Kurdské milice YPG otevřely kancelář v Praze, Česko je neuznává

Praha - Kurdské milice Lidové obranné jednotky (YPG), které v Sýrii bojují proti islamistům, dnes v Praze otevřely své evropské zastoupení. Česko neuznává tzv. "syrský Kurdistán" jako nezávislou či autonomní státní entitu, neuznává tedy ani jakoukoli její politickou reprezentaci. Na svém webu to dnes uvedlo MZV ČR.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Ministerstvo zahraničních věcí
doporučujeme

"Českou republiku jsme si nevybrali náhodou. Ve vaší historii vidíme paralely s naším vlastním bojem za demokracii, lidská práva a za svobodu. Ať už jde o boj za národní sebeurčení v rámci Rakouska-Uherska, události pražského jara nebo sametovou revoluci v roce 1989," uvedl Šeruan Hasan, předseda spolku YPG Evropa. Podle něj je boj YPG s mezinárodním terorismem plně v souladu se zájmy Česka a jeho spojenců.

Kurdské milice YPG jsou Západem i Ruskem považovány za zdatné účastníky bojů proti radikálům v Sýrii. Proti Islámskému státu a dalším radikálním islamistickým skupinám bojují v oblasti syrské Rodžavy. Se Sýrií sousedící Turecko ale řadí k teroristickým skupinám i YPG.

Kromě YPG budou mít své zastoupení v Praze rovněž kurdské bojovnice z Ženských obranných jednotek (YPJ). "Náš boj v Sýrii není jen bojem s islámským fundamentalismem, ale také bojem o rovnoprávnost mezi muži a ženami," uvedla polní velitelka Imán ad-Darvišová, která bude v České republice jednotky YPJ zastupovat.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko si připomíná rok 1969, Prahou prochází tisíce lidí

21.08.2019 22:45 Aktualizováno Na mnoha místech České republiky si dnes lidé připomněli okupaci Československa vojsky Varšavské…

Ministrem kultury by měl být Lubomír Zaorálek

21.08.2019 20:35 Do čela resortu kultury místo nováčka ve vysoké politice, kterým měl být prezidentem odmítnutý…

Zeman a Schillerová jednali o rozpočtu, prezidenta zaujal stravenkový…

21.08.2019 18:38 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) seznámila dnes prezidenta Miloše Zemana s vývojem…

Schodek rozpočtu by měl zůstat 40 miliard, soudí Babiš. KSČM cení zuby

21.08.2019 18:23 Aktualizováno Schodek státního rozpočtu na příští rok by měl podle premiéra Andreje Babiše (ANO) zůstat 40…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama