Vláda prý škodí lidem. Tady jsou důkazy

Praha - Předseda ODS Petr Fiala dnes varoval před negativními kroky vlády, které omezují svobodu, zlikvidují mnoho živnostníků a zadluží naši zemi. Občanští demokraté tak představili druhou část své podzimní kampaně. Již minulý týden odhalili sérii návrhů pro všechny, kteří se nebojí jít vlastní cestou. Vláda ale aktivním a pracovitým lidem vzkazuje „Zabal to“. Proto občanští demokraté na webových stránkách www.zabalteto.cz ukazují, jak vláda konkrétně škodí lidem a hlavně předkládají vlastní řešení.

Přidejte svůj názor 15 komentářů

Andrej Babiš /ANO/, ministr financí v pořadu Máte slovo

„Zavedení elektronické evidence tržeb zvýší náklady podnikatelům a živnostníkům. Pro ty malé mohou být dodatečné náklady až likvidační. Zavedení 3. sazby DPH se zcela minulo účinkem. Nepřispělo ke snížení cen, jen zkomplikovalo daňový systém. Omezení výdajových paušálů zbytečně zvýšilo nároky na administrativu. Vláda útočí na podnikavé lidi, kde jen může. Ztěžuje podnikání a zpomaluje tak momentální příznivý ekonomický růst," vyjmenovává jen některé negativní kroky vlády Petr Fiala.

Občanští demokraté tvrdí, že levicová vláda škodí všem občanům, nejen živnostníkům. Stále totiž přichází s novými nápady, jak omezit svobodu lidí. „Často je to úplně absurdní. Například, když vláda zakázala lidem pokácet strom na vlastní zahradě. Nyní chce levice lidem poroučet, kdy si mohou jít do obchodu nakoupit, když navrhuje omezení prodejní doby," varuje Petr Fiala.

Snad ještě závažnější je pro ODS svévole, se kterou jednají někteří členové vlády: „V polistopadových dějinách nepamatujeme větší střet zájmů, než v jakém se momentálně nachází ministr Andrej Babiš. Důkazem je i fakt, že ministerstvo financí udělilo v roce 2014 slevu na dani pro firmy ze skupiny Agrofert ve výši 1,5 miliardy korun. Babišův Agrofert loni dostal dotace v hodnotě přes 1 miliardu korun," komentuje předseda ODS.

ODS v neposlední řadě kritizuje, že vládě chybí vize budoucnosti: „Vláda nemá žádný rozumný plán na řešení migrační krize a nehájí zájmy České republiky. Levice populisticky zrušila zdravotnické poplatky. Někteří si ale chodí k lékaři jenom popovídat a ti, kteří péči skutečně potřebují, musí v ordinaci dlouho čekat. Jak zajistit do budoucna důchody nám vláda tají, ale druhý pilíř důchodového spoření bez náhrady zrušila. Vláda rozhazuje, kde může. Například počet státních zaměstnanců plánuje navýšit o více než 12 000. Kvůli tomu se zvýší výdaje rozpočtu na mzdy příští rok o dalších 10 miliard," uzavírá Petr Fiala.

Témata: ODS | Andrej Babiš
Vstupte do diskuze (15)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman se naváží do Senátu: Odmítnutím Gerlocha uškodil Ústavnímu soudu

21.03.2019 16:35 Středeční rozhodnutí Senátu odmítnout nominaci Aleše Gerlocha na ústavního soudce podle prezidenta…

Zeman si přisadil: Existují důkazy o ekonomické výměně mezi Tureckem a IS

21.03.2019 16:31 Prezident Miloš Zeman dnes řekl, že z minulosti existují důkazy o ekonomické výměně mezi Tureckem a…

Maláčová zakázala podřízeným poskytovat informace. Jako carevna, rýpla si…

21.03.2019 16:17 Aktualizováno Poslanci sněmovního sociálního výboru kritizovali dnes ministryni práce Janu Maláčovou (ČSSD) za…

Babišův střet zájmů? Kraj zrušil rozhodnutí Černošic, věc se musí znovu…

21.03.2019 16:05 Aktualizováno Středočeský krajský úřad zrušil rozhodnutí černošické radnice v kauze podezření ze střetu zájmů…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama