OSN nás buzeruje a pranýřuje, ať se podívá na sebe. Toto jsem viděl v Bělé, rozjel se politik

Praha – České politiky pobouřila zpráva o tom, že vysoký komisař OSN pro lidská práva Zajd Raad Husajn kritizuje Česko za zacházení s uprchlíky. Úřady prý systematicky porušují jejich práva, naznačil dokonce, že je to jakýsi plán vlády, aby odradila další migranty od cesty do Česka. S tím zásadně nesouhlasí poslanec strany Úsvit - Národní koalice Karel Fiedler.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Volební sjezd hnutí Úsvit - Národní demokracie (Praha, 8.8.2015)
doporučujeme

Podle politika je třeba si nejprve ujasnit pojmy. „Jsem přesvědčen o tom, že uprchlíků máme u nás minimum, ne-li žádné. Uprchlíci před válkou by asi zůstali v jedné z prvních zemí bez válečného konfliktu na jejich trase. A takových měli po jejich trase již nespočet. Tito však evidentně putují za tím nejlepším, co Evropa nabízí. Nejsou to uprchlíci, ale ekonomičtí migranti. A navíc sami sebe, případně své rodiny, ohrožují tím, že se vydávají na absolutně nezajištěnou, ne nezbytnou, cestu Evropou, uvedl pro server EuroZprávy.cz Fiedler.

Sám se nedávno povídal do jednoho z detenčních center, své tvrzení opírá i o to, co v zařízení viděl a slyšel. „Uvedu jeden příklad takového domnělého 'uprchlíka'. Minulý týden jsem s delegací Petičního výboru Poslanecké Sněmovny, jehož jsem členem, navštívil tzv. detenční tábor v Bělé – Jezové," vyprávěl nám poslanec.

„Jeden ze zadržovaných cizinců, se kterým jsem tam hovořil, byl student, který v Rumunsku v Bukurešti dokončil jeho studia a měl se vrátit do své vlasti. Pobýval tedy v naprosto bezpečné zemi, navíc dnes již členské zemi EU - v Rumunsku. Vydal se však na riskantní cestu Evropou s cílem dostat se do Německa. Není to jistě typický příklad. Jen však dokazuje, že mnoho z tzv. uprchlíků pouze využilo situace. Pokud nelegálně překračují hranice naší země - porušují naše zákony. Zvláštní je, kolik z nich nemá u sebe doklady," vysvětluje Fiedler.

Kritiku ze strany vysokého komisaře OSN proto ostře odsoudil. „OSN se probudila ze sladkého nicnedělání a její vysoký komisař z hlubokého spánku? Jak dlouho již trvá konflikt v Sýrii? Čtyři roky nebo pět let? Jaké kroky dosud podnikla v této věci, v tamní oblasti, OSN? Já bych řekl, že vysoký komisař OSN dění v Sýrii dosud spíše vysoce přehlížel. OSN by místo plané kritiky nás měla spíše pranýřovat ty, co válku v Sýrii, vznik Islámského státu a následný exodus lidí z oblasti způsobili. To by se však OSN místo naší buzerace musela pustit do mocných světa," rázně pro EuroZprávy.cz dodal Fiedler.

Loading...
Vstupte do diskuze (8)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česká reakce na Turecko: Porušilo mezinárodní právo

15.10.2019 22:43 Sněmovna dnes odsoudila tureckou invazi do Sýrie jako porušení mezinárodního práva. Premiér Andrej…

Čekají ústavu zásadní změny? Valachová jednala se Zemanem

15.10.2019 18:50 Prezident Miloš Zeman podporuje rozšíření pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu, rozšíření délky…

Získá Tibet opět svobodu? Když to zvládli Češi, dokážeme to i my, řekl…

15.10.2019 17:32 Tibetský národ má podobně jako Češi a Slováci před 30 lety naději na pokojné znovuzískání svobody,…

Walesa pronesl v Praze zlověstný projev: Tradiční systém stran už nefunguje

15.10.2019 17:22 Stranický systém rozdělený na levici a pravici už nefunguje. Politici nedokážou rychle přinášet…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama