Nagyová řídila Nečase, kdo ale řídil Nagyovou? Známe štědré dárce

Praha - V očích lidí kdysi mocný premiér Petr Nečas zažívá krušné dny, když se ukazuje, že jej v mnoha věcech zřejmě řídila jeho podřízená a současně milenka Jana Nagyová, nyní již Nečasová. Otázkou však zůstává, kdo řídil právě Janu Nagyovou.

Přidejte svůj názor 35 komentářů

Jana Nečasová u Obvodního soudu pro Prahu 1
doporučujeme

Jana Nečasová nyní stojí před soudem, aby vysvětlila, proč na tehdejší Nečasovu manželku Radku nasadila agenty vojenské rozvědky.

Vše totiž nasvědčuje tomu, že je zneužila jen proto, aby měla dohled nad svou životní rivalkou. Neméně palčivou otázkou však zůstává, zda její prospěch byl jediný, který ji zřejmě zajímal.

Při poslechu telefonních hovorů, které byly přehrány v pondělí u soudu, je zřejmé, že Jana Nagyová jednala hlavně ve svůj prospěch ve snaze odstranit Radku Nečasovou. Mohla ale ovlivňovat kroky premiéra i v zájmu někoho jiného? Mohla se Nagyová zodpovídat někomu z politického zákulisí?

Při pohledu na dary za neuvěřitelných deset milionů korun, kvůli kterým u Nagyové dokonce zasahovalo policejní komando se nabízí otázka, jestli jde opravdu pouze o malé pozornosti a upomínkové předměty. Ukázalo se, že to byly dary od vlivných lobbistů či manažerů různých firem.

Policisté z protimafiánského útvaru ÚOOZ pracují s verzí, že část šperků v hodnotě deseti milionů, které u Jany Nagyové našli, dostala od ředitele polostátního ČEZu Daniela Beneše. Beneš obdarovávání Nagyové přímo nevyvrátil, uvedl však, že jeho dary byly skromnější a rozhodně prý nebyly za miliony.

Drahý náhrdelník a náramek koupil Nagyové známý právník pracující pro stát Karel Muzikář. Exšéfku kabinetu obdaroval i bývalý ředitel Státního pozemkového fondu Petr Šťovíček, ten jí dal kabelku za 15 tisíc korun.

Jedním z velmi štědrých dárců byl také lobbista Ivo Rittig, s jehož spolupracovníky byla Nagyová v častém kontaktu a dokonce existuje podezření, že jim vynášela tajné informace. Ze spolupráce policie podezírá i bývalého šéfa Úřadu vlády Lubomíra Poula, který měl celou výměnu informací zprostředkovat.

Loading...
Vstupte do diskuze (35)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prahou prochází tisíce lidí. Milion chvilek na Václavském připomíná rok…

21.08.2019 19:38 Oběti demonstrací ze srpna roku 1969 dnes na Václavském náměstí připomenulo shromáždění pořádané…

Zeman a Schillerová jednali o rozpočtu, prezidenta zaujal stravenkový…

21.08.2019 18:38 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) seznámila dnes prezidenta Miloše Zemana s vývojem…

Schodek rozpočtu by měl zůstat 40 miliard, soudí Babiš. KSČM cení zuby

21.08.2019 18:23 Aktualizováno Schodek státního rozpočtu na příští rok by měl podle premiéra Andreje Babiše (ANO) zůstat 40…

Střet zájmů? Černošice zřejmě opět rozhodly v neprospěch Babiše, odvolal se

21.08.2019 17:54 Premiér Andrej Babiš (ANO) se odvolal proti novému rozhodnutí černošického úřadu v kauze jeho…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama