Sobotka jedná jako státník, jeho pozici ale oslabují neonacističtí hackeři i populisté na Hradě, varují mladí politici

Praha – Premiér Bohuslav Sobotka v Evropě prosazuje české zájmy a jedná jako státník. Tak hodnotí šéfa kabinetu po polovině funkčního období Idealisté.cz, skupina, která vznikla s mládežnické organizace sociální demokracie.

Přidejte svůj názor 20 komentářů

Bohuslav Sobotka /ČSSD/

„Bohuslav Sobotka je jako premiér v polovině volebního období. Po velmi složitém začátku se mu podařilo vytvořit stabilní a úspěšnou vládu, která dala zapomenout na pravicovou politiku snižování životní úrovně našich občanů a na neustále se opakující skandály vlády Miroslava Kalouska a Petra Nečase. Sobotkova vláda prosazuje opatření, která vychází z volebního programu ČSSD," hodnotí premiérovo vystupování v první polovině čtyřletého funkčního období Iidealisté.cz na sociálních sítích.

Souhlasí také se jeho postupem a chováním v rámci osmadvacítky. „Přesto, že se nacházíme ve velmi komplikované době, ve které je snadné slibovat tzv. jednoduchá řešení, zastává premiér odpovědný a profesionální přístup. Vláda na jedné straně neopomíjí bezpečnost, na druhé straně poskytuje pomoc. V Evropě prosazuje české zájmy, ale zároveň nedostává ČR do izolace," hodnotí jeho přístup k EU.

Sobotka podle nich v klíčových chvílích neselhává a vystupuje jako státník, který brání svobodu, demokracii a solidaritu. „To jsou hodnoty, které idealisté nikdy neopustí. Vyjadřujeme proto podporu předsedovi ČSSD a premiérovi ČR Bohuslavu Sobotkovi. Považujeme za zásadní, abychom se za něj postavili právě ve chvílích, kdy je jeho pozice oslabována jak útoky neonacistických hackerů, tak populistů sedících na Hradě nebo v podhradí," připomínají Idealisté.cz spory premiéra a prezidenta Miloše Zemana,

Vstupte do diskuze (20)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš na sjezdu zkritizoval své vlastní hnutí ANO

17.02.2019 11:46 Premiér a předseda ANO Andrej Babiš dnes v projevu na celostátním sněmu zkritizoval papalášství,…

ŽIVĚ: ANO povede do eurovoleb Charanzová

17.02.2019 10:30 Aktualizováno Lídrem hnutí ANO do voleb do Evropského parlamentu bude podle očekávání současná europoslankyně…

Vláda pod palbou: Dotační program k výstavbě bytů ni neřeší

17.02.2019 08:44 Vládní dotační program k výstavbě bytů a seznam několika opatření proti chudobě situaci lidí v…

Poslanci a senátoři projednají dvě dohody mezi EU se Singapurem

16.02.2019 19:22 Vláda předložila senátorům a poslancům k vyslovení souhlasu dvě dohody mezi EU, jejími členskými…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama