Některým médiím nelze věřit, lhostejnost vůči uprchlíkům, za krizi může Řecko a Itálie, účtuje Zdechovský

Praha - Podobně jako loňský rok se i ten letošní ponese ve znamení uprchlické krize. Příval migrantů do Evropy neustává a stále více politiků poukazuje na chyby Evropské unie či jednotlivých zemí. Na příčinu migrační krize poukázal pro EuroZprávy.cz i lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Tomáš Zdechovský /KDU-ČSL/

Jednou z příčin současné uprchlické krize je podle něj nedostatečná ochrana hranic a naprostá lhostejnost Itálie a Řecka, které nechávaly běžence volně projít dále bez jakékoli registrace. Takový přístup považuje za naprosto nepřijatelný.

Podotkl také, že kvóty na přerozdělení uprchlíků nemají žádnou souvislost s německými incidenty. "Jinak pokud jde o můj postoj ke kvótám, tak byl a je stále stejný. Odmítám je jako nerozumné řešení, protože není možné nutit lidi k tomu, aby šli proti své vůli do jiné země. Jak se prozatím ukazuje, tak i realizace kvót není příliš úspěšná, protože podle posledních údajů bylo dosud přerozděleno jen 272 uprchlíků z celkového počtu 160 000," uvedl.

Nezvládnutí situace je podle něj především otázka pro německou policii a příslušné německé instituce, které by ze svého selhání měly vyvodit patřičné důsledky. "Selhání represivních složek a neschopnost zajistit vymahatelnost práva hrají spolu s politickou korektností do karet silám na pravém okraji politického spektra," dodal.

Integrace cizinců pocházejících z mimoevropského kulturního prostředí navíc prý byla bohužel ze strany evropských států dlouhodobě zanedbávána. "Už před kolínskými incidenty jsme mohli vidět, jaké jsou důsledky špatné integrace části cizinců. Je na jednotlivých státech, jakým způsobem se budou snažit své chyby z minulosti napravit," tvrdí europoslanec.

Podotkl také, že je nutné rozlišovat mezi legitimní kritikou nedostatečného začlenění cizinců a otevřenými projevy nenávisti. "Bohužel jsou zde takoví, kteří mezi tím nedělají rozdíl a bezmyšlenkovitě hází všechny do jednoho pytle s pravicovými extremisty. Sám považuji za nutnost otevřenou diskusi o problémech s integrací cizinců a zároveň vyvarovat se projevů nenávisti vůči lidem z odlišné kultury," varuje.

Poukázal i na problematiku sdělovacích prostředků, kterých je v Evropě bezpočet. "Výrazně se liší jak kvalitou, tak i důvěryhodností svého zpravodajství. Některým médiím lze věřit více, jiným zase méně," uvedl.

Závěrem varuje před teroristickými útoky, které mají takovou vlastnost, že lze jen stěží předpovědět místo, kde se odehrají. "Jakákoli předpověď teroristických útoků na nějakém konkrétním místě je tedy věštěním z křišťálové koule. Je především úkolem policie a tajných služeb, aby dokázaly teroristické skupiny včas infiltrovat, a umožnily tak útokům v co největší možné míře předcházet," uzavřel Zdechovský.

Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dusno na Národní třídě: Lidé vypískali Hamáčka i Ťoka. "Hanba", křičeli na…

17.11.2018 09:10 Vyhrocená atmosféra dnes od rána provází pietní akty politiků u památníku 17. listopadu na Národní…

VIDEO: "Na co si to tady hraješ, ty estébáku?" Odpůrci si na Babiše…

17.11.2018 08:40 Premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš se dnes postaral o poprask, když krátce po půlnoci…

Babiš se bojí? Na Národní třídu přišel po půlnoci, lidé vyhodili kytici do…

17.11.2018 08:00 Premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš dnes krátce po půlnoci přinesl kytici k pamětní desce na…

Topolánek účtuje s Babišem: Sorry, ale jinak to nejde. Udělal ze svého…

16.11.2018 23:37 Aktualizováno Současné politické dění a dohady o demisi či svržení vlády premiéra Andreje Babiše velmi bedlivě…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama