Islámský stát je větší hrozba než Rusko, burcuje Babiš

Praha - Islámský stát představuje pro Evropu větší ohrožení než konflikt či studená válka s Ruskem. Tvrdí to ministr financí Andrej Babiš, který navrhuje zřídit uprchlické tábory v jižním a východním Středomoří.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Andrej Babiš /ANO/, ministr financí v pořadu Máte slovo
doporučujeme

"Islámský stát, terorismus a neřízená migrace představují pro Evropu větší ohrožení než konflikt či studená válka s Ruskem. EU potřebuje vlastní Ellis Island, tedy zřídit uprchlické tábory v jižním a východním Středomoří, které by se staraly o žadatele a vyřizovaly žádosti o azyl. Cílem musí být regulovaná imigrace," řekl Právu Babiš.

S jeho slovy souhlasí i premiér Bohuslav Sobotka. "Vytvoření takových zařízení navrhuji už několik měsíců, na jejich potřebě jsme se shodli i s britským premiérem Cameronem, mluvili jsme o nich i na jednání Evropské rady. V rámci zemí Visegrádu v tom rovněž panuje shoda," tvrdí.

"Taková střediska by pravděpodobně musela vzniknout přímo na severu Afriky, a to ve spolupráci s příslušnými státy," dodal šéf zahraničního odboru Hynek Kmoníček.

K podobnému návrhu se přidal i hejtman jihomoravského kraje Michal Hašek. "Zároveň chci, aby byl stát a kraje připraveny řešit imigrační vlnu a ziítra na společné schůzi vlády a hejtmanů bude prostor to řešit. Následně svolám Bezpečnostní radu kraje a prověříme ve spolupráci s městy a obcemi jejich připravenost, protože nás kraj je první na ráně pro imigranty proudící z Maďarska, Slovenska i Rakouska. Nebudeme vyvolávat žádnou hysterii, ale kdo je připraven, není překvapen," uvedl na facebooku.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Eurovolby 2019: Největší zájem byl v Praze. Voličů přišlo víc než posledně

25.05.2019 15:43 Zájem Čechů o volbu poslanců Evropského parlamentu byl letos zřejmě o něco vyšší než před pěti lety…

Eurovolby 2019 ONLINE: Volební místnosti uzavřeny. Výsledky budou zítra

25.05.2019 14:28 Aktualizováno České volby do Evropského parlamentu, v pořadí čtvrté, dnes ve 14:00 skončily. Voliči v nich…

Alkohol za volantem neprojde. Vláda odmítne toleranci

25.05.2019 11:50 Kvůli záporným dopadům na bezpečnost silničního provozu vláda patrně odmítne návrh poslanců…

První den voleb skončil. Účast je zřejmě malá

24.05.2019 22:15 Aktualizováno V Česku dnes k volbám do Evropského parlamentu přišlo v jejich první den někde i přes 20 procent…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama