Islámský stát je větší hrozba než Rusko, burcuje Babiš

Praha - Islámský stát představuje pro Evropu větší ohrožení než konflikt či studená válka s Ruskem. Tvrdí to ministr financí Andrej Babiš, který navrhuje zřídit uprchlické tábory v jižním a východním Středomoří.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Andrej Babiš /ANO/, ministr financí v pořadu Máte slovo
doporučujeme

"Islámský stát, terorismus a neřízená migrace představují pro Evropu větší ohrožení než konflikt či studená válka s Ruskem. EU potřebuje vlastní Ellis Island, tedy zřídit uprchlické tábory v jižním a východním Středomoří, které by se staraly o žadatele a vyřizovaly žádosti o azyl. Cílem musí být regulovaná imigrace," řekl Právu Babiš.

S jeho slovy souhlasí i premiér Bohuslav Sobotka. "Vytvoření takových zařízení navrhuji už několik měsíců, na jejich potřebě jsme se shodli i s britským premiérem Cameronem, mluvili jsme o nich i na jednání Evropské rady. V rámci zemí Visegrádu v tom rovněž panuje shoda," tvrdí.

"Taková střediska by pravděpodobně musela vzniknout přímo na severu Afriky, a to ve spolupráci s příslušnými státy," dodal šéf zahraničního odboru Hynek Kmoníček.

K podobnému návrhu se přidal i hejtman jihomoravského kraje Michal Hašek. "Zároveň chci, aby byl stát a kraje připraveny řešit imigrační vlnu a ziítra na společné schůzi vlády a hejtmanů bude prostor to řešit. Následně svolám Bezpečnostní radu kraje a prověříme ve spolupráci s městy a obcemi jejich připravenost, protože nás kraj je první na ráně pro imigranty proudící z Maďarska, Slovenska i Rakouska. Nebudeme vyvolávat žádnou hysterii, ale kdo je připraven, není překvapen," uvedl na facebooku.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

OBRAZEM: Slovenská prezidentka Čaputová strávila den v Česku, sešla se se…

20.06.2019 22:48 Nová slovenská prezidentka Zuzana Čaputová dnes poprvé oficiálně navštívila Česko. Na Pražském…

V TOP 09 to vře. „První dáma“ strany zkritizovala Kalouska

20.06.2019 22:00 Aktualizováno V TOP 09 existuje napětí mezi předsedou poslaneckého klubu TOP 09, Miroslavem Kalouskem a předsedou…

Čaputová se vydala na Petřín. Uctila památku Štefánika a Havla, rozdávala…

20.06.2019 21:18 Aktualizováno Nová slovenská prezidentka Zuzana Čaputová dnes poprvé oficiálně navštívila Česko. Na Pražském…

Čaputová podporuje demonstranty? Srovnala situaci v Praze s protesty v…

20.06.2019 20:34 Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová vyjádřila dnes na koncertu v Praze na její počest pochopení…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama