Uprchlíky vozí americké lodě, a o tomhle se vůbec nemluví, burcuje komunista

Praha - Komunistický europoslanec Miloslav Ransdorf upozorňuje na závažné problémy uprchlické krize, o kterých se příliš nehovoří. Podotýká například, že uprchlíky vozí do Evropy i americké lodě.

Miloslav Ransdorf /KSČM/
doporučujeme

Europoslanec na svém webu upozornil, že v době, kdy byl svět bipolární, síly vyrovnané a na jedné misce vah stál Sovětský svaz se socialistickým blokem, nebyla uprchlická krize dnešního rozměru myslitelná. "Mimo jiné i proto, že v zemích jako je Sýrie nebo Libye probíhaly za tehdejších vládnoucích režimů pozitivní změny. Jenže s rozpadem socialistických zemí vzala rovnováha za své a Spojeným státům se zalíbila pozice nezpochybnitelného suveréna na světovém politickém hřišti," dodal.

Hlavním exportním artiklem USA se ale podle něj stal chaos s cílem zajistit pokračování americké vedoucí role ve světě. A protože je Evropská unie hlavním konkurentem, byly prý použity nové metody k jejímu oslabení, což začalo už TTIP.

"Pokračováním je uprchlická krize. Jejím prvním krokem byla destabilizace celého Blízkého Východu, k níž Američanům snaživě pomáhali britští a francouzští politici. Teď probíhají následné fáze. Jeden německý poslanec zjistil, že v Sýrii se „čistí" vězení a propuštěné kriminální živly jsou za úplatu expedovány do Evropy. Příležitosti se chopil také organizovaný zločin v podobě gangů, čítajících tisícovky lidí. Italský premiér Matteo Renzi proti nim chce zasáhnout, ale obávám se, že moc šancí nemá. Islamisté posílají do Evropy pod rouškou uprchlické krize své agenty. Odhadem jich tu může být asi čtyři tisíce," píše na svém webu.

Uprchlíky podle Ransdorfa vozí do Evropy i americké lodě. "Jak by asi zareagovali Američané, vyzývající Evropu k velkorysosti a solidaritě, kdyby jim evropské lodě začaly vozit na jejich území mexické uprchlíky? Američané své hranice s Mexikem hlídají tvrdě a nesmlouvavě. Strážci mají k dispozici veškerou monitorovací techniku, nejmodernější kamerové a elektronické systémy, letadla, vrtulníky. Pětimetrová zeď se rozprostírá v délce 3 169 kilometrů. Nekompromisně se střílí po každém narušiteli a oběti nikdo nepočítá. O tom se ovšem nepíše," upozorňuje.

Nepíše se podle něj ani o tom, že při pochodech ze subsaharské Afriky zemře mnohem víc lidí než ve vlnách Středozemního moře. "Proč se víc nemluví a nepíše o tom, že bohaté muslimské země jako je Saúdská Arábie, Qatar nebo Spojené arabské emiráty, nepřijaly ani jednoho (!) uprchlíka? Proč se nepíše o tom, že si Polsko vyjednalo výjimku, že bude v případě potřeby brát přednostně uprchlíky z Ukrajiny?" ptá se.

Do EU se dostalo více než 300 000 uprchlíků lidí a odhaduje se, že do konce roku jich bude 700 000 až 800 000. Invaze uprchlíků může podle europoslancce rozbít evropské národní státy, zničit naši kulturu i systém hodnot. "A samozřejmě zlikvidovat také sociální stát. Právě proto jsou určití byrokrati v Bruselu vůči uprchlíkům tak vstřícní. Ekonomický přínos uprchlíci znamenat nemohou, právě naopak. V drtivé většině je jejich vzdělání mizivé a jejich pracovní návyky a schopnosti nevyhovují evropským nárokům," podotkl.

"Do Evropy se z nízkonákladových zemí už několik let přesouvá zpět zpracovatelský průmysl. Důvodem je vysoká kvalifikace pracovní síly i infrastruktura. Uprchlická vlna by ale tuto šanci pro Evropu zničila. I o to jde. Přemýšlejme o tom," uzavřel Ransdorf.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš označil nového předsedu CDU Lascheta za zkušeného politika

16.01.2021 21:26 Německá vládní Křesťanskodemokratická unie (CDU) si podle premiéra a šéfa ANO Andreje Babiše…

Minář: Náš závazek trvá, o účasti na jiné kandidátce neuvažuji

16.01.2021 18:18 Hnutí Lidé PRO bývalého předsedy spolku Milion chvilek Mikuláše Mináře nadále trvá na závazku…

Palachův příběh je stále silný a bolavý. Jeho čin ale pomohl k pádu…

16.01.2021 15:29 Jeho jméno je velmi spjaté s Městskou částí Praha 2. Student Filozofické fakulty Univerzity Karlovy…

Sněmovnu čeká jednání o kurzarbeitu, podle plánu má být od března

16.01.2021 14:31 Sněmovna by mohla v příštím týdnu jednat o připravovaném kurzarbeitu. Novela o zaměstnanosti s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama