Pařížské útoky posílí Sobotku, tvrdí americký novinář

Praha – Dění v Paříži by mohlo posílit pozici českého premiéra Bohuslava Sobotky. To si alespoň myslí americký novinář a komentátor Erik Best. Obezřetnost, kterou projevoval v dřívějších výrocích, se mu teď podle něj může vyplatit.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Bohuslav Sobotka /ČSSD/
doporučujeme

Best ve svém pravidelném zpravodaji připomíná, že šéf českého kabinetu se v minulosti vyjadřoval velmi obezřetně. „Jsou to teprve dva měsíce, co premiér Bohuslav Sobotka prohlásil, že je velmi pravděpodobné, že Islámský stát a jeho různé odnože působí přímo v uprchlických táborech na Blízkém východě. České úřady nemají od zpravodajských služeb informace o tom, že by byl mezi uprchlíky zadrženými v Česku někdo napojen na Islámský stát, dodal," připomíná slova předsedy ČSSD Best.

I díky tomu teď může jen získat. „Sobotka teď může jít do televize, jako to udělal včera, a říkat, že zdrženlivá politika jeho vlády vůči nekontrolované migraci byla od počátku správná. Tato obezřetnost, která dráždila malou, ale hlasitou část české společnosti, se bude Sobotkovi i nadále vyplácet, až budou evropští lídři posilovat bezpečnostní opatření a dále omezovat osobní svobodu v reakci na bezpečnostní hrozbu, kterou sami pomáhali vytvořit," předpovídá další vývoj novinář.

Český premiér si tak podle něj zajistil dobou půdu pro další kroky. „Sobotka je v ideální pozici: on sám svobodu také rád oseká, ale bude z toho moci vinit nejen teroristy, nýbrž i své unijní protějšky," domnívá se Best.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babišovi se nelíbí, že vláda rozhoduje o platech starostů

21.11.2019 19:20 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) považuje za absurdní, že vláda rozhoduje o výši odměn starostů a dalších…

Studenti vyzvali premiéra Babiše, aby se jasně vyjádřil k situaci v…

21.11.2019 17:23 Studenti vysokých škol vyzvali v dopise premiéra Andreje Babiše (ANO), aby odsoudil reakci Číny na…

Pod petici lidovců za ústavní ochranu vody už se podepsaly tisíce lidí

21.11.2019 17:04 KDU-ČSL posbírala po celé republice už kolem 20.000 podpisů pod petici za ústavní ochranu vody a…

Z České televize přišlo důrazné prohlášení k 17. listopadu. Klaus mladší…

21.11.2019 15:19 Václav Klaus mladší je poslední dobou na českých sociálních sítí poměrně často zmiňovanou osobou,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama