 4. 2005 - 24. 7. 2005 - úmrtí)
Vítězslav Jandák (ČSSD) - ministr kultury (17. 8. 2005 - 16. 8. 2006)
Radko Martínek (ČSSD) - ministr pro místní rozvoj (25. 4. 2005 - 16. 8. 2006)
Dana Bérová (US-DEU) - ministryně informatiky (25. 4. 2005 - 16. 8. 2006)
Pavel Zářecký (za ČSSD) - ministr a předseda Legislativní rady vlády (25. 4. 2005 - 16. 8. 2006)


1. vláda Mirka Topolánka (04.09.2006 - 09.01.2007)

Mirek Topolánek (ODS) - předseda vlády (4. 9. 2006 - 9. 1. 2007)
Petr Nečas (ODS) - místopředseda vlády a ministr práce a sociálních věcí (4. 9. 2006 - 9. 1. 2007)
Ivan Langer (ODS) - ministr vnitra a ministr informatiky (4. 9. 2006 - 9. 1. 2007)
Alexandr Vondra (ODS) - ministr zahraničních věcí (4. 9. 2006 - 9. 1. 2007)
Jiří Šedivý (ODS) - ministr obrany (4. 9. 2006 - 9. 1. 2007)
Vlastimil Tlustý (ODS) - ministr financí (4. 9. 2006 - 9. 1. 2007)
Aleš Řebíček (ODS) - ministr dopravy (4. 9. 2006 - 9. 1. 2007)
Martin Říman (ODS) - ministr průmyslu a obchodu (4. 9. 2006 - 9. 1. 2007)
Milena Vicenová (ODS) - ministryně zemědělství (4. 9. 2006 - 9. 1. 2007)
Tomáš Julínek (ODS) - ministr zdravotnictví (4. 9. 2006 - 9. 1. 2007)
Miroslava Kopicová (ODS) - ministryně školství, mládeže a tělovýchovy (4. 9. 2006 - 9. 1. 2007)
Petr Kalaš (ODS) - ministr životního prostředí (4. 9. 2006 - 9. 1. 2007)
Martin Štěpánek (ODS) - ministr kultury (4. 9. 2006 - 9. 1. 2007)
Petr Gandalovič (ODS) - ministr pro místní rozvoj (4. 9. 2006 - 9. 1. 2007)
Jiří Pospíšil (ODS) - ministr spravedlnosti a předseda Legislativní rady vlády (4. 9. 2006 - 9. 1. 2007)


2. vláda Mirka Topolánka (09.01.2007 - 08.05.2009)

Mirek Topolánek (ODS) - předseda vlády (9. 1. 2007 - 26. 3. 2009 – demise, 26. 3. 2009 - 8. 5. 2009 - pověřen řízením vlády)
Jiří Čunek (KDU-ČSL) - 1. místopředseda vlády a ministr pro místní rozvoj, (9. 1. 2007 - 13. 11. 2007) – demise, (2. 4. 2008 - 23. 1. 2009) - demise
Martin Bursík (SZ) - místopředseda vlády a ministr životního prostředí (4. 10. - 4. 12. 2007 - pověřen řízením resortu MŠMT), (9. 1. 2007 - 26. 3. 2009) – demise, 26. 3. 2009 - 8. 5. 2009 - ministr v demisi)
Petr Nečas (ODS) - místopředseda vlády a ministr práce a sociálních věcí (9. 1. 2007 - 26. 3. 2009 – demise, 26. 3. 2009 - 8. 5. 2009 - ministr v demisi)
Alexandr Vondra (ODS) - místopředseda vlády pro evropské záležitosti (9. 1. 2007 - 26. 3. 2009 – demise, 26. 3. 2009 - 8. 5. 2009 - místopředseda v demisi)
Ivan Langer (ODS) - ministr vnitra a ministr informatiky (9. 1. 2007 - 26. 3. 2009, demise - 26. 3. 2009 - 8. 5. 2009 - ministr v demisi)
Karel Schwarzenberg (za SZ) - ministr zahraničních věcí (9. 1. 2007 - 26. 3. 2009, demise 26. 3. 2009 - 8. 5. 2009 - ministr v demisi)
Vlasta Parkanová (KDU-ČSL) - místopředsedkyně vlády (od 23. 1. 2009) a ministryně obrany
(9. 1. 2007 - 26. 3. 2009, demise, 26. 3. 2009 - 8. 5. 2009 - ministryně v demisi)
Martin Říman (ODS) - ministr průmyslu a obchodu (9. 1. 2007 - 26. 3. 2009, demise, 26. 3. 2009 - 8. 5. 2009 - ministr v demisi)
Tomáš Julínek (ODS) - ministr zdravotnictví (9. 1. 2007 - 23. 1. 2009) - odvolán
Daniela Filipiová (ODS) - ministryně zdravotnictví (23. 1. 2009 - 26. 3. 2009, demise, 26. 3. 2009 - 8. 5. 2009 - ministryně v demisi,
Jiří Pospíšil (ODS) - ministr spravedlnosti (9. 1. 2007 - 26. 3. 2009, demise, 26. 3. 2009 - 8. 5. 2009 - ministr v demisi)
Miroslav Kalousek (KDU-ČSL) - ministr financí (9. 1. 2007 - 26. 3. 2009, demise, 26. 3. 2009 - 8. 5. 2009 - ministr v demisi)
Dana Kuchtová - ministryně školství, mládeže a tělovýchovy (9. 1. 2007 - 4. 10. 2007) - demise
Ondřej Liška (SZ) - ministr školství, mládeže a tělovýchovy (4. 12. 2007 - 26. 3. 2009, demise, 26. 3. 2009 - 8. 5. 2009 - ministr v demisi)
Aleš Řebíček (ODS) - ministr dopravy (9. 1. 2007 - 23. 1. 2009) - odvolán
Petr Bendl (ODS) - ministr dopravy (23. 1. 2009 - 26. 3. 2009, demise, 26. 3. 2009 - 8. 5. 2009 - ministr v demisi)
Petr Gandalovič (ODS) - ministr zemědělství (9. 1. 2007 - 26. 3. 2009, demise, 26. 3. 2009 - 8. 5. 2009 - ministr v demisi)
Václav Jehlička (KDU-ČSL) - ministr kultury, (26. 1. 2007 - 26. 3. 2009, demise, 26. 3. 2009 - 8. 5. 2009 - ministr v demisi)
Helena Třeštíková (za KDU-ČSL) - ministryně kultury (9. 1. 2007 - 26. 1. 2007) - demise
Cyril Svoboda - ministr vlády ČR, předseda Legislativní rady vlády ČR, (9. 1. 2007 - 23. 1. 2009), ministr pro místní rozvoj, (23. 1. 2009 - 26. 3. 2009, demise, 26. 3. 2009 - 8. 5. 2009 - ministr v demisi)
Pavel Svoboda (KDU-ČSL) - ministr vlády ČR, předseda Legislativní rady vlády ČR (23. 1. 2009 - 26. 3. 2009, demise, 26. 3. 2009 - 8. 5. 2009 - ministr v demisi)
Džamila Stehlíková (SZ) - ministryně vlády ČR pro lidská práva a národnostní menšiny (9. 1. 2007 - 23. 1. 2009) - demise
Michael Kocáb (za SZ) - ministr vlády ČR pro lidská práva a menšiny (23. 1. 2009 - 26. 3. 2009, demise, 26. 3. 2009 - 8. 5. 2009 - ministr v demisi)


Vláda Jana Fischera (8. 5 2009 – dosud)

Jan Fischer (nom. ODS), předseda vlády
Jan Kohout (nom. ČSSD), místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí
Martin Barták (nom. ODS), místopředseda vlády a ministr obrany
Eduard Janota (nom. ODS), ministr financí,
Juraj Chmiel (nom. ODS), ministr pro evropské záležitosti (od 30. 11 2009)
Štefan Füle (nom. ČSSD), ministr pro evropské záležitosti (8. 5 2009 – 30. 11 2009)
Martin Pecina (nom. ČSSD), ministr vnitra
Vladimír Tošovský (nom. ČSSD), ministr průmyslu a obchodu
Daniela Kovářová (nom. ODS), ministryně spravedlnosti
Petr Šimerka (nom. ČSSD), ministr práce a sociálních věcí,
Gustav Slamečka (nom. ODS), ministr dopravy
Jakub Šebesta (nom. ČSSD), ministr zemědělství (pověřen řízením MŽP 22. 3 2010 – 15. 4 2010)
Dana Jurásková (nom. ODS), ministryně zdravotnictví
Miroslava Kopicová (nom. ODS), ministryně školství, mládeže a tělovýchovy
Rut Bízková (nom. ODS), ministryně životního prostředí (od 15. dubna 2010)
Jan Dusík (nom. SZ), ministr životního prostředí (30. 11 2009 – 19. 3 2010)
Ladislav Miko (nom. SZ), ministr životního prostředí (8. 5 2009 – 30. 11 2009)
Václav Riedlbauch (nom. ČSSD), ministr kultury
Rostislav Vondruška (nom. ČSSD), ministr pro místní rozvoj
Pavel Zářecký (nom. ČSSD), ministr a předseda Legislativní rady vlády (od 30. 11 2009)
Michael Kocáb (nom. SZ), ministr pro lidská práva a menšiny (8. 5 2009 – 29. 3 2010)

Témata: Vláda ČR
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemanovy vulgarity? Do kauzy ostře promluvil Jan Kraus. A Hradu se to…

18.10.2018 22:11 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman se opět postaral o poprask, když tento týden v Českém rozhlase mluvil…

ČSSD musí do čtyř měsíců zaplatit 338 milionů korun

18.10.2018 20:27 Dědicové advokáta Zdeňka Altnera vyzvali ČSSD k ukončení kauzy Lidový dům. Straně nabízejí…

Poche skončí na ministerstvu zahraničí k 1. listopadu

18.10.2018 18:05 Europoslanec Miroslav Poche skončí jako politický tajemník na ministerstvu zahraničí k 1. listopadu…

ČT, Bakala, Sobotka a ČSSD. Známý novinář vznesl vážné obvinění, pak to…

18.10.2018 17:30 Aktualizováno Novinář a vydavatel amerického původu Erik Best si ve svém zpravodaji vzal na paškál Českou…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama