Naprostý skandál, volá europoslanec. To bylo řečí kvůli Rusku a Číně a podívejte se teď

Praha – Už v září byla zveřejněna informace o tom, že Saúdská Arábie povede Radu pro lidská práva OSN, což vyvolalo v některých zemích pohoršení, někde se dokonce mluvilo o skandálu. V tomto smyslu hovoří i český europoslanec za KSČM Miloslav Ransdorf.

Přidejte svůj názor 141 komentářů

Miloslav Ransdorf /KSČM/
doporučujeme

„Tak jsme se dozvěděli, paní Műllerová, že Saúdská Arábie bude předsedat Radě pro lidská práva OSN. Ausgerechnet Saúdská Arábie, která porušuje lidská práva jak na běžícím pásu, ať se jedná o ženy, menšiny či lidi jiného náboženství, kde jsou běžné tresty jako bičování a sekání rukou, kde se nešetří popravami. To nevymyslíš," okomentoval na svých stránkách tento fakt europoslanec.

Saudskou Arábii označuje za spojence USA, který se dlouhodobě snaží „o svržení syrské legitimní vlády a finančně podporuje tamější protivládní teroristy". „Na půdě OSN vyhrožovala Sýrii vojenským zákrokem, pokud prezident Bášár Al- Asad neodstoupí. Jako by nebylo dost toho, že 4 miliony lidí skončily v zahraničí," pokračuje v kritice Saúdské Arábie Ransdorf.

Vzpomíná také na doby, kdy byl v době konfliktu v Čečensku na ruském generálním štábu. „Dozvěděl jsem se, že čečenská armáda má 26 tisíc mužů a 40 tisíc rezervistů. Užasle jsem se zeptal, kdo to financuje. V odpovědi zazněly názvy několika ropných států Arabského poloostrova a v první řadě jméno Saúdská Arábie. Vzpomněl jsem si na to, když nedávno saúdští náboženští vůdci vyhlásili Rusku džihád, prý kvůli ruské angažovanosti v Sýrii," tvrdí komunista.

Do toho všeho podle něj přichází další zajímavá informace. „Ukázalo se, že v Srbsku takzvaní uprchlíci vybírají ve velkém peníze na pobočkách Western Union a že tyto finanční prostředky mají svůj původ v Saúdské Arábii. Projevuje se, že uprchlická krize je opravdu řízený proces a že trasy jsou dané a koordinované," píše Ransdorf odkazující na amerického analytika Tonyho Cartalucciho, který prý dokázal, že celý proces řídí turecké a americké služby.

Američané se podle něj angažují proto, že je jejich cílem udržet si dominanci. „A proč Turci? Nejde jen o Erdoganův sen o obnově osmanského impéria. V chaotizovaném prostředí zaujme silné a stabilní Turecko pozici regionálního lídra a bude mít sílu znemožnit stabilizaci Balkánu pod patronací EU. Jenže Erdoganovi i Saúdům zkřížil plány Putin svým vstupem na syrskou půdu. Američanům, kteří chtěli s pomocí islamistů a džihádistů svrhnout Bášára Al- Asada, také," škodolibě poukazuje europoslanec.

„My se zatím můžeme kochat saúdskoarabskými lekcemi z oblasti lidských práv. To bylo řečí, když do Rady pro lidská práva OSN byly přijaty Rusko a Čína! A nyní??" rýpnul si na závěr.

Loading...
Vstupte do diskuze (141)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nehoráznost, likvidace důchodců, to je sprosté. Prezidentský kandidát se…

16.09.2019 22:24 Aktualizováno Petr Hannig nechápe, proč se žádná z parlamentních stran, která se obrací před volbami k voličům…

Prezident Václav Klaus ml.? Kontroverzní poslanec promluvil o tom, co…

16.09.2019 22:23 Aktualizováno Václav Klaus mladší má velké politické ambice. Netají se tím, že by se rád stal premiérem a dokonce…

Valorizace důchodů o 900 korun? Seniorům stejně v kapse moc nezůstane,…

16.09.2019 22:21 Aktualizováno Důchodci od roku 2020 dostanou k důchodu průměrně 900 korun navíc. Tím by ale zvyšování důchodů…

Wagnerová vystoupila v ČT. Vyzvala lidi, aby vyšli do ulic

16.09.2019 22:21 Aktualizováno Okolnostmi zastavení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo se zabýval nedělní pořad ČT Otázky…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama