Zemanova posedlost, podkuřování, nahnědlý, ztrácí zábrany... Politolog zhodnotil prezidenta

Praha - Politolog Lukáš Jelínek se domnívá, že prezident Miloš Zeman ztrácí poslední zábrany. Zametání před vlastním prahem mu totiž prý nikdy nešlo.

Miloš Zeman
doporučujeme

"Jeho kancléř dřív obroste mechem, než dostane bezpečnostní prověrku a veřejnosti se podrobně svěří se svými majetkovými poměry. Prezident mlčí. Jeho poradce utrpěl se svojí firmou drtivou prohru se státem v soudním sporu o dluh za letecký petrolej. Prezident mlčí," hodnotí v Českém rozhlase politolog. 

Kdy ale podle něj prezident mluví? Jakmile vycítí příležitost zasurfovat si na vlně veřejného mínění. Obul se například do zahraniční politiky Spojených států a českým politikům vzkázal, „aby si uvědomili, že jsou čeští politici s důrazem na adjektivum. Že nemají být loutky v jakémkoli vnějším zájmu a měli by si vzpomenout, jak dopadl Emanuel Moravec." 

"Nejpozoruhodnější jsou ovšem věty, v nichž se prezident svěřuje, že v České republice nechce islám a souzní s protiislámskými aktivitami kontroverzního Martina Konvičky. Přitom uznávaná Organizace islámské spolupráce v těchto dnech připomněla, že Zeman v minulosti srovnával muslimy a antisemitismus a rasismus nacistů a dodala, že „generální tajemník organizace prohlásil, že takovéto výroky ukazují nejen na nedostatek znalostí a špatné pochopení islámu ze strany prezidenta Zemana, ale pomíjejí také historický fakt, že antisemitismus a nacismus byly veskrze evropským fenoménem"," uvedl Jelínek.

Zeman by se podle něj rád zapsal do dějin. "Jak, to už je vedlejší. Schválně si počkejme, co zanedlouho ztropí na Valném shromáždění OSN. Zjevně se pečlivě připravuje a patrně pilně piluje angličtinu, aby v ní co nejúderněji vyzval k důkladné vojenské akci proti Islámskému státu. Dokud se Zeman prezentoval jen jako dravec popichující k válce, řada jeho sympatizantů obracela oči v sloup. Teď ale svoji posedlost provazuje s obavami před šířením islámu v České republice, které sdílí značná část občanů," varuje politolog.

Navíc se domnívá, žw prezident místo toho, aby veřejnost uklidňoval, ji straší. "Má tendenci poštvávat chudé a bídné na ještě chudší a bídnější. Zastane se po panu Konvičkovi i názorů legálně působící Dělnické strany sociální spravedlnosti? V polarizování společnosti a upoutávání pozornosti na svoji osobu nemá Zeman konkurenci. Nezastaví se ani před legitimizováním nahnědlých mýtů. Zatímco před pětadvaceti lety tu a tam provokoval svým vybroušeným humanismem, v současnosti podkuřuje animálním pudům," dodal.

Témata: Miloš Zeman
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš označil nového předsedu CDU Lascheta za zkušeného politika

16.01.2021 21:26 Německá vládní Křesťanskodemokratická unie (CDU) si podle premiéra a šéfa ANO Andreje Babiše…

Minář: Náš závazek trvá, o účasti na jiné kandidátce neuvažuji

16.01.2021 18:18 Hnutí Lidé PRO bývalého předsedy spolku Milion chvilek Mikuláše Mináře nadále trvá na závazku…

Palachův příběh je stále silný a bolavý. Jeho čin ale pomohl k pádu…

16.01.2021 15:29 Jeho jméno je velmi spjaté s Městskou částí Praha 2. Student Filozofické fakulty Univerzity Karlovy…

Sněmovnu čeká jednání o kurzarbeitu, podle plánu má být od března

16.01.2021 14:31 Sněmovna by mohla v příštím týdnu jednat o připravovaném kurzarbeitu. Novela o zaměstnanosti s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama