Neuvěřitelná drzost a překrucování historie. Okamura zatočil s Američany

Praha – Podle zprávy amerického ministerstva zahraničí česká republika diskriminuje menšiny. Nepřátelství k muslimům nebo Romům pak podle dokumentu podporují i někteří političtí představitelé, mimo jiné i Miloš Zeman a Tomio Okamura. Poslední jmenovaný si to nenechal jen tak líbit.

Přidejte svůj názor 63 komentářů

Tomio Okamura /Úsvit/
doporučujeme

„Tak na mě nově zaostřily přímo Spojené státy americké. A jako obvykle zcela manipulativně. Ministerstvo zahraničí USA mne ve své nejnovější zprávě přímo jmenovitě kritizuje za moje prokazatelně pravdivé výroky vůči romské menšině. Konkrétně za to, že jsem řekl o táboru v Letech u Písku, že to byl tábor pro osoby vyhýbající se práci," rozjel se Tomio Okamura.

Poukazuje na to, že výroky, za které byl kritizován i českými politiky a za které na něj byla podána asi desítka trestních oznámení, podle znaleckých posudků odborníků byly shledány jako pravdivé. „Policie všechna trestní oznámení zamítla se zdůvodněním, že 'výroky Tomia Okamury vychází z historických skutečností'," ujasňuje fakta předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie.

Politik se teď zlobí nejen na česká média, ale i na USA. „Nejen, že se mi zmanipulovaná a prolhaná média či politici neomluvili za lživou antikampaň, ale jak vidíme, také Spojené státy americké pokračují v překrouceném výkladu historie. Ale upřímně, ani u politiků, ani u médií a už vůbec ne v případě USA se tomuto chování nijak nedivím," posteskl si na sociálních sítích poslanec.

Odmítá ale jakákoliv prohlášení o tom, že je v České republice romská menšina diskriminována. „Američani jsou opravdu vedle jak ta jedle. U nás je tomu přece přesně naopak. Diskriminovaná je slušná pracující většina, nikoliv jakákoli nepřizpůsobivá menšina," domnívá se Okamura a jedním dechem se pouští do ostré kritiky Spojených států.

„Zarážející na celé záležitosti je ale také neuvěřitelná drzost USA. Jak si může země jako USA dovolit takto celosvětově soudit nás v České republice, když je USA zemí, která běžně unáší, popravuje, vězní a mučí lidi bez soudu a to včetně cizinců, země, v jejíž armádě donedávna nesměli sloužit homosexuálové a země, kde jen před pár desítkami let získaly barevné menšiny plná občanská práva. Američani by si měli nejprve zamést před vlastním prahem," rázně s Američany zatočil politik.

V souvislosti s kritikou amerického ministerstva zahraničí připomněl i kauzu Saudské Arábie, která se pozastavovala nad jeho výroky i výroky prezidenta Miloše Zemana na účet islámu a muslimů. „A já za sebe říkám, že se nenechám Spojenými státy americkými či Saúdskou Arábií zastrašit nebo vydírat a svoje názory na nepřizpůsobivé skupiny či na islám nezměním," uzavírá celou věc Okamura.

Loading...
Témata: Tomio Okamura | USA | Romové
Vstupte do diskuze (63)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš opět propagoval novou vládní čtvrť. Hřib reagoval, Praha má jasné…

17.09.2019 17:02 Postoj vedení Prahy a její požadavky související s možnou výstavbou vládní čtvrti v Letňanech se…

Právo bránit se zbraní? Senátoři chystají doplnění Ústavy

17.09.2019 16:10 Aktualizováno Zakotvit do ústavního pořádku právo bránit se legálně drženou zbraní má chystaná senátorská novela,…

Za nízké mzdy můžou vysoké zisky, potřeba jsou investice, tvrdí odbory

17.09.2019 15:49 Za nízké výdělky v Česku může letité nepřerozdělování zisků firem, příliv levné pracovní síly z…

Sněmovní výbor v čele s Kalouskem kritizuje rozpočtovou politiku vlády

17.09.2019 15:04 Rozpočtová politika vlády snižuje podle sněmovního kontrolního výboru odolnost státního rozpočtu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama