Některým médiím nelze věřit, lhostejnost vůči uprchlíkům, za krizi může Řecko a Itálie, účtuje Zdechovský

Praha - Podobně jako loňský rok se i ten letošní ponese ve znamení uprchlické krize. Příval migrantů do Evropy neustává a stále více politiků poukazuje na chyby Evropské unie či jednotlivých zemí. Na příčinu migrační krize poukázal pro EuroZprávy.cz i lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Tomáš Zdechovský /KDU-ČSL/
doporučujeme

Jednou z příčin současné uprchlické krize je podle něj nedostatečná ochrana hranic a naprostá lhostejnost Itálie a Řecka, které nechávaly běžence volně projít dále bez jakékoli registrace. Takový přístup považuje za naprosto nepřijatelný.

Podotkl také, že kvóty na přerozdělení uprchlíků nemají žádnou souvislost s německými incidenty. "Jinak pokud jde o můj postoj ke kvótám, tak byl a je stále stejný. Odmítám je jako nerozumné řešení, protože není možné nutit lidi k tomu, aby šli proti své vůli do jiné země. Jak se prozatím ukazuje, tak i realizace kvót není příliš úspěšná, protože podle posledních údajů bylo dosud přerozděleno jen 272 uprchlíků z celkového počtu 160 000," uvedl.

Nezvládnutí situace je podle něj především otázka pro německou policii a příslušné německé instituce, které by ze svého selhání měly vyvodit patřičné důsledky. "Selhání represivních složek a neschopnost zajistit vymahatelnost práva hrají spolu s politickou korektností do karet silám na pravém okraji politického spektra," dodal.

Integrace cizinců pocházejících z mimoevropského kulturního prostředí navíc prý byla bohužel ze strany evropských států dlouhodobě zanedbávána. "Už před kolínskými incidenty jsme mohli vidět, jaké jsou důsledky špatné integrace části cizinců. Je na jednotlivých státech, jakým způsobem se budou snažit své chyby z minulosti napravit," tvrdí europoslanec.

Podotkl také, že je nutné rozlišovat mezi legitimní kritikou nedostatečného začlenění cizinců a otevřenými projevy nenávisti. "Bohužel jsou zde takoví, kteří mezi tím nedělají rozdíl a bezmyšlenkovitě hází všechny do jednoho pytle s pravicovými extremisty. Sám považuji za nutnost otevřenou diskusi o problémech s integrací cizinců a zároveň vyvarovat se projevů nenávisti vůči lidem z odlišné kultury," varuje.

Poukázal i na problematiku sdělovacích prostředků, kterých je v Evropě bezpočet. "Výrazně se liší jak kvalitou, tak i důvěryhodností svého zpravodajství. Některým médiím lze věřit více, jiným zase méně," uvedl.

Závěrem varuje před teroristickými útoky, které mají takovou vlastnost, že lze jen stěží předpovědět místo, kde se odehrají. "Jakákoli předpověď teroristických útoků na nějakém konkrétním místě je tedy věštěním z křišťálové koule. Je především úkolem policie a tajných služeb, aby dokázaly teroristické skupiny včas infiltrovat, a umožnily tak útokům v co největší možné míře předcházet," uzavřel Zdechovský.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šašek Hašek, šašek Babiš. Kalousek se naštval kvůli zdanění restitucí,…

24.04.2019 22:58 Aktualizováno Poslanci definitivně přehlasovali Senát a rozhodli, že církve mají od příštího roku platit daň z…

loading...

Zastupitelé Prahy 4 svrhli vedení, novou starostkou je Michalcová

24.04.2019 22:56 Praha 4 má ode dneška nové vedení, opozice si s koalicí vyměnily role. Zastupitelé nakonec odvolali…

Komunisty jsme měli zakázat. Politici zuří kvůli restitucím, ozval se…

24.04.2019 18:45 Aktualizováno Opoziční politici i někteří senátoři se netají tím, že zdanění restitucí považují za zásadní chybu…

Babiš se sešel se šéfem slovinské Národní rady, jednali o migraci

24.04.2019 17:47 Premiér Andrej Babiš (ANO) a předseda slovinské Národní rady Alojz Kovšca dnes v Praze hovořili o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama