ČSSD si utáhne opasky: Kvůli Altnerovi bude šetřit na všech a na všem

Praha – Sociální demokracie bude muset šetřit ve všech oblastech, úspory se dotknou také třeba blížících se krajských a senátních voleb. Uvedl to místopředseda strany pro hospodaření Martin Starec. ČSSD musí podle čtvrtečního rozhodnutí pražského městského soudu vyplatit bývalému advokátu Zdeňku Altnerovi  337 milionů korun.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Martin Starec /ČSSD/
doporučujeme

Starec byl v závěru minulého týdne pověřen úkolem vypracovat alternativy řešení situace. Na jednotlivých variantách prý už pracuje. „Samozřejmě platí, že mám vypracovat plán, který zvýší příjmy a sníží náklady, pochopitelně," uvedl. Plán předloží podle svých slov nejen grémiu, ale i dalším stranickým orgánům.

Detaily jednotlivých variant však neprozradil. „Konkretizovat nebudu, já jenom říkám, že se to dotkne všeho a všech," uvedl. Jedno je ale zřejmě jasné - strana podle něj nebude prodávat nemovitosti. Jinak se ale šetření bude týkat všech položek, tak jak říká rozpočet. Dojít by mělo i na rozpočet na volby, který si strana stanovila na 100 milionů.

Kdy se grémium sejde, zatím není jasné. Záleží na tom, kdy se předsedy strany a vlády Bohuslav Sobotka vrátí z USA. První jednání by ale podle Starce mohla proběhnout už ve středu a v následujících dnech.

Altner vyhrál spor s ČSSD, kterou zastupoval ve sporu o sídlo strany, Lidový dům. Soudy pravomocně přiznaly, že mu sociální demokraté musí zaplatit částku přes 18,5 milionu korun, která vzrostla o dalších více než 318 milionů kvůli smluvní pokutě. Špičky ČSSD se shodly, že strana bude rozhodnutí respektovat a peníze zřejmě shánět prostřednictvím úvěru.

Loading...
Vstupte do diskuze (7)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dotace z ministerstva kultury? NKÚ odhalil alarmující skutečnosti, resort…

19.08.2019 09:58 Aktualizováno Ministerstvo kultury (MK) v letech 2016 až 2018 rozdělovalo peníze na kulturní aktivity složitě,…

21. srpna bude v Praze dusno. Pochod proti Zemanovi a Babišovi vyrazí do…

19.08.2019 09:14 Na současné politické problémy chce při pochodu k připomínce výročí událostí z 21. srpna 1969…

Ruský útok na Česko? Schází se Bezpečnostní rada státu

19.08.2019 05:32 Kvůli kybernetickému útoku proti ministerstvu zahraničí se dnes ráno sejde Bezpečnostní rada státu …

Česko napadly ruské tajné služby? Bezpečnostní rada svolala jednání

18.08.2019 14:22 Bezpečnostní rada státu (BRS) se v pondělí bude zabývat kybernetickým útokem proti ministerstvu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama