Kvóty jsou žertem. Klaus spustil vlastní petici proti migrantům

Praha - Český exprezident Václav Klaus inicioval novou petici proti imigraci, představil ji dnes na briefingu na výstavišti v Lysé nad Labem. Dle Klause je nepřijatelné, aby pod hlavičkou EU, ale pod tlakem převážně Německa a Francie byla porušována pravidla schengenského prostoru a aby těm zemím, které se je snaží dodržovat, bylo vyhrožováno sankcemi.

Přidejte svůj názor 87 komentářů

Václav Klaus, exprezident ČR
doporučujeme

"Nejsme lhostejní k utrpení obětí válek a dalších katastrof současného světa, ale odmítáme manipulaci veřejným míněním založenou na zneužívání přirozených pocitů solidarity s migranty. Odmítáme převádět dnešní migrační problém na debatu o dostatečně vstřícném či nevstřícném přístupu Evropanů k jiným kulturám, náboženstvím, rasám a etnikům. Vidíme nepopiratelná rizika a hrozby plynoucí z umělého mixování nesourodých národů, kultur a náboženství," stojí v petici (zde).

Pražský summit visegrádské skupiny důrazně odmítl chystaný návrh Evropské komise na přerozdělení dalších 120.000 uprchlíků v rámci EU. Klaus, který kvóty pokládá za "žert", je přesto přesvědčen, že čeští politici zbytečně otálejí a nehájí bezpečnost občanů. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) sice podle něj svou rétoriku proti předchozím týdnům trochu posunul, přesto podle Klause problém podceňuje.

Psali jsme:  

Dle exprezidenta se česká vláda k dnešnímu nebezpečnému vývoji u nás i v celé Evropě staví váhavě a alibisticky. Dostatečně rozhodně nečelí narůstajícímu tlaku lídrů evropských velmocí, abychom – jako tolikrát v historii – obětovali své životní národní zájmy jejich politickým záměrům.

Petice žádá českou vládu, aby zabezpečila vnitřní bezpečnost a vnější nedotknutelnost hranic našeho státu všemi prostředky, které má k dispozici (včetně využití Policie a Armády ČR). Aby zajistila dodržování právního řádu naší země i přijatých mezinárodních závazků a nedopustila vznik chaosu.

Na úrovni EU nemají být dle petice přijaty žádné kvóty či podobná opatření, jimiž mají být migranti „přidělováni" jednotlivým zemím EU (i proti jejich vůli).

Petr Macinka z Institutu Václava Klause ČTK řekl, že podpisů pod peticí rychle přibývá. Během prvních dvou hodin po zveřejnění zprávy v médiích výzvu na internetu podle něj podpořilo přes 10.000 lidí. Akce se ale stala i terčem recesistů, kteří se podepisovali smyšlenými jmény nebo například jmény historických osobností. Ze stránek byl proto odstraněn seznam podporovatelů a bylo tam umístěno jen počítadlo. Kolem 14:30 ukazovalo přes 14.000 podpisů. Macinka tvrdí, že po stažení seznamu se mezi podporovateli už smyšlená jména neobjevovala. "Seznam budeme postupně zveřejňovat," dodal.

Loading...
Vstupte do diskuze (87)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ovčáček se obořil na Hřiba. Ten se mu vysmál

19.07.2019 17:04 Aktualizováno Pražský primátor Zdeněk Hřib se stal terčem útoků ze strany mluvčího prezidenta Miloše Zemana,…

Kraje budou mít miliardu na sociální služby 29. července, chybí ještě…

19.07.2019 14:38 Schválenou miliardu korun na dofinancování sociálních služeb budou mít kraje na svých účtech 29.…

Odpověď na audit o Babišovi? Česko chce víc času, žádá Brusel o…

19.07.2019 12:36 Aktualizováno Ministerstvo pro místní rozvoj požádá Evropskou komisi, aby prodloužila třicetidenní lhůtu na…

Praha si nebezpečně zahrává? V zahraničí se píše o nepříjemném dění v Česku

19.07.2019 09:01 Server Politico se zaměřil na situaci kolem pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti). „Postoj…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama