Chládek je špatný člověk. Ale kauza ukázala jiný závažný problém, říká senátor

Praha – Marcel Chládek tvrdí, že za jeho odvoláním stojí Andrej Babiš a jeho média. Prý se ho chtějí zbavit a hnutí ANO na něj tlačilo už dlouhou dobu. Slova o šikaně podřízených jsou podle něj pouze fámy. Jinak to ale vidí senátor za Stranu zelených. Mám na něj svůj názor a články MF Dnes k tomu nepotřebuji, říká Václav Láska.

371
doporučujeme

„Ministr Chládek bude odvolán. Kvůli článku v MF Dnes. Osobně znám jeho podřízené, kteří si na jeho chování stěžovali už před rokem. Proto jsem i na tomhle profilu pana Chládka označil za 'špatného člověka'. Jeho odvolání považuji za sice opožděné, ale správné. K tomu, abych si udělal tento názor, jsem nepotřeboval žádný článek MF Dnes," jasně se k celé věci vyjádřil Láska.

Přesto uznává, že zmíněný text kraje v celé kauze důležitou roli. „On totiž se pan Chládek brání tím, že to byl účelový atak Andreje Babiše. Vlastníka MF Dnes. Konkrétně v tomhle případě si myslím, že to není pravda. MF Dnes jen napsala to, co už se dlouho ví. To, že z úřadu pana Chládka odešlo hned několik žen se stejným zdůvodněním, je prostě fakt. Žádná spekulace, jen fakt," shrnuje informace senátor.

Jednu důležitou věc ale podle něj celé kauza ukázala. „Ale doufám, že si novináři z MF Dnes z téhle kauzy vezmou něco jiného. A to, že ať napíší sebejednodušší a sebepravdivější článek o politice, budou obviněni z toho, že na objednávku Andreje Babiše někoho chválí, nebo účelově někoho likvidují. Bude to úplně přirozená reakce. A naprosto jednoduchá obrana lidí, jako je třeba Marcel Chládek," domnívá se Láska.

Politik tak doufá, že novináři MF Dnes pochopí, že pokud pracují pro médium vlastnění politikem, nemá jejich práce žádný smysl, perspektivu ani vážnost. „A veřejnost snad pochopí, že to aby politik vlastnil hlavní deníky, které nezřídka formují názory veřejnosti a ovlivňují politiku samu, je neuvěřitelný nesmysl a neuvěřitelná deformace demokracie," domnívá se senátor.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš jednal s Merkelovou o rozpočtu EU či koronaviru

10.07.2020 15:00 Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes ráno krátce hovořil s německou kancléřkou Angelou Merkelovou o…

80 let od začátku bitvy o Británii. Lidé uctili památku československých…

10.07.2020 14:32 Památku československých letců, kteří se zúčastnili legendární bitvy o Británii, si dnes lidé…

Sněmovna vyzvala Babiše, aby podpořil plán EU na podporu ekonomik

10.07.2020 13:57 Sněmovna dnes podpořila postoj české vlády k plánu Evropské komise na podporu oživení evropských…

Poslanci navrhují odškodnit oběti násilí ze srpna 1969, proti je pouze KSČM

10.07.2020 12:15 Skupina poslanců v čele s Vlastimilem Válkem (TOP 09) připravila návrh zákona na odškodnění obětí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy