Okamura má problém. Prý na něj byla vypsána exekuce

Praha - Poslanec Tomio Okamura má pořádný problém a ostudu k tomu. Poslanec totiž ještě před pár dny dlužil desetitisíce a byla na něj proto vypsána exekuce.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Tomio Okamura
doporučujeme

Tomio Okamura je v poslední době vidět především díky tomu, že je hlasitým kritikem islámu a uprchlíků, kteří hledají lepší život v Evropě. Předtím se ovšem rád a často vyjadřoval k problematice zadlužení domácností a exekucím.

A teď měl nečekaně sám možnost zažít, jaké to je být "obětí" exekutorů. Okamura totiž na jaře prohrál soudní spor s organizací Transparency International (TI).

Okamura TI zažaloval v roce 2013 poté, co skončil jako poslední na žebříčku prezidentských kandidátů jako ten, kdo nejpodivněji financoval svou kampaň. Dokonce požadoval i úplné zrušení protikorupční organizace.

Jenže Okamurovy argumenty soudy smetly ze stolu a politik letos na jaře po dvou letech spor s Transparency International definitivně prohrál.

A kde se vzala ona zmiňovaná exekuce? Okamura spor prohrál, ale porážku moc sportovně nevzal - neuhradil totiž náklady na advokáty, což je v případě prohraného soudu povinnost.

A Transparency International došla trpělivost - Tomio Okamura tak měl od 15. července na krku exekuci na celkem 21 tisíc korun. Politik ovšem zodpovědnost hodil na své právní zástupce, on prý o ničem nevěděl.

"Není od věci zmínit, že se Okamura ve svých vyjádřeních hojně zabývá problematikou exekucí a vždy upozorňuje, že „dluhy se musí platit". Rádi bychom mu tímto jeho slova připomněli," píše TI v tiskové zprávě, kterou má redakce exkluzivně k dispozici.

Tomio Okamura ovšem tvrdí, že jde jen o nedorozumění. "Celou kauzu za mě vyřizoval pověřený advokát, který mi zapomněl dát vědět, že mám zaplatit. O všem jsem se dozvěděl v pátek a dnes dopoledne jsem se dozvěděl, že exekuce byla zastavena. Vše jsem uhradil," uvedl Okamura s tím, že příště si bude pečlivěji vybírat advokátní kancelář.

Zároveň zopakoval, že i přes prohraný soud má k Transparency International stále vážné výhrady. "Transparency International je prolhaná a zmanipulovaná organizace, která dohlíží na jiné, ale sama nepřiznává miliony, které získává z veřejných peněz, například od Úřadu vlády," tvrdí Okamura.

To ovšem Transparency International ústy svého šéfa Davida Ondráčky odmítá. "O tom, že pan Okamura dluh uhradil, jsem se dozvěděl až teď od vás," reagoval na politikova slova Ondráčka. Pro TI se ale podle něj na celé věci nic nemění.

Témata: Tomio Okamura | Exekuce
Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dělám vše pro odvolání Filipa z prestižní pozice ve Sněmovně, říká pro EZ…

29.05.2020 22:17 Aktualizováno ROZHOVOR - Zahájila kampaň za jeho odvolání. Pro šéfku TOP 09 Markétu Pekarovou Adamovou je…

NSS rozhodl ve prospěch Nečasové v případu darovací daně

29.05.2020 19:03 Nejvyšší správní soud (NSS) i potřetí rozhodl ve prospěch Jany Nečasové (Nagyové), manželky…

Babiš s Matovičem proberou plány EU na pomoc s koronakrizí

29.05.2020 19:00 Premiér Andrej Babiš (ANO) bude ve středu se svým novým slovenským protějškem Igorem Matovičem …

Exprezident Klaus kritizuje finanční krizový plán Evropské komise

29.05.2020 17:44 Bývalý prezident Václav Klaus a jeho institut vyzvali vládu, aby nedovolila přijetí plánu Evropské…

Související:

Právě se děje

Další zprávy