Ransdorf byl zadržen ve Švýcarsku kvůli údajnému podvodu, imunita se na něj nevztahuje

Praha – Europoslanec KSČM Miloslav Ransdorf zmizel. Neozývá se kolegům a nedorazil do pražské kanceláře, jak měl v plánu. Podle serveru Respekt.cz byl zatčen ve Švýcarsku.

Miloslav Ransdorf /KSČM/, europoslanec
doporučujeme

Server píše, že byl český europoslanec zadržen v souvislosti s podvodem v jedné ze švýcarských bank. V té se skupina lidí s falešnými doklady pokusila vybrat větší finanční obnos. Co má s případem Ransdorf společného, zatím není jasné.

Server dennikn.sk uvedl, že se trojice Slováků ve čtvrtek pokusila vybrat 350 milionů eur (9,45 miliardy korun) z banky, kde je účet na jméno Ransdorf. Slováci jsou prý bílí koně.

"Policie zadržela čtyři muže, mezi nimi i toho, kterého jste jmenovali. Byli u nás na policii vyslechnuti a předáni státnímu zastupitelství v Curychu. Víc informací k případu nemůžu sdělit," řekl ČTK Cortesi. Ministerstvo zahraničí uvedlo, že ho švýcarská strana informovala o zadržení Ransdorfa a dalších tří osob při páchání finančního trestného činu.

Podle slovenského serveru do švýcarské banky vešla trojice Slováků spolu s Ransdorfem. Banka ale odmítla stamilionovou transakci provést, když na jednom z předložených dokumentů neodpovídalo datum narození. Muži se pak prý začali chovat agresivně a zasáhla policie. Až posléze se začal vyšetřovat původ peněz.

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) dnes novinářům řekl, že v případu jde s největší pravděpodobností o pokus o finanční podvod. Mluvčí českého policejního prezidia Jana Macalíková ČTK sdělila, že policie se švýcarskou stranou spolupracuje kvůli pokusu o podvod, na kterém se údajně podílel český občan. Bližší informace k případu neměla.

"Bohužel zatím máme jen mediální informace a nevíme, co má pan Ransdorf s policejní akcí společného. Proto ani nemůžeme komentovat či to bez dalšího projednívat ve stranickém vedení," uvedl pro server EuroZprávy.cz Ransdorfův stranický kolega Jiří Dolejš. Dodal, že doufá, že brzy bližší informace sdělůí české úřady.

Ve Švýcarsku se na Miloslava Ransdorfa, který byl v zemi zadržen, nevztahuje imunita poslance Evropského parlamentu, sdělilo dnes ČTK ministerstvo zahraničí. I kdyby měl politik diplomatický pas, není to důvod, aby nebyl zadržován, uvedlo také ministerstvo. Ransdorfa zadržela švýcarská policie spolu se třemi dalšími osobami údajně při páchání finančního trestného činu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Havlíček dle opozice na part-time job nestačí. Za nehodami je nedostatek…

15.07.2020 12:09 Nehody na železnicích jsou podle místopředsedy sněmovního dopravního podvýboru Ondřeje Polanského …

Ústavní právo bránit se zbraní? Vláda nebyla jednotná. Vedla se bouřlivá…

15.07.2020 11:10 Vláda nebyla v pondělí jednotná při schválení senátního návrhu ústavního zákona, který do Listiny…

TOP 09 podporuje jádro, plán dostavby Dukovan nikoliv: Rusko a Čína jsou…

15.07.2020 10:59 Opoziční TOP 09 sice podporuje rozvoj jaderné energetiky, vládní plán dostavby Dukovan však nikoliv…

Petříček: EU by měla Číně říct, co považuje za problematické

15.07.2020 10:51 Je na čase, aby EU říkala Číně víc otevřeně, co považuje ze svého pohledu za problematické ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy