Středočeskou ČSSD povede do voleb hejtman Petera. Koho nasadily další strany?

Praha - Členové středočeské ČSSD ve stranickém referendu rozhodli, že partaj povede do krajských voleb současný hejtman Miloš Petera. Volební jednička před čtyřmi roky Josef Řihák se bude ucházet o přízeň voličů z desátého místa.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Dvojkou na schválené kandidátce je Aneta Heřmanová, která pracuje jako hlavní sestra v kladenské nemocnici a v krajském zastupitelstvu už působí v tomto volebním období. Před čtyřmi roky byla na 15. místě kandidátky. Třetí je Peterův náměstek pro školství Milan Němec.

Čtvrtý je hejtmanův náměstek pro regionální rozvoj Karel Horčička a pátý někdejší náměstek pro zdravotnictví z éry exhejtmana Davida Ratha Zdeněk Seidl. Výrazně si pohoršila někdejší hejtmanka a nyní náměstkyně pro veřejné zakázky a investice Zuzana Moravčíková, která se nedostala ani do první dvacítky.

Středočeská ČSSD podle Petery zatím nejednala o případných změnách ve volební kampani v souvislosti s rozhodnutím soudu, podle nějž má strana zaplatit bývalému advokátovi Zdeňku Altnerovi zhruba 337 milionů korun za právní služby ve sporu o Lidový dům.

Kromě Petery jsou ve středních Čechách volebními lídry první místopředsedkyně Sněmovny a benešovská radní Jaroslava Jermanová (ANO), krajský radní pro kulturu Zdeněk Štefek (KSČM), který bude zároveň usilovat o zvolení do Senátu za Mělnicko, nebo krajský zastupitel za STAN a kolínský starosta Vít Rakušan.

ODS povede někdejší mluvčí Středočeského kraje a starosta Líbeznic u Prahy Martin Kupka, TOP 09 náměstek šéfa podolské porodnice Petr Tiso. V čele společné kandidátky KDU-ČSL, SNK-ED a zelených bude lidovec Josef Vacek, exnáměstek někdejšího hejtmana Petra Bendla (ODS).

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Foldyna si podal ČSSD. Začalo to pořádně lítat

24.08.2019 17:06 Aktualizováno Jaroslav Foldyna má uvnitř vládní ČSSD momentálně pověst rebela, který na rovinu říká názory lišící…

Česko pozmění taktiku boje proti terorismu, vnitro má nový akční plán

24.08.2019 15:39 Na koordinaci bezpečnostních složek, komunikaci státu s veřejností nebo monitoring a analýzu se…

Na to nemáte právo! Klaus ml. se naštval na Mináře a jeho spolek

24.08.2019 10:44 Aktualizováno Češi si ve středu 21. srpna připomínali události let 1968 a 1969. Oběti demonstrací z roku 1969 si…

Bitva o eurokomisaře vrcholí, tři země ještě své kandidáty neoznámily

24.08.2019 10:38 V pondělí vyprší neoficiální lhůta, kdy by členské státy Evropské unie měly oznámit jména svých…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama