Kvóty jsou žertem. Klaus spustil vlastní petici proti migrantům

Praha - Český exprezident Václav Klaus inicioval novou petici proti imigraci, představil ji dnes na briefingu na výstavišti v Lysé nad Labem. Dle Klause je nepřijatelné, aby pod hlavičkou EU, ale pod tlakem převážně Německa a Francie byla porušována pravidla schengenského prostoru a aby těm zemím, které se je snaží dodržovat, bylo vyhrožováno sankcemi.

Václav Klaus, exprezident ČR
doporučujeme

"Nejsme lhostejní k utrpení obětí válek a dalších katastrof současného světa, ale odmítáme manipulaci veřejným míněním založenou na zneužívání přirozených pocitů solidarity s migranty. Odmítáme převádět dnešní migrační problém na debatu o dostatečně vstřícném či nevstřícném přístupu Evropanů k jiným kulturám, náboženstvím, rasám a etnikům. Vidíme nepopiratelná rizika a hrozby plynoucí z umělého mixování nesourodých národů, kultur a náboženství," stojí v petici (zde).

Pražský summit visegrádské skupiny důrazně odmítl chystaný návrh Evropské komise na přerozdělení dalších 120.000 uprchlíků v rámci EU. Klaus, který kvóty pokládá za "žert", je přesto přesvědčen, že čeští politici zbytečně otálejí a nehájí bezpečnost občanů. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) sice podle něj svou rétoriku proti předchozím týdnům trochu posunul, přesto podle Klause problém podceňuje.

Psali jsme:  

Dle exprezidenta se česká vláda k dnešnímu nebezpečnému vývoji u nás i v celé Evropě staví váhavě a alibisticky. Dostatečně rozhodně nečelí narůstajícímu tlaku lídrů evropských velmocí, abychom – jako tolikrát v historii – obětovali své životní národní zájmy jejich politickým záměrům.

Petice žádá českou vládu, aby zabezpečila vnitřní bezpečnost a vnější nedotknutelnost hranic našeho státu všemi prostředky, které má k dispozici (včetně využití Policie a Armády ČR). Aby zajistila dodržování právního řádu naší země i přijatých mezinárodních závazků a nedopustila vznik chaosu.

Na úrovni EU nemají být dle petice přijaty žádné kvóty či podobná opatření, jimiž mají být migranti „přidělováni" jednotlivým zemím EU (i proti jejich vůli).

Petr Macinka z Institutu Václava Klause ČTK řekl, že podpisů pod peticí rychle přibývá. Během prvních dvou hodin po zveřejnění zprávy v médiích výzvu na internetu podle něj podpořilo přes 10.000 lidí. Akce se ale stala i terčem recesistů, kteří se podepisovali smyšlenými jmény nebo například jmény historických osobností. Ze stránek byl proto odstraněn seznam podporovatelů a bylo tam umístěno jen počítadlo. Kolem 14:30 ukazovalo přes 14.000 podpisů. Macinka tvrdí, že po stažení seznamu se mezi podporovateli už smyšlená jména neobjevovala. "Seznam budeme postupně zveřejňovat," dodal.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Volby v karanténě: Z auta, u výjezdních komisí a ve zvláštních okrscích.…

05.08.2020 11:14 Parlamentní strany se dnes shodly s ministerstvem vnitra na třech variantách hlasování z karantény …

Šéf Senátu Vystrčil nepoletí na Tchaj-wan vládním letounem

04.08.2020 19:37 Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) nepoletí na Tchaj-wan vládním letounem, ale strojem…

ODS nabízí Babišovi pomoc se zrušením superhrubé mzdy, TOP 09 upozornila…

04.08.2020 17:13 Aktualizováno Zrušením superhrubé mzdy a zavedením patnáctiprocentní daně z příjmů by rozpočet podle výpočtů ODS…

Babiš má nadále rozhodující vliv na Agrofert, píše nejvyšší žalobce

04.08.2020 13:50 Aktualizováno Nejvyšší státní zastupitelství (NSZ) konstatovalo, že premiér Andrej Babiš (ANO) má nadále…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama