To je ale šaškárna. Vždyť vláda uprchlíky pouští na svobodu, zlobí se poslanec

Praha – Poslance a místopředsedu strany Úsvit – Národní koalice Karla Fiedlera pěkně naštvala zpráva, která mu přišla od ministerstva vnitra. Podle ní Česko jen za minulý týden propustilo 93 uprchlíků, které předtím policie zatkla.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Volební sjezd hnutí Úsvit - Národní demokracie (Praha, 8.8.2015)
doporučujeme

Fiedlerovi se nelíbí, že vláda, vnitro i média občany pravidelně informují, kolik migrantů zadrželi, neříkají ale už, kolik z nich nakonec jen tak propustí. Lidé už si podle něj zvykli, že uprchlíků cestujících přes Česko přibývá a že stejně tak přibývá i počet zadržených. Vnitro tím vytváří dojem, jak jsou účinná přijatá opatření.

„Celá věc má však jedno pořádné ouvej! A tím je totiž Dublinská konvence, kterou jsme se jako členský stát EU zavázali respektovat. Pokud totiž ty údajné uprchlíky, které jsme u nás zadrželi, nepřijme od nás zpět země, ve které vstoupili na půdu EU ve lhůtě šesti týdnů, jsme POVINNI JE PROPUSTIT! A o tom naše vláda a mainstreamová média mlčí," zlobí se politik na Facebooku.

Minulý týden pak Fiedler dostal na toto téma zprávu od ministerstva vnitra. „Mám ji ve své kanceláři v Praze, takže z ní nemohu uvést všechny údaje, např. o počtu zadržených za týden - to číslo si nepamatuji. Pamatuji si však číslo 93 z této zprávy - to je počet běženců, které jsme také za týden propustili," uvedl poslanec strany Úsvit.

Většina z nich podle něj přichází přes Maďarsko, které je uprchlíky zavalené a nestíhá agendu, proto uprchlíky zpět nepřijímá. „Je jedno, jestli je Maďarsko chce nebo nechce přijmout. Tak dochází velmi často a rychle k naplnění 42 denní lhůty dle Dublinského konventu a my jsme povinni u nás zadržené migranty po těchto 42 dnech pustit k volnému pohybu před bránu uprchlického tábora po našem území," vysvětluje, jak to chodí v praxi, poslanec.

Právě to jsou ale informace, kterými se podle něj vláda nechlubí. „Připadá vám to jako pěkná šaškárna, nejdřív stavět, jako ve Vyšních Lhotách, uvnitř tábora druhý čtyřmetrový plot, zvyšovat ostrahu (mimochodem o doplnění kamerového systému už se nějak přestalo mluvit), a pak po šesti týdnech před ten plot z ostnatého a žiletkového drátu ty zadržované migranty postavit, pustit je a nechat je volně kamkoliv jít? No mě to jako pěkná šaškárna rozhodně připadá," rozjel se Fiedler.

Vláda prý už prý věděla, že to tak bude, když organizovala besedy ve Vyšních Lhotách o tom, jak jsou připravena bezpečnostní opatření. Občany prý jen „chlácholili", ale už jim neřekli, že běžence po pár týdnech pustí na svobodu. Vláda podle něj tímto způsobem podvádí české občany.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tomáš Klus překvapil: Tohle ve světě nemá obdoby. Jsem pyšný na naši…

16.10.2019 23:40 Aktualizováno Českou republiku navštívil předseda tibetské exilové vlády Lozanga Sanggjäa. V sídle Senátu se…

Babiš si dupl, chce nové jaderné bloky. Česko se může dostat do křížku s EU

16.10.2019 19:16 Aktualizováno Česko musí prosadit stavbu nových jaderných bloků, i kdyby kvůli tomu mělo porušit evropské právo.…

Miloš Zeman musí do nemocnice, bude hospitalizován několik dní

16.10.2019 17:06 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek odpoledne nastoupí na až čtyři dny do nemocnice. Půjde o…

Chováte psy? Pravidla se mají znovu zpřísnit, novela prošla Sněmovnou

16.10.2019 16:12 Aktualizováno Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama