Zemanova posedlost, podkuřování, nahnědlý, ztrácí zábrany... Politolog zhodnotil prezidenta

Praha - Politolog Lukáš Jelínek se domnívá, že prezident Miloš Zeman ztrácí poslední zábrany. Zametání před vlastním prahem mu totiž prý nikdy nešlo.

Miloš Zeman
doporučujeme

"Jeho kancléř dřív obroste mechem, než dostane bezpečnostní prověrku a veřejnosti se podrobně svěří se svými majetkovými poměry. Prezident mlčí. Jeho poradce utrpěl se svojí firmou drtivou prohru se státem v soudním sporu o dluh za letecký petrolej. Prezident mlčí," hodnotí v Českém rozhlase politolog. 

Kdy ale podle něj prezident mluví? Jakmile vycítí příležitost zasurfovat si na vlně veřejného mínění. Obul se například do zahraniční politiky Spojených států a českým politikům vzkázal, „aby si uvědomili, že jsou čeští politici s důrazem na adjektivum. Že nemají být loutky v jakémkoli vnějším zájmu a měli by si vzpomenout, jak dopadl Emanuel Moravec." 

"Nejpozoruhodnější jsou ovšem věty, v nichž se prezident svěřuje, že v České republice nechce islám a souzní s protiislámskými aktivitami kontroverzního Martina Konvičky. Přitom uznávaná Organizace islámské spolupráce v těchto dnech připomněla, že Zeman v minulosti srovnával muslimy a antisemitismus a rasismus nacistů a dodala, že „generální tajemník organizace prohlásil, že takovéto výroky ukazují nejen na nedostatek znalostí a špatné pochopení islámu ze strany prezidenta Zemana, ale pomíjejí také historický fakt, že antisemitismus a nacismus byly veskrze evropským fenoménem"," uvedl Jelínek.

Zeman by se podle něj rád zapsal do dějin. "Jak, to už je vedlejší. Schválně si počkejme, co zanedlouho ztropí na Valném shromáždění OSN. Zjevně se pečlivě připravuje a patrně pilně piluje angličtinu, aby v ní co nejúderněji vyzval k důkladné vojenské akci proti Islámskému státu. Dokud se Zeman prezentoval jen jako dravec popichující k válce, řada jeho sympatizantů obracela oči v sloup. Teď ale svoji posedlost provazuje s obavami před šířením islámu v České republice, které sdílí značná část občanů," varuje politolog.

Navíc se domnívá, žw prezident místo toho, aby veřejnost uklidňoval, ji straší. "Má tendenci poštvávat chudé a bídné na ještě chudší a bídnější. Zastane se po panu Konvičkovi i názorů legálně působící Dělnické strany sociální spravedlnosti? V polarizování společnosti a upoutávání pozornosti na svoji osobu nemá Zeman konkurenci. Nezastaví se ani před legitimizováním nahnědlých mýtů. Zatímco před pětadvaceti lety tu a tam provokoval svým vybroušeným humanismem, v současnosti podkuřuje animálním pudům," dodal.

Témata: Miloš Zeman
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vláda chce prodloužit nouzový stav o 30 dní. Přírůstek nakažených je stále…

02.12.2020 22:02 Aktualizováno Vláda požádá Poslaneckou sněmovnu o prodloužení nouzového stavu o 30 dní, řekl dnes premiér Andrej…

Novým předsedou Asociace krajů byl zvolen jihočeský hejtman Kuba

02.12.2020 21:02 Aktualizováno Předsedou Asociace krajů ČR zvolili dnes hejtmani jihočeského hejtmana Martina Kubu (ODS).…

Poslanci řeší rozpočet. Navrhli přesuny za téměř 280 miliard korun

02.12.2020 19:59 Poslanci ve dnešním druhém čtení návrhu státního rozpočtu na příští rok navrhli přesuny uvnitř…

Hejtman Schrek se pozastavuje nad efektem antigenních testů

02.12.2020 17:25 Hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek (ODS a STO) postrádá uspokojivou odpověď na otázku, jaký…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama