Lékař promluvil o zdravotním stavu prezidenta Zemana

Praha - Zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana je podle lékaře Martina Holcáta dobrý. Podle jeho vyjádření pro časopis Týden může prezident ze zdravotního hlediska znovu kandidovat.

Přidejte svůj názor 28 komentářů

Miloš Zeman, prezident ČR
doporučujeme

Martin Holcát z Fakultní nemocnice Motol, který je vedoucím lékařského konzilia prezidenta Miloše Zemana a který působil na podobné pozici i u předchozích prezidentů Havla a Klause, prohlásil, že ze zdravotního hlediska není důvod, aby prezident znovu nekandidoval na prezidenta.

"Podle řady signálů se domnívám, že pan prezident bude chtít kandidovat i pro další volební období," uvedl Holcát. Proto plánuje lékařské konzilium vydat v budoucnu zprávu o prezidentově zdravotním stavu, aby byly vyvráceny některé spekulace.

"Prezident je ve skvělé kondici," řekl Holcát. Dále uvádí, že zdravotní stav prezidenta samozřejmě odpovídá jeho vyššímu věku. Prezident trpí cukrovkou a kvůli neuropatii nervů dolních končetin používá hůlku.

Dementoval také spekulace o špatném stavu Zemanova duševního zdraví. "Mnozí mladí lidé myslí daleko pomaleji a s většími obtížemi než on."

Prezident již dříve přislíbil, že ke své prezidentské kandidatuře se vyjádří na jaře příštího roku.

Loading...
Vstupte do diskuze (28)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko si připomíná rok 1969, Prahou prochází tisíce lidí

21.08.2019 22:45 Aktualizováno Na mnoha místech České republiky si dnes lidé připomněli okupaci Československa vojsky Varšavské…

Ministrem kultury by měl být Lubomír Zaorálek

21.08.2019 20:35 Do čela resortu kultury místo nováčka ve vysoké politice, kterým měl být prezidentem odmítnutý…

Zeman a Schillerová jednali o rozpočtu, prezidenta zaujal stravenkový…

21.08.2019 18:38 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) seznámila dnes prezidenta Miloše Zemana s vývojem…

Schodek rozpočtu by měl zůstat 40 miliard, soudí Babiš. KSČM cení zuby

21.08.2019 18:23 Aktualizováno Schodek státního rozpočtu na příští rok by měl podle premiéra Andreje Babiše (ANO) zůstat 40…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama