Je pro muslimy zábava vraždit? David Rath prozradil, co se politici bojí přiznat

Praha - Strana zelených se podle exhejtmana a bývalého ministra zdravotnictví Davida Ratha bojí říci základní věci, stejně jako řada dalších politiků. A sice, že lidí je na planetě moc a za pár desítek let jich už bude extrémně moc.

Přidejte svůj názor 18 komentářů

Rath přišel k soudu (18.5.2015) bez advokátů a soudce chtěl vysvětlení.
doporučujeme

"Podmínkou k pohodovému životu jednotlivce, ale i společnosti je schopnost dlouhodobě žít v harmonii se svým okolím. Už J.J. Rousseau viděl cestu dalšího vývoje společnosti v návratu k přírodě, samozřejmě optikou tehdejších znalostí," napsal Rath na sociální síti a dodal, že člověk jako biologický druh je druhem mimořádně invazivním, mající zcela ojedinělou schopnost cílevědomě a vytrvale likvidovat vše okolo sebe s cílem dosáhnout pro sebe okamžitou výhodu, nebo dokonce jen zahnat nudu. Čím je lidská společnost vyspělejší a kultivovanější, tím víc se navíc podle něj snaží tuto invazivnost redukovat, regulovat a svázat ji řádem.

"S postupujícím věděním, které odhaluje úzkou provázanost života člověka s prostředím, ve kterém žije, tedy především co dýchá, co pije a jí, ale i tím čím je obklopen a jak to ovlivňuje jeho duši, se začaly organizovat a rozmáhat ekologická občanská hnutí, která se politicky definovala jako „Zelení". Aby političtí Zelení získali masivnější voličskou podporu, museli postupně začít hledat kompromisy mezi požadavkem na absolutně člověkem nedotknutou přírodou a každodenním cílem většiny lidí mít se stále lépe a hlavně víc a víc konzumovat. Kompromis se hledá těžko, zvlášť za situace, kdy Země začíná být neúnosně přelidněná a díky globálním všeobecným informacím chce skoro každý žít a hlavně konzumovat jako ti z „reklam"," podotkl Rath.

"Těžko se nakrmí tolik miliard lidí a obtížně je zabavíte bez toho, abyste je současně trochu přiotrávili různými chemikáliemi, které jim dřív nebo později způsobí vážné zdravotní obtíže. Zelení se bojí říci základní věc, stejně tak jako ostatní „korektní" politici. Tou je fakt, že lidí je na planetě moc a za pár desítek let jich už bude extrémně moc. Tak se operuje zcela zástupnými problémy, kterým je třeba oteplování planety a chce se snížit CO2, místo redukce porodnosti ve většině částí světa," pokračuje.

"K Zeleným tíhnou lidé, co mají rádi přírodu a preferují nekonzumní či méně konzumní způsob života, ale současně jsou postiženi větší či menší mírou naivity. Naivita má nejspíše původ v nevalných znalostech lidské historie a psychologie. Jak jinak si vysvětlit představu, že ty bující miliardy lidí na Zemi se jednoho dne chytnou za ruce a budou žít prostým, nekonzumním způsobem života. Tato naivita se u Zelených aktuálně projevuje v jejich postoji k invazi muslimů do Evropy. Evropa si klopotně začala uvědomovat důležitost vytrvalé snahy o zlepšování životního prostředí pro své obyvatele. Je v tom dost osamocená. Čína, Indie, Pákistán jsou ve vývojovém stádiu kořistění, nebo ignorace svého životního prostředí. Přitom jde o nejlidnatější země. V různých obměnách stejné najdeme v celé Africe, většině Jižní Ameriky, Malajsii, ale bohužel i USA dávají přednost „jiné" agendě, než snaze uvést do rovnováhy život lidí s jejich okolním prostředím," dodal.

"Zelení by měli začít pořádat poznávací zájezdy, aby zjistili, jaký má muslimská populace vztah k životnímu prostředí. Velmi poučné je seznámit se s přírodou a vztahem k přírodě v Izraeli a u všech jeho sousedů. S nadsázkou to připomíná srovnání Tolkienova Kraje s Mordorem. Přitom před zhruba 60 lety Izraelci „dostali do majetku" právě část stejného „Mordoru". Rozdíl je dramatický. Jasnější příklad rozdílnosti kultur asi neexistuje," tvrdí Rath.

"Je škoda, že jediná politická síla - Zelení, která by měla mít za svůj cíl hledat realistické recepty k harmonickému soužití lidí s přírodou a měla by svým každodenním snažením budovat ,,Kraje z Mordorů" tak své síly upíná zcela škodlivým směrem, tedy k agendě podpory imigrace do Evropy. Pokud chtějí pomáhat, ať organizují pro obyvatele muslimských zemí zábavné edukativní kurzy, aby i oni zvedli své zadky a začali své země zušlechťovat po vzoru Izraele. Mají v sousedství příklad, že to jde, jen chtít," píše politik.

"Zdá se však, že pro řadu muslimů je zábavnější vraždit sousedy, protože jsou to šiíté či sunnité, nebo Asadovci, nebo protiasadovci, Kurové či křesťané, nebo ďábelští nevěřící. Navíc se objevila mezi muslimskou mužskou mládeží nová zábava, jet na dobrodružný „trip" do Evropy, kde jim dají nějaký prachy a zažijí srandu při obtěžování holek a páchání různých lumpáren. Kdo by něco takového ve svých 18 letech nechtěl podniknout. Je smutné, že podporu tohoto vidí Zelení, ale i mnohé tzv. neziskovky a aktivisté jako aktuální smysl svého bytí," uzavřel Rath.

Loading...
Vstupte do diskuze (18)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Podřezat prezidenta jako svini"? ODS měla Langa za jeho výroky vyloučit,…

23.05.2019 21:59 Prezident Miloš Zeman kritizoval Občanskou demokratickou stranu za to, že ze svých řad nevyloučila…

Příjme Zeman Staňkovu demisi? Rozhodne se v úterý

23.05.2019 21:39 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman se o přijetí demise ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD) rozhodne až po…

Odklad e-neschopenky? Senát rozhodne v polovině června

23.05.2019 21:38 Odklad projektu elektronické neschopenky bude Senát schvalovat na schůzi, která začne 12. června.…

Marie Benešová navrhne zavedení funkčních období pro žalobce

23.05.2019 18:55 Ministerstvo spravedlnosti má v podstatě připraven návrh, který by zavedl funkční období vedoucích…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama