Do ČR se přijede rozloučit rakouský prezident, Zeman ho uvítá na nádraží u Lán

Praha - 12. dubna přijede na rozlučkovou návštěvu Česka rakouský prezident Heinz Fischer. Hlava ČR Miloš Zeman ho přivítá na stochovském nádraží u Lán. Připomene tak první zahraniční návštěvu po vzniku Československa, kterou byl právě příjezd rakouského prezidenta na stochovské nádraží v roce 1919.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Heinz Fischer, rakouský spolkový prezident
doporučujeme

Tehdy tam nejvyššího rakouského představitele přivítal první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk.

Pak bude následovat program na zámku v Lánech. Fischer tak bude po čínském prezidentovi Si Ťin-pchingovi druhým cizím státníkem, se kterým se Zeman v Lánech setká. "Připomínám, že jsou s panem prezidentem přátelé, to znamená, je to přátelská záležitost," řekl hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

Oba prezidenti by se spolu měli bavit o aktuálních otázkách, jako je migrační krize, řekl Ovčáček. "Ale samozřejmě je to i příležitost k přátelskému setkání. A mohu poukázat na jednu věc - když probíhala volební kampaň pro přímou prezidentskou volbu, tak se Heinz Fischer sešel s Milošem Zemanem. Bylo to určité vyjádření podpory," dodal.

O necelý týden dříve do Česka přijede černohorský prezident Filip Vujanović. S ním by měl Zeman podle Ovčáčka jednat především o snaze Černé Hory vstoupit do NATO. "Tato aktivita má jasnou podporu České republiky i pana prezidenta," poznamenal.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sněmovna bude burácet. Poslance zaměstná zvýšení daní i Česká televize

20.10.2019 12:16 Poslanci se začnou příští týden zabývat návrhem státního rozpočtu na příští rok. Předlohu přijde do…

28. říjen se blíží. Koho Zeman vyznamená? Babiš už seznam podepsal

20.10.2019 09:26 Bývalý prezident Václav Klaus, válečný veterán Emil Boček, srbský filmový režisér Emir Kusturica…

Miloš Zeman v nemocnici. Zabral půl patra a kuřárnu, mohou k němu jen…

20.10.2019 02:34 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman stráví víkend pod dohledem lékařů v Ústřední vojenské nemocnici v pražských…

"Nechceme tvrdý brexit na Halloween." České politiky znepokojuje porážka…

19.10.2019 21:50 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) lituje dnešního rozhodnutí britského parlamentu, který odsunul schválení…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama