ČSSD musí razantně šetřit: Při volební kampani vsadí na aktivitu kandidátů

Praha – Sociální demokraté si budou muset vzít úvěr, aby mohli zaplatit bývalému advokátovi Zdeňku Altnerovi 337 milionů korun. Aby ho následně splatila, bude muset podle místopředsedy Senátu Zdeňka Škromacha šetři na na provozu i kampani na podzimní krajské a senátní volby, ve které více využije aktivitu kandidátů a funkcionářů. 

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Zdeněk Škromach /ČSSD/
doporučujeme

ČSSD bude muset kvůli platbě Altnerovi za právní služby v případu Lidového domu šetřit. Před dnešním jednáním grémia strany, které hledalo alternativy řešení povinnosti uhradit Altnerovi 337 milionů korun, to uvedl Škromach.

Zdroj: YouTube

Místopředseda pro hospodaření Martin Starec měl před dnešním jednáním grémia připravit plány. „Uvidíme, co připravil, protože je to jeho oblast," uvedl Škromach. Strana plánovala vynaložit na kampaň asi 100 milionů korun, teď je ale jasné, že částka bude nižší. „Bude potřeba využít více aktivity členů a funkcionářů v rámci kampaně, uvedl s tím, že to nakonec může být pozitivní zpráva.

Za pravdu mu dává také předseda senátorského klubu Petr Vícha. „My si musíme samozřejmě vzít úvěr, abychom zaplatili tu pohledávku, pak musíme najít způsoby, jak šetřit, abychom úvěr mohli splácet," vysvětloval s tím, že na kampani se šetři dá. Sám například nepovažuje za nutné prezentovat se na billboardech, které podle něj nejsou příliš užitečné.

Vícha dodal, že návrh, který vzešel z ranního jednání grémia, bude večer navržen předsednictvu sociálních demokratů. Vícha považuje za jedno z řešení zvýšení členských příspěvků, i když podle něj nepřinese dost peněz. Podle Škromacha je to možné, ale asi to nebude populární. „Každý člen má možnost přispět až do 50 tisíc, k tomu mu nic nebrání, strana to nemusí nařizovat," řekl Škromach.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko si připomíná rok 1969, Prahou prochází tisíce lidí

21.08.2019 22:45 Aktualizováno Na mnoha místech České republiky si dnes lidé připomněli okupaci Československa vojsky Varšavské…

Ministrem kultury by měl být Lubomír Zaorálek

21.08.2019 20:35 Do čela resortu kultury místo nováčka ve vysoké politice, kterým měl být prezidentem odmítnutý…

Zeman a Schillerová jednali o rozpočtu, prezidenta zaujal stravenkový…

21.08.2019 18:38 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) seznámila dnes prezidenta Miloše Zemana s vývojem…

Schodek rozpočtu by měl zůstat 40 miliard, soudí Babiš. KSČM cení zuby

21.08.2019 18:23 Aktualizováno Schodek státního rozpočtu na příští rok by měl podle premiéra Andreje Babiše (ANO) zůstat 40…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama